Goals goedkoop in vierde klasse Hevig geschrokken Luctor*88 houdt zicht op handhaving I 8 SPORT Terneuzen sleept zege weg voor poorten van hel TWEEDE KLASSE E ZONDAG RCS wint, maar degradeert. Zeelandia Middelburg treurt niet lang over gemiste periodetitel. Zaamslag eruit na wanvertoning tegen Zuidland Steen-Patrijzen 3-5: Na de snelle openingstreffer van Wouter van Maele (1-0) maakte Angelo Janse gelijk. Kenneth Triest bracht de thuisploeg weer op voorsprong (2-1), waarna Sander van Remorte- le, die naar HW'24 vertrekt, de 3-1 aantekende. Steen had hierna pech met een inzet van Serge Mer- ckx tegen de paal, waarna Patrij zen het heft in handen nam. Edwin Capello (2x), Joffrey Gel dof en Nick van Craenenbroeck bogen de stand om tot 3-5 in het voordeel van de bezoekers. Koewacht-RIA W. 2-8: Na een 0-2-stand halverwege via treffers van Can Kiran en Diego van Win- gen, bracht Lars Vaerewijck na rust de spanning kort terug: 1-2. Met zijn tweede treffer bracht Can Kiran de marge weer op twee: 1-3. Hierna liepen de bezoe kers uit naar 1-7 door Diego van Wingen en Soufian Dooms, die beiden tweemaal trefzeker waren. Jeffrey Kox deed nog wat terug, maar het slotakkoord was op nieuw voor Soufian Doorns: 2-8. Groede-Vogelwaarde 3-3: De on derste twee ploegen op de rang lijst legden een leuke partij op de mat waarin de bezoekers via Da vid Smits en Jesse de Waal (straf schop) een 2-o-voorsprong na men. Ibrahim Ucar bracht zijn ploeg nog voor de thee op 1-2, maar in de tweede helft benutte Jesse de Waal zijn tweede straf schop: 1-3. Freek Knetsch bracht Groede met twee treffers weer langszij: 3-3. Zeeland Sport-Biervliet 7-2: De bezoekers kenden een prima start TERNEUZEN - Een ijzersterk laatste halfuur, een ongekende producti viteit en een zinderende ontkno ping zorgden gistermiddag in Ter- neuzen voor een feeststemming. De rood-zwarten zetten door drie treffers op rij een 3-1-achterstand tegen Jeka om in winst: 4-3. De Zeeuws-Vlamingen profiteerden van de nederlaag die Groen Wit leed en plaatsten zich voor de na- competitie. Daarin moet lijfsbehoud defini tief worden afgedwongen. De ont lading in het Terneuzense kamp na de onverwachte ontknoping was groot. „We hebben het maxi maal haalbare bereikt", glunderde Ardian Lekaj. „Vijf wedstrijden, een moeilijk programma en toch zeven punten. We hebben het niet slecht gedaan." De goals kwa men van Erik Jan Naudts, Remco van Leeuwen (2) en Mare Verwei. met treffers van Ben Ongenae en Ilyas Yavuz: 0-2. Gaandeweg her stelden de Vlissingers zich en her stelden de schade via Wouter van Belzen en twee keer Azdine Bou- frahi: 3-2. Na de rust was de thuis ploeg heer en meester. Azdine Boufrahi, Wouter van Belzen (2x) en Arnoud Stok bezorgden hun team de eerste zevenklapper van dit seizoen: 7-2. Sluiskil-Breskens 1-2: Tegen het einde van een gelijk opgaande eer ste helft opende Jos Westerhout de score namens de thuisploeg: 1-0. Kort na de thee maakte Edwin Brand gelijk: 1-1. De thuis ploeg probeerde het nog wel, maar kwam er niet meer aan te pas. Halverwege de tweede helft bezorgde Jan van de Broecke de Bressiaanders de winst: 1-2. Schoondijke-Clinge 4-6: De thuisploeg kwam er tegen de kam pioen niet aan te pas. Voor rust produceerden beide teams een ei gen doelpunt en was Michael de Block twee keer trefzeker aan de goede kant: 1-3. Sven d'Hooge en Marnix van Sonsbeek zorgden voor 1-5, waarna Jacco Seen wat te rug deed: 2-5. Een minuut later zorgde Michael de Block alweer voor 2-6, waarna Nordine Saha de eindstand op 4-6 bepaalde. Jong Ambon-Oostburg 3-1: In de laatste wedstrijd op zondag was Jong Ambon de hele wedstrijd de bovenliggende partij. Na de 2-0 via Yannik Taniwel en Sardjiano Saridin was het wachten op de 3-0. Het werd echter 2-1 door een rake kopbal van René Verhoef, die hiermee de spanning terugbracht. Een kwartier later besliste Björn Langeveld de wedstrijd. Vierde klasse B. Vosmeer-Steen bergen 1-6: Vooral in de eerste helft liet de Vosmeer-defensie het afweten. Dennis van Schilt, Serge Nasibov (2x) en Vincent Mos mans profiteerden. Na de thee lie pen de bezoekers verder uit via opnieuw Schilt en Mosmans. De ingevallen B-junior Remi Capelle scoorde kort voor tijd tegen (1-6), maar de periodetitel voor Steen bergen was toen al binnen. RCS moest in het thuisduel met Zeelandia Middelburg winnen en dat deed het. Maar doordat de con currenten Groen Wit en Terneu zen ook drie punten behaalden, moet RCS na de degradatie uit de eerste klasse van drie jaar terug KARAKTERISTIEK opnieuw een stap terug doen. „Gezien het seizoen was dat te verwachten", zei RCS-trainer Ro meo van Aerde vlak na de wed strijd. „Ik ben een realist en als je ziet dat we het hele seizoen onder aan bungelen, moet je hier reke ning mee houden. Dan hoor je ook niet in deze klasse thuis." „Zeker als je kijkt naar de instel ling van sommige jongens", voeg de hij eraan toe. „Ik heb dat al va ker gezegd, maar er zitten ge woon vijf a zes 'vervelende jon gens' in onze selectie." „Als je ziet in welk stadium we verkeren, is het misschien ook he lemaal niet zo verkeerd dat je in de derde klasse gaat spelen", ver volgde de oud-speler van RKC, die ook de komende twee seizoe nen aan het roer staat bij RCS. „Wij willen met zoveel mogelijk eigen jeugd gaan spelen. Uit de A'tjes stromen een stuk of twaalf spelers door en daarvan komen er zeven in aanmerking voor het eer ste team. In de derde klasse is het net iets makkelijker om die jonge jongens in te passen. Dus dat zou een voordeel kunnen zijn." Tijdens het treffen met Zeelandia Middelburg zaten vier van de A-junioren al bij de selectie van RCS, dat na twaalf minuten tegen de verhouding in op voorsprong was gekomen. Mitch van Dijk had de score geopend. Nog geen vijf minuten later was die stand 2-1 toen Mourad Azzana- gui de score had verdubbeld na mens de thuisclub en Sander Ouwekerk wat terug had gedaan voor Zeelandia Middelburg. Na dit doelpuntrijke eerste deel na men beide ploegen gas terug en werd het rustiger voor de beide doelen. Na de pauze had RCS het beste van het spel en maakten de Middelburgers een zwakke in druk. Het was wachten op de 3-1 en in de 57e minuut viel die ook, toen Mitch van Dijk profiteerde van een miscommunicatie in de Mid delburgse defensie. Zeelandia ZUIDLAND - Het doek is gevallen voor Zaamslag in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Hubert van den Hemel degradeerde zaterdag na de wanvertoning (6-o-verlies) te gen Zuidland na één seizoen te rug naar de tweede klasse. Terwijl oud-voorzitter Cees Dees de teleurstelling in zijn eentje ver beet, viel er na afloop geen spoor van emotie bij de spelers te be speuren. Zaamslag droop na het laatste fluitsignaal af. Van den He mel had het liever met opgeheven hoofd gezien, maar de meeste spe lers leken opgelucht dat het sei zoen voorbij was. „Ik sta hier met een dubbel gevoel. Je verwacht voor de laatste kans te spelen, maar een aantal spelers miste de wil om te winnen. Het bestuur is blij, want de (reis)kosten waren fi nancieel moeilijk op te brengen." LuctofSS-Philippine 4-6: De schrik zat er goed in toen Paul van den Dries, oud-speler van de thuisploeg en de broer van Luc- tor'88-speler Pieter van den Dries, tijdens de warming-up werd ge troffen door een hartinfarct. Van den Dries, die in 2011 en 2013 ook al eens een hartaanval kreeg, ligt momenteel in Antwerpen. Gister avond was zijn toestand stabiel. Al binnen tien minuten keek de thuisploeg tegen een 2-0-achter- stand aan door doelpunten van Dennis de Nooijer en Maarten van Hecke. Stefan Boonman bracht de thuisploeg terug in de wedstrijd: 1-2. Door twee slordig heden van Luctor'88 tilden Ru ben van der Meulen en nogmaals Maarten van Hecke de stand naar 1-4. Jeroen van Zee deed vlak voor de pauze nog wat terug: 2-4. Luc tor'88 vloog na de rust uit de start blokken. Binnen een paar minu ten was het 3-4 door Rutger van Rossum. In de zeventigste mi nuut bracht De Nooijer de marge weer op twee. Randy Lauret gooi de het duel in het slot (3-6). Ra mon van Leeuwen scoorde nog voor de statistieken. Alliance-Hontenisse 2-0: De thuisploeg had in de eerste helft veel moeite met de bezoekers. Al liance kwam nauwelijks door de barrière van Hontenisse heen. In de tweede helft was dat anders. Via Robin Geeraers leidde Allian ce na 25 minuten in het tweede bedrijf met 2-0. De wedstrijd was gespeeld. HVV24-Victoria'o3 0-2: HW'24 maakte geen moment de indruk voor het kampioenschap te gaan. Op de nederlaag viel helemaal niets af te dingen. De eerste twin tig minuten waren nog wel aar dig. Daarna zakte HW'24 door de ondergrens. Jeroen Baremans en Anis Ouaddaf scoorden. Kruisland-Aardenburg 8-1: De laatste wedstrijd van het seizoen begon zo mooi voor Aardenburg. Op aangeven van Stijn de Vreeze opende Jan Meijaard in de tiende minuut de score. Al snel stelde Kruisland orde op zaken en was het eenrichtingsverkeer. MIDDELBURG - De laatste speelron de in de vierde klasse A leverde gis teren maar liefst vijftig treffers op. Tien hiervan vielen in de wedstrijd tussen Schoondijke, dat nog in de race was voor de derdeperiodeti- tel, en Clinge die in 4-6 eindigde. Oostburg pakte ondanks een 3-1-nederlaag bij Jong Ambon de derde periode, waardoor Breskens (2-1-winst in Sluiskil) zich even eens verzekerde van deelname aan de nacompetitie. baat RCS niet door Arwin Willemsen OOST-SOUBURG - Hoewel RCS de gradeerde uit de tweede klasse en Zeelandia Middelburg de derde- periodetitel misliep, was van teleur stelling gisteren weinig te merken in Oost-Souburg. RCS won met maar liefst 5-1 van Zeelandia Mid delburg, maar had daar dus niets aan. De Souburgers hadden zich vooraf al enigszins bij degradatie neergelegd. Bij Zeelandia Middel burg overheerste het positieve ge voel van de ijzersterke tweede sei zoenshelft. RCS-Zeelandia Middelburg 5-1 (2-1). 12. Mitch van Dijk 1-0,15. Mourad Azzarlagui 2-0,16. Sander Ouwekerk 2-1, 57. Mitch van Dijk 3-1, 66. Nicky Merrienboer 4-1 90. Haitam Kadiri 5-1. Scheidsrech ter J.J.P. de Kroon (Eindhoven). Gele kaart: Tim Blind, Sven van Rosevelt (RCS) en Eli Wattimena (Zeelandia Middelburg). Aantal toeschouwers: 250. door Len Wolters MIDDELBURG - Ondanks de 6-4-ne- derlaag tegen Philippine heeft Luc- tor*88 nog steeds zicht op lijfsbe houd in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Hontenisse moest uit bij Alliance winnen om directe degradatie af te wenden, maar ging met 2-0 onderuit HW'24 liep de ti tel mis. Het verloor zelf van Victo- ria'03, terwijl Cluzona wél won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36