Serooskerke veroordeeld tot nacompetitie 25 Doelpunt Verburg is beslissend SPORT 9 Pro /porti Middelburg kon in het restant weinig meer creëren en zag RCS via Nicky Merrienboer en Haitam Kadiri zelfs nog naar 5-1 uitlopen. Zeelandia Middelburg-trainer Daan Eikenhout sprak van een complete offday, maar tastte in het duister over de oorzaak. „Het ontbrak vandaag aan alles. We wonnen de duels niet en speel den te ver uit elkaar. Ik weet niet waaraan dat lag. Misschien kwam dat doordat de spanning eraf was nadat we ons vorige week defini tief hadden veilig gespeeld. We hadden, denk ik, nog een hele dag kunnen voetballen, maar dan had den we nog niet gewonnen." Zeelandia Middelburg liep door de nederlaag een periodetitel mis, die nu naar Sarto ging. „Maar daar moeten we ons seizoen niet door laten verpesten", vond Eikenhout. De teleurstelling was best groot bij sommige jongens, maar dit is niet meer dan jammer. We zijn in de tweede klasse gebleven en dat is een wereldprestatie van de ploeg. Die periodetitel was leuk geweest, want ik had graag nog een paar wedstrijdjes willen voet ballen. Maar ik ga daar niet drama tisch over doen" En dat vond ook Rogier Veenstra, die gisteren officieus zijn laatste duel als voetballer speelde. Veen stra, die al trainer is van JVOZ C2, gaat aan de slag als assistent-trai ner bij Zeelandia Middelburg. „Op dat vlak liggen ook mijn am bities" zei hij. Dat Veenstra stopt heeft vooral te maken met zijn fysieke gesteld heid. „Als ik nu een wedstrijd speel, heb ik daar drie of vier da gen last van. Dat zijn de naweeën van een hernia-operatie waarbij een paar dingetjes verkeerd zijn gegaan. Op een gegeven moment moet je je afvragen of het dan nog leuk is, vandaar dat ik tot dit be sluit ben gekomen." EP| Dauwendaele-Tholense Boys 1-5: Tarik Zakriti zette Tholense Boys voor rust op 0-1. Na de her vatting kregen de bezoekers, na een vermeende overtreding van doelman Joshua van Dolder, een strafschop. Joey Deurloo benutte het buitenkansje. Via Maarten van Vooren kwam Dauwendaele terug tot 1-2. De thuisploeg moest niet veel later, na tweemaal geel voor Guus Toornstra, met tien man verder. Niels Hopmans tilde de score met twee goals naar 1-4 en Koen Nieuwkoop maakte 1-5. WC68-SSV65 4-3: Een onnodi ge nederlaag voor SSV'65. Nestor Zimmerman opende de score en op aangeven van Thomas Matthe- ijer maakte Pim Bruins er 1-1 van. Guido Duin schoot WC'68 naar 2-1 en via Stefan Roosenboom werd het voor rust ook nog 3-1. Na een te korte terugspeelbal van Alex van Dongen profiteerde Joe- ri Malinka: 4-1. Een kwartier voor tijd deed Bruins namens SSV'65 wat terug en in de slotseconden tekende hij ook nog voor 4-3. Duiveland-Serooskerke 1-1: Serooskerke startte slap. Duive land was voor rust beter en na een a :tie van Robbert de Bruine opende John op 't Hoff na 35 mi nuten de score. Vlak na de pauz.e kregen beide teams een grote kans, maar in de 75e minuut viel via Jeroen Geerse de 1-1. Daarna kreeg eerst Serooskerke en vervol gens Duiveland twee keer, nog een kans op de winnende treffer. MZVC-Dinteloord 0-5: Bij rust stond het nog 0-0. Met een strak schot opende Jorik Mijnhijmer in de 47e minuut de score en twee minuten later tekende hij ook voor de 0-2. Daarna herstelde MZCV zich wat, maar in het laat ste kwartier trof Dinteloord nog drie keer doel. In de 75e en 77e mi nuut scoorde Arjan Pietersma en vijf minuten voor tijd maakte Mijnhijmer uit een strafschop zijn derde goal van de middag. De Meeuwen-Zwaluwe 2-3: Al in de eerste minuut hielp Pim Schonk Zwaluwe aan de 0-1. De Meeuwen rook daarna aan de ge lijkmaker, maar een inzet van Martijn Houterman eindigde op de lat. Via Robin Dek werd het daarna alsnog 1-1. Schonk bezorg de Zwaluwe opnieuw een voor sprong en met een fraai schot in de bovenhoek gooide Bart Martha het duel daarna op slot. Dek maak te nog wel 2-3 in de laatste wed strijd op het hoofd veld in Zoute- lande. Volgend seizoen bespeelt De Meeuwen een nieuwe mat. Terneuzense Boys-GPC Vlissin gen 1-1: Terneuzense Boys kwam in de derde minuut via Jeroen Maas, die op aangeven van Marco Faassen scoorde, al op 1-0. Na een kwartier maakte Robin de Pagter, nadat een verdediger van de thuis ploeg onderuit ging, de 1-1. Naar mate de wedstrijd vorderde ge loofden beide teams, mede met het oog op de naderende nacom petitie, het eigenlijk wel. Bevelanders-ZSC'62 3-2: Een spannende wedstrijd waarin Be velanders tot twee keer toe een achterstand moest wegwerken. Arjan Smalheer maakte 0-1 en Ro bin van der Moere de gelijkmaker. Voor de kampioen zorgde Smal heer ook voor de 1-2. Jim Strating maakte er 2-2 van en Michel Ver burg zorgde met zijn doelpunt voor het binnenhalen van de der- deperiodetitel. Volgende week is Rillandia de tegenstander. Vlissingen-SKNWK 4-3: Uit alle kansen in de beginfase mikte al leen Sigmar Martien raak. Rob bert Uijl maakte gelijk en Moham med Benkaddour zorgde voor de Vlissingse voorsprong. Martien schoot hierna nog tweemaal raak. Vanaf elf meter kon Remco van de Berge 4-2 maken en het slotak koord was voor Ali Zaman. SKNWK neemt het volgende week in de nacompetitie op tegen DIA. Ledeworpse Boys-Wolfaartsdijk 9-2: De thuisploeg speelde sterk, maar liet Wolfaartsdijk terugko men tot 4-2. Hierna deed Lewe dorpse Boys weer wat het eerst liet zien en liep uit naar een mon sterscore. Marcel Rooze en Olde Raas scoorden beiden vier keer. Jasper Verdonk maakte de negen de Lebo-goal. Voor Wolfaartsdijk scoorden Perry Eveleens en Leon Tavenier. 's-Heer Arendskerke-Apollo'69 6-0: 's-Heer Arendskerke beleefde een makkelijke middag en kreeg veel kansen. Met een fraaie volley doorbrak Justin Le Conté de bril- score. Michel Harinck maakte er snel 2-0 van. Na de 3-0 van Kay van de Berg brak Apollo en kon Ricardo Kriekaard nog drie keer scoren binnen tien minuten. Arendskerke speelt komende za terdag tegen Heinkenszand in de nacompetitie. Borssele-Colijnsplaatse Boys 1-8: 'Colijn' kende een goede eerste helft en stond door onder meer drie treffers van Koen van Os met 7-0 voor bij rust. Na de thee mik te ook Lars Siereveld voor de der de keer raak. Ook Joeri Goulooze en Dave Bout scoorden. Jasper van Houcke redde de spreekwoor delijke eer. SVD-Waarde 2-3: In een kort tijdsbestek stond Waarde met 0-2 voor. Corné van Liere en Olivier Noordam haalden de trekker over. Na de 1-2 van Jeroen Boer benutte Noordam een strafschop en be paalde Niek Witkam de eind stand op 2-3. WIK'57-Hoedekenskerke 1-2: Vanaf de strafschopstip opende Jasper Huysman de score namens de bezoekers. Na een corner van WIK'57 belandde de bal via een li chaamsdeel van een speler van Hoedekenskerke in eigen doel. Vlak voor tijd kopte Djesse de Bruin de 1-2 op het scorebord. MAANDAG 12 MEI 2014 RCS viert de vierde treffer tegen Zeelandia Middelburg. Van links naar rechts: Len Eversdijk, Geraldi Geerman, Robbie van Iwaarden, doelpuntenmaker Nick van Merrienboer, aanvoerder André Siereveld en aangever Haitam Kadiri. foto Izaak Verkeste door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Serooskerke is door een teleurstellend 1-1-gelijkspel bij degradant Duiveland veroordeeld tot het spelen van nacompetitie om lijfsbehoud. Dauwendaele ver galoppeerde zich op eigen veld te gen Tholense Boys, dat zich door een 5-1-zege veilig speelde. Door de afgelasting van het duel tussen De Fendert en Bruse Boys zijn nog niet alle beslissingen gevallen. Mor gen wordt bekend wie de laatste deelnemer aan de nacompetitie voor promotie wordt: Dauwendae le of Bruse Boys. Het verschil tussen kampioen Dinteloord en nummer twee GPC Vlissingen bedraagt 25 punten. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De laatste beslissing in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal viel in het voordeel uit van Bevelanders. De club uit Kam perland won met 3-2 van kam pioen ZSC'62 en veroverde daar door de laatste periodetitel. Vlissin gen en Lewedorpse Boys waren het kind van de rekening. Samen met 's-Heer Arendskerke en SKNWK mag Bevelanders in de na competitie strijden voor promotie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37