Van Kempen wint MX 1 in clubcross van Axel Sips is de beste in jubileumwedstrijd Paardebloem SPORT 13 vogels was het meest enerverend. Eén puntje heeft KVK nog nodig om tot kampioen gekroond te worden en promotie naar de twee de klasse af te dwingen. Zaterdag moet dat gebeuren bij Harga. Scores KVK: Lennard Volkers 4, Yvon Stormvogels-Blauw Wit 7-13: Wisselvalligheid troef bij Storm vogels dat kansloos verloor van een scherp Blauw Wit. De poten tiële titeldruk werkte verlam mend bij de thuisploeg en stak vaal af bij de doortastendheid waarmee Blauw Wit, onder im puls van stand-in Danny Hoogstrate, zich veilig speelde. Met de massale deelname - ook van buiten de provincie - werd de Kloetingse jubilaris door de rui ters voor hun vijftigjarige inzet voor paardensport beloond. Rui ters die het door parkoersbouwer Rens Wondergem niet gemakke lijk werden gemaakt. Overal wer den er fouten gemaakt. En slaag de men er al in om het basispar koers foutloos te nemen dan viel er in de barrage wel een balk naar beneden. Met een snelle rit en één spring- fout in de beslissende ronde leek voor de Bredase prof Leon Kuy- pers en de Untouchable-zoon Chardonnay de buit dan ook bin nen. Maar het laatste woord was aan Yenca Sips met Bella Fortuna. Met een foutloze rit sleepten ze de overwinning in de wacht. Bij haar debuut in Z flikte Sips met de Ukato-dochter nogmaals dit kunstje. Hier verwees de Zeeuws-Vlaamse Yvonne Jakob- sen uit Arnemuiden, die met Nas- sau-dochter Aus Ausi in de barra ge een springfout maakte, naar de tweede plaats. Yenca Sips was vanzelfsprekend goed te spreken over Bella Fortu na. „We we worden steeds meer een team. Ik twijfelde eerst nog of ik vandaag met Bella in Z zou star ten. Maar ze gaf mij in M zo'n fijn gevoel dat ik besloot het te wa gen. En ze stelde mij niet te leur." Marlou Hamelink stuurde in L Zi- dana naar een nipte overwinning. De amazone uit Heinkenszand toonde zich met de Rash R-zoon viertiende tel sneller dan Yoni Hoekstra uit Middelharnis met de Quasimodo-zoon Dilucca. Marit Louwerse onderstreepte met schimmelmerrie Zelma het Zeeuwse succes. De amazone uit Lewedorp toonde zich met San Remo-dochter de beste van de ze ventig combinatie in B. Met overwinningen in Z2, en de eerste en tweede plaats in Zi, was Jessica Nijpjes zaterdag in de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw - en Sint Joosland succesvol. In Z2 liep de amazone uit Sint Laurens met de mooi bergopwaarts en in balans lopende Stedinger-zoon Sambu- co, met respectievelijk 67,64 en 70,58 procent, naar afgetekende overwinningen. Tessa Baaijens uit Goes stuurde in de eerste proef de Don Frederi- co-zoon Don Bencedor van het Lisperhof naar de tweede plaats (65.00 procent). In de herkansing eiste Emily Wiskerke uit Kapelle en de Tango-zoon Aristocraat de tweede stek (65,58 procent) voor zich op. In Zi wisselden Jessica Nijpjes en haar pupil Valesca Lefeber stuiver tje. In de eerste omloop was Nijp jes met de ruin Balorig Z de beste (68,55 procent). Valesca Lefeber uit Koudekerke en de Painted Black-dochter Cas- sic Black toonde zich in de twee de omloop de sterkste (70,56 pro cent). Een overwinning met een eigen gefokt paard is de droom van ie der ruiter. Voor Evelien Schouten en haar Don Dilano werd die droom werkelijkheid. De amazo ne uit Wemeldinge stuurde de Dreamcatcer-zoon in L2 in beide proeven (67,66 en 64,00 procent) naar de zege. De Middelburgse Kim 't Hul en de Gribaldi-zoon Totum eindigde in beide omlo pen met 62,33 en 63,66 procent op de tweede stek. Het circuit in Axel lag er perfect bij. Wel kwam er af een toe een bui tot ontwikkeling maar daar van werd weinig hinder onder vonden. In de eerste manche bij de MX 1 licentiehouders was Se- gers het snelste weg. Van Kempen probeerde aansluiting te krijgen evenals Stefan Hage uit Goes. Ver der dan het achterwiel kwam Van Kempen in de eerste heat niet. „Er lag eigenlijk maar één snel spoor in de baan en daarbuiten in halen was moeilijk", wist Van Kempen. Hage kende deze dag de nodige problemen en twee valpar tijen maakten hem kansloos voor de winst. Hij bereikte met grote achterstand als derde de finish voor Steven Ovaa uit Oost-Sou burg. In de tweede manche was Segers opnieuw als snelste weg maar Van Kempen wist in de eer ste ronde terug te slaan en begon als leider aan deze heat. Segers was nooit ver weg maar de Su- zuki-rijder uit Leerbeek kreeg geen kans om de eerste plaats te heroveren. Ook in deze manche waren er meteen al problemen voor Hage en na twee ronden gaf de Husqvarna-rijder gedesillusio neerd op. Ovaa leek zijn plekje op het podium over te nemen maar daar stak Truyens een stokje voor. Bij de MX 2 4-takten kende Gian Scheele uit Zaamslag problemen met zijn reservemotor. Mede daar door ging de winst naar De Groot. „Halverwege beide man ches werd de motor warm en be gon vermogen te verliezen. In de eerste manche moest ik ook Boone laten gaan", blikte Scheele terug. Bij de MX 2 2-takten was Jordan Lee van Maaren heer en meester. Thuisrijder Tom Cortvriendt mocht met hem mee naar het po dium. Mede door een ijzersterke tweede manche waarin hij twee de werd achter Van Maaren mocht Guido Boone uit Oost-Sou burg bij de niet licentiehouders de dagwinst op zijn naam schrij ven. Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe werd daarin derde. Patrick Piessens uit Heikant wist beide manches bij de veteranen op zijn naam te schrijven. Hij mocht dan in beide manches geen kopstart hebben - Hemelaer en Mangnus tekenden daarvoor - maar aan de finish bleek hij de snelste en dat telt. MAANDAG 12 MEI 2014 door Herman Heuvink AXEL - Motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg heeft de vierde clubcross van de RES Axel in de klasse MX 1 gewonnen. De Zeeuw behaalde evenveel punten als zijn grootste rivaal David Se- gers uit België maar kende een be tere tweede en doorslaggevende manche. Bij de MX 2 viertakten toonde Michael de Groot uit Oud Beijerland zich de sterkste. Terwijl Jordan Lee van Maaren uit Vlissin- gen dat deed bij de MX 2 2-takt li centiehouders. Een fel duel om de bal tijdens Tjoba tegen IJselvogels. foto Johan van der Heijden ne Joziasse 3, Sander Slabbekoorn en Koen Volkers 2, Saskia Nieuwdorp, Ni cole Bostelaar en Bart Nieuwenhuijse 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Angela Matthijsse, Loura Kleinepier, Niek Peene en Jan Theune 1. Scores Blauw Wit: Marty de Vilder 5, Romy Abbink 3, Bastiaan Rijk 2, Anne- marijne Holl, Edwin Bommelje en Dan ny Hoogstrate 1 door Lucien Roelandt NISSE - Yenca Sips was zaterdag in Nisse met de merrie Toplevels Bel la Fortuna de ster op het jubileum concours van De Paardebloem. De combinatie uit Terneuzen toonde zich zowel in M als Z overtuigend de beste. Als enige hield de studen te van de Vlissingse HZ met de Ukato-dochter in de barrage het strafblad blank. I Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg schrijft de clubcross in Axel op zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41