Rechter zet belasting peperdure auto op nul Dalai lama voorzichtig over dialoog met China IN HET NIEUWS 3 DeLange werkt aan musical Geheim leger van oud-SS'ers in Bondsrepubliek door veel punten uit het Oost blok. Vooraf werd gedacht dat al leen West-Europese landen op Conchita Wurst zouden stem men. Maar de Oostenrijkse inzen ding kreeg zelfs vijf punten van Rusland. Die waren vooral te dan ken aan de 'televoters', die Oosten rijk als derde beoordeelden. De vakjury vond het optreden niet meer dan een elfde plaats waard. Natuurlijk heeft de diva de zege niet alleen gehaald als act. De stem klopt, de podiumprestatie klopt en het lied klopt, al ademt Rise like a phoenix een ouderwetse sfeer, die van een James Bondfilm van vijftig jaar geleden. De Nederlandse inzending Calm after the storm van Ilse DeLange en Waylon wordt alom be schouwd als het beste nummer van het festival. Dat Nederland met zo'n ingetogen kwaliteitsin zending een overtuigende tweede plaats heeft gehaald, betekent ook een overwinning voor het lied. „Muziek gaat niet om winnen of verliezen", zei Waylon na afloop. „Zij is een symbool ergens voor", verklaarde hij de zege van Conchi ta Wurst. „Maar wij als nummer 2 zijn misschien nog wel meer een symbool voor het songfestival", vulde Ilse aan, „we laten zien dat het songfestival is veranderd en dat er ook plaats is voor zo'n lied- KOPENHAGEN - Ilse DeLange werkt aan een musicalversie van de best seller De Tweeling van schrijfster Tessa de Loo. Het theaterproject, waarvoor zij samen met gitarist en producent JB Meijers de mu ziek componeert, moet rond 5 mei volgend jaar in première gaan. Dan wordt 70 jaar bevrij ding gevierd. De musical De Twee ling is een idee van Joop van den Ende. De productie is deels in han den van het team achter de musi cal Hij gelooft in mij. In De Tweeling worden twee zussen voor de Tweede Wereldoorlog van elkaar gescheiden. De één groeit op in Duitsland, de ander in Nederland. Veel decennia later ontmoeten ze elkaar bij toeval in een kuuroord. je. Het is toch geweldig dat je met deze muziek, in al zijn eenvoud, dit kunt bereiken." The Common Linnets hebben, na Anouk, opnieuw bewezen dat een kwaliteitsnummer van een vader landse topact ver kan komen op het Eurovisie Songfestival moder ne stijl. Nederland heeft met Calm after the Storm het beste re sultaat geboekt sinds 1975, toen Teach In won met Dinge-dong. De kijkers willen weer massaal kij ken. De halve finale trok al 3,2 mil joen kijkers, de finale was zelfs goed voor ruim 5 miljoen. Dat is meer dan vorig jaar, toen de fina le van het festival met 4,9 miljoen al de best bekeken tv-uitzending van 2013 was. Zaterdag begon de dalai lama aan een driedaags bezoek aan Neder land. Het gesprek in Den Haag was niet politiek bedoeld. De dalai lama is er niet op uit Tibet af te scheiden van China, maar wil wel meer mo gelijkheden en kansen voor zijn volk op het gebied van cultuur, taal en godsdienst, legde hij nog eens uit. Het gesprek vond plaats in een Haagse kerk. Timmermans zou een dialoog tussen de Tibeta- nen en China wel bepleiten. De dalai lama toonde zich content na het gesprek. Hij was erg 'happy'. Bij zijn aankomst zaterdag op luchthaven Schiphol zei de dalai lama: „De Tibetaan is per defini tie niet gewelddadig. Dat zit niet in de boeddhistische cultuur. Hij zal eerder zichzelf wat aandoen, dan dat hij zich tegen de Chine zen keert." De 78-jarige geestelijk leider van het door China bezette Tibet noemde het verder 'geen pro bleem' dat hij tijdens zijn bezoek aan Nederland geen ontmoeting heeft met premier Mark Rutte. „Mijn bezoek is niet politiek. Dat de media er zijn, is veel belangrij ker. Die moeten onderzoeken en het publiek voorlichten over wat er werkelijk in Tibet gebeurt", al dus de dalai lama. „journalisten moeten een neus hebben als een olifant en daarmee overal rond snuffelen." Volgens hem is de situatie in Ti bet gespannen. „Er is veel angst, er zijn veel bewakingscamera's. Het voelt soms als een gevange nis." Hij roept mensen op zo veel mo- gelijk zelf te gaan kijken. Hij wordt op zijn driedaagse bezoek aan Nederland begeleid door oud-politica en tv-presentatrice Erica Terpstra. „Ik ken de dalai la ma al erg lang. We hebben een klik", vertelt Terpstra. Op( Schip hol werd de geestelijk leider ook ontvangen door SP-Kamerlid Har ry van Bommel. De dalai lama noemde Nederland een mooi land, waar hij veel vrien den heeft. „I love tulips", grapte hij. De geestelijk leider gaf giste ren een boeddhistische les, ge volgd door een lezing over 'Wel zijn, wijsheid en compassie' in Ahoy in Rotterdam. Vandaag wordt hij ontvangen door de vas te Kamercommissie voor Buiten landse Zaken. Toen de gedeeltelijk elektrische auto op de markt kwam, stootte die 53 gram COzper kilometer uit. Dat is 3 gram boven de norm waarbij een leaseauto belasting vrij privé gebruikt mocht worden. Fisker sleutelde aan de auto tot de uitstoot in een erkende test onder de norm kwam. Auto's die al verkocht waren, wer den achteraf aangepast. De Belas tingdienst vindt echter dat eigena ren van deze auto's gewoon 14 procent van de nieuwprijs bij hun belastbaar inkomen moeten tellen. De uitstoot op het mo ment van verkoop bepaalt de bij- telling, redeneert de dienst. Dat tikt fors aan bij de Fisker, met een verkoopprijs van rond de 100.000 euro. Gevolg: Fisker-leasers moe ten jaarlijks zo'n 7.000 euro belas ting betalen voor privégebruik. De rechter steekt daar nu een stokje voor. De belastingmaatre gel is bedoeld om schone auto's te promoten, redeneert de recht bank. Na de ingreep voldoen de Fiskers aan de strengste norm en zijn ze dus belastingvrij. De uitspraak betekent dat ook an dere leaseauto's achteraf aange past kunnen worden, zodat ze minder bijtelling hebben. In de praktijk is dat echter duur en om slachtig. Zo is een dure keuring nodig. Ook zijn de bijtellingsre- gels veranderd, waardoor een au to hooguit terug kan vallen naar de klasse met 7 procent bijtelling. Fisker wil niet reageren, omdat de Belastingdienst nog hoger beroep kan aantekenen. Of dat gebeurt, is nog niet bekend, meldt een woordvoerder van die dienst. BERLIJN - Oud-SS'ers en oud-mili tairen van Hitiers Wehrmacht zijn al in 1949 begonnen met de opbouw van een geheim leger in de Bondsrepubliek. Dit gebeurde eerst buiten de regering om. Toen bondskanselier Konrad Ade nauer er in 1951 weet van kreeg, deed de hoogbejaarde christende mocraat er niets tegen. Dit meldt weekblad Der Spiegel na onder zoek in de archieven van geheime dienst BND. Het geheime leger, waar zo'n 2.000 man aan meededen, wilde klaar zijn om tegen de Sov jet-Unie te vechten, als 'de Rus sen' zouden komen. MAANDAG 12 MEI 2014 I De Oostenrijkse Conchita Wurst won het Songfestival, foto Rolf Klatt/HH homo's én het lied www.pzc.nl/songfestival Blogs en de complete uitslag DEN HAAG - De dalai lama is heel voorzichtig positief over de moge lijkheden van een dialoog met Chi na. Dat zei minister Frans Timmer mans van Buitenlandse Zaken za terdag in Den Haag na een kort ge sprek met de dalai lama en een aan tal vertegenwoordigers van diverse religies. Zaterdag begon de dalai lama een driedaags bezoek aan Nederland, vandaag praat hij met Kamerleden ARNHEM - De mensen die in 2012 een Fisker Karma hebben geleased, kunnen duizenden euro's belasting besparen na een uitspraak van de rechtbank in Arnhem. De Fisker Karma kost ongeveer 100.000 euro; als de bijtelling vervalt, scheelt dat jaarlijks 7.000 euro door Paul Bots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3