Kapelle komt bedrogen uit in derde klasse B Nieuwland speelt zich veilig, Oostkapelle haalt de nacompetitie fVlZw SHOGDl Zierikzeese ploeg toch kampioen. Arnemuiden wacht de nacompetitie. 38 SPORT ONTKNOPING IN DERDE KLASSE A Walcheren-Oostkapelle 1-3: Bart Chermin zette Walcheren na twee minuten al op een i-o-voor- sprong. Daarna eiste Oostkapelle- doelman Milan Tevel de hoofdrol voor zich op. Een verre uittrap stuitte over zijn collega-doelman in de touwen (1-1). Na een goede actie zorgde Wouter Verduijn er voor dat Oostkapelle bij rust met 1-2 leidde. Na de pauze zorgde Rens Maljers nog voor de 1-3. DFS-De Noormannen 2-2: Een te rechte uitslag. Wouter van den Berge zette DFS in de eerste helft op 1-0. Drie minuten na rust profi teerde Bart Dekkers van een fout je bij DFS en dat betekende de 1-1. Daarna duurde het lang voordat er weer gescoord werd. In de 82e minuut schoot Koen van den Ber ge DFS naar de 2-1. Uit een vrije trap bepaalde Erwin Pouwelse de eindstand vervolgens op 2-2. VCK-Spui 3-0: Spui had weinig in te brengen in Koudekerke en de score had hoger uit moeten val len. Na een mooie combinatie zorgde Luc Marten na twintig mi nuten voor de 1-0. Julian Vermeu len raakte daarna namens VCK de lat maar in de blessuretijd van de eerste helft zorgde Simon Voet met een afstandsschot toch nog voor de 2-0. In de tweede helft miste VCK de nodige kansen, maar via Martens werd het in de tachtigste minuut toch nog 3-0. Domburg-Veere 6-2: Domburg kwam via Robin Geelen op 1-0 en daarna schoot Chiel Maranus op de paal. Wouter de Visser maakte in de 36e minuut wel de 2-0. Daar na kreeg Veere een strafschop en uit de toegekende penalty bepaal de Robin de Rijke de ruststand op 2-1. In de 61e minuut scoorde Geelen de 3-1 en vier minuten la ter bracht Mark de Theije met de 3-2 de spanning nog even terug in de wedstrijd. Daarna nam de thuisploeg, door doelpunten van De Visser, Martijn Minderhoud en Chiel Maranus alsnog ruim af stand. Heinkenszand-Nieuwland 0-4: Heinkenszand was voor rust nog de betere ploeg, was via Matthijs van den Dries dicht bij de 1-0, maar liep na een half uur spelen toch tegen de 0-1 van André Goed hart op. Heinkenszand kwam niet goed uit de kleedkamer, want Goedhart maakte in de 47e mi nuut al de 0-2. Richard Jacobse gooide het duel in de 71e minuut met de 0-3 definitief op slot en via Corné van Belzen werd het in de 83e minuut ook nog 0-4. Nieuwland handhaafde zich door de zege in de derde klasse. Kapelle-Halsteren 2-1: De thuis ploeg knokte voor elke meter. De butant Wout Vink bekroonde zijn goede wedstrijd met de 1-0. Na een fout achterin maakte Hal steren gelijk. Vlak voor tijd zorg de Hans Tolhoek voor de 2-1-over- winning. Voor Kapelle-trainer Jaimy van Bloppoel was het mislo pen van de periodetitel een dom per, maar hij sprak toch over een goed seizoen van zijn ploeg. Krabbendijke-DHV 5-6: In een vermakelijke wedstrijd stond de thuisclub snel met 4-0 voor. Doel man Sjaak Lokerse opende de sco re met een uittrap die gedragen werd door de wind (1-0) en Rens Jansen maakte er 2-0 van. Door twee treffers van Elco Jansen werd het 4-0. DHV kwam echter sterk terug en scoorde drie keer op rij (4-3). Rens Jansen zorgde voor 5-3, waarna DHV nogmaals aanzette. Na de 5-4 en 5-5 maakte Elias Mourigh in de laatste minu ten ook nog de 5-6. WHS-Wemeldinge 4-3: De kam pioen begon goed en stond door doelpunten van Tom Vroegop en Arvin de Witte met 2-0 voor. Pie- ter Bolle bracht de spanning weer terug, maar Patrick van Schetsen en De Witte leken de wedstrijd te beslissen. Wemeldinge kwam door twee goals van Niels Kole echter nog gevaarlijk dichtbij. Seolto-Noad'67 5-0: Seolto had geen moeite met Noad'67, dat zich spaarde voor de nacompeti tie. De teller stopte bij 5-0. Oosterhout-Kruiningen 0-1: Er stond niets op het spel en daar door werd het een saaie wed strijd. Nadat Oosterhout een min dere fase had kon Kruiningen de impasse doorbreken. Een voorzet van Mathijs van Liere werd bin- nengekopt door Thomas Paauwe, die matchwinnaar werd. Yerseke-The Gunners 3-1: Bin nen een minuut stond de 1-0 al op het scorebord na een treffer van Elco de Schipper. Niet veel la ter liet Niels Poleij de tweede goal van Yerseke aantekenen. Daarna kreeg The Gunners kansen, maar schoot Poleij voor de tweede keer raak. In het tweede bedrijf ver kleinde Jasper Pas de achterstand. De nederlaag kon The Gunners niet deren, want de ploeg uit Bre da pakte de derde-periodetitel. ZIERIKZEE/AXEL - Zaterdagmiddag om 14.00 uur rijden vier bussen met Arnemuiden-supporters het terrein van FC Axel op. Dik twee honderd meegereisde supporters willen in Axel na jaren weer eens een kampioensfeestje vieren. Nu het een week geleden thuis niet is gelukt, moet het maar in Axel ge beuren. Met vijftig fakkels zijn ze overal op voorbereid; 25 voor de af trap en 25 voor als ze kampioen worden. De opdracht is duidelijk: bij winst is de vissersploeg kam pioen. Bij een eventueel gelijkspel volgt afhankelijk van het resultaat van MZC'n óf het kampioen schap óf een beslissingsduel. MZCTi, tweede in de rangschik king, speelt thuis tegen nummer drie Nieuwdorp en heeft maar één opdracht: winnen, om nog aanspraak te kunnen maken op de titel. Axel-trainer Cees Houtepen heeft er zin in. „We kunnen nog een pe riodetitel pakken, maar ook dat is weer afhankelijk van anderen. Wij gaan in ieder geval ons best doen en geven zeker geen cadeau tjes. Ze hebben nog niet van ons gewonnen." 14.30 uur Ook het publiek is er helemaal klaar voor. Er wordt, vooral door de Arnemuidenaars, luid gezon gen, getoeterd en getrommeld. Voor aanvang van de wedstrijd worden de bij Arnemuiden ge bruikelijke fakkels aangestoken en als de rook in Axel is opgetrok ken trappen de ploegen af voor hun laatste en allesbeslissende competitiewedstrijd. 14.33 uur In Zierikzee is het al snel raarAl in de derde minuut sch'v /en Heijboer MZC'n naar ee. *ugge ï-v. /oorsprong. Bij deze uitslagen zouden MZC'n en Arnemuiden zich op moeten gaan maken voor een midweekse beslissingswed strijd. 14.40 uur Maar Axel gooit roet in het Arne- muidse eten. In de tiende minuut draait Wouter Boeije zich net bui ten het strafschopgebied vrij en schiet de bal met een krul via de binnenkant paal langs de tever geefs duikende keeper Rick Balk: 1-0 voor Axel. Dit is het best denkbare scenario voor de Zierikzeese ploeg en het slechts denkbare voor de Walcher- se voetballers. Immers, nu is MZC'11 virtueel kampioen en ont lopen ze zelfs het beslissingsduel om de titel. Tijd voor Arnemui den om de druk op te gaan voe ren! 14.51/14.52 uur De hulp komt uit onverwachte hoek. Nieuwdorper Frank Oost- dijk mag in de 21e minuut een cor ner nemen en draait deze in één keer achter doelman Ruud van der Linde: 1-1. Een tegenvaller voor MZC'11, dat nu toch ineens weer het 'beslissingsduelspook' ziet opdoemen. Lang duurt die on rust niet, want binnen een mi nuut tikt Martijn van Grunsven een rebound binnen: 2-1. 15.15 uur In Axel is ondertussen aan het pu bliek nog niets te merken. Dat zingt en trommelt en toetert maar door, terwijl de wedstrijd op en neer golft zonder dat er echt grote kansen worden ge creëerd. In Zierikzee gaat Ramon Janson uit een counter met de bal aan de haal. De watervlugge spits maakt alleen voor de keeper geen fout en zet zijn ploeg op een be slissende 3-1-voorsprong. Het ver zwakte Nieuwdorp lijkt klaar voor een afstraffing. „Doelman Ruben Otte en het centrale verde- VCIII^ Ww91»b\C9|JGIIw jb jb iigggp m jm muibti door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Nieuwland veroor deelde Heinkenszand in een recht streeks duel in de derde klasse A tot de nacompetitie, waarin gestre den moet worden voor lijfsbehoud. Oostkapelle, dat met 3-1 won bij Walcheren, neemt de periodetitel over van kampioen MZC'11 en mag gaan strijden om promotie naar de tweede klasse. Doelman Milan Tevel scoorde in zijn laatste wedstrijd voor Oostkapelle. Hij keert na één seizoen terug naar De Meeuwen. door Robin Hamelink middelburg - Kapelle dacht in de derde klasse B van het zaterdag voetbal op de tweede plaats te ein digen en zich zodoende te plaatsen voor de nacompetitie. De Beveland- se ploeg kwam echter bedrogen uit. DHV maakte in de laatste minu ten de 6-5 tegen Krabbendijke en daardoor nam die ploeg de periode- titel van kampioen WHS over. door Klaas Verspoor en Willem Adriaansens I Vuurwerk voor de wedstrijd Axel-Arnemuiden. foto Willem Adriaansens I Er was veel Arnemuiden-publiek meegereisd naar Axel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38