Versprille valt in als rechtsbuiten bezorgt Smerdiek kampioenschap SPORT 7 mmm, Smerdiek wil naam zuiveren mm werd al huilend door begeleiders van het eerste elftal in bedwang gehouden. Op dat moment was de stand al 2-1 in het voordeel van Goes. Na ruim twintig minuten belandde de bal namelijk viavia voor de voe ten van Sinan Coban. Die bleef drie meter voor het doel kalm en was trefzeker. Maar een minuut la ter wist Tim Ruder de spanning terug te brengen in de wedstrijd. Een voetzoeker vanaf links vond die van de rechtsbuiten: 1-2. Nog voor rust was de marge echter weer twee. Linksback Roy cel Ja mes zette voor en centrale verde diger Giovanny Paolo Sabajo gleed de bal onfortuinlijk in eigen doel. Direct na rust gooide Raymond Wolff het duel in het slot. Een schot met rechts plaatste hij keu rig in de linkerhoek. Tien minu ten later maakte De Bonte uit een vrije trap zijn achttiende doel punt en dat Tim Ruder nog scoor de, was vooral interessant voor cij- ferfetisjisten. Goes richt zich nü op de nacom petitie, waarin het eersteklasser De Meern treft. De spelers van Goes worden geacht minimaal zondag 18 mei en donderdag 22 mei inzetbaar te zijn en dus de agenda vrij te houden. „Dit geeft een enorme boost", blikte De Nooijer al wat vooruit. „We sco ren weer wel vijf keer, winnen van de nummer vier en we speel den goed. Het stond tactisch ook goed, dus ik zal niet al te veel wis selingen meer doen." De trainer staat in zijn laatste jaar bij Goes voor zijn zesde deelname aan de nacompetitie in acht jaar trainerschap. Het is nog net niet contractueel vastgelegd, maar hij heeft er naar eigen zeggen wel 'een abonnement op'. „Ik wil goed afsluiten. Daar hebben we nog vier wedstrijden voor." Het begin van de wedstrijd was voor Rillandia. Via Marco Min- naard en Arjan Koopmans leidde de ploeg uit Reimerswaal na 25 minuten met 0-2. Hissendoor mis te Erik van Haaften namens Smer diek nog een strafschop. „Ik dacht: daar gaan we weer", doelde Van Herk op de twee eerder gele den nederlagen tegen Rillandia dit seizoen. „Op dat moment dacht ik dat het niet meer goed zou komen." Na een half uur bracht Van Herk zijn ploeg uit een vrije trap terug in de wed strijd. „De aansluitingstreffer was heel belangrijk. Toen kregen we weer vertrouwen." De gelijkmaker van Sander van 't Hof halverwege de tweede helft zorgde voor een hoop discussie. Rillandia-middenvelder Hans Puik slalomde dwars door het cen trum van Smerdiek en kwam in het strafschopgebied ten val. Heel Rillandia schreeuwde om een penalty, maar scheidrechter Kos ter wuifde het voorval weg. Doel man Stoutjesdijk merkte dat Ril landia niet bij de les was en han teerde de lange bal op Van 't Hof. De Zeeuwse topscorer was zijn di recte tegenstander op snelheid de baas en lobde de bal over doel man Van de Griek. „Dat was het breekpunt in de wedstrijd", stelde Rillandia-trai- ner Ruud Linders. „We hadden daar een strafschop moeten krij gen." In de 78e minuut kantelde Van t Hof het duel door op aangeven van Van Herk de 3-2 te maken. Toen Van Herk vier minuten later uit een strafschop ook nog de 4-2 op het scorebord zette, was het Thoolse feest compleet. Invaller Wannes Kloet kopte Rillandia nog wel naar 4-3, maar aanspraak op de gelijkmaker maakten de Ril- landers niet. Sander van 't Hof counterde zijn ploeg in de blessuretijd ook nog naar 5-3. Volgens Van Poortvliet heeft de turbulente week het groepsgevoel bij Smerdiek alleen maar ver sterkt. „We hingen zo aan elkaar. Dat zorgde voor extra chemie in de groep. We waren vandaag men taal ijzersterk en zijn uitstekend met de tegenslagen omgegaan." KARAKTERISTIEK HEERLE - Smerdiek denkt erover na om stappen te ondernemen te genover Barqa. Dat maakte secreta ris Rens de Viet voorafgaand aan de met 5-3 gewonnen kampioens wedstrijd tegen Rillandia bekend. „Onze naam moet gezuiverd wor den." Smerdiek werd begin deze week door competitiegenoot Bar^a be schuldigd van omkoping. „Er is deze week veel op ons afgeko men", stelde De Viet. „Heel de week zijn we negatief in het nieuws geweest en is onze club door het slijk gehaald." De Tholenaren overwegen gerech telijke stappen te ondernemen vanwege smaad en laster. „Maar we wachten eerst de uitspraak van de KNVB af. Dan bekijken we wat we verder doen. Wij weten dat we niks gedaan hebben. We la ten het er niet zomaar bij zitten." De KNVB heeft de zaak momen teel in onderzoek. De grote Rinus Michels gunde doelman Heinz Stuy in 1971, vier dagen na het behalen van de Euro pa Cup, een plek in de spits bij Ajax. Het was het gevolg van een weddenschap. Stuy had tegen Pa- nathinaikos in de finale de nul ge houden en dus mocht hij in het duel met Go Ahead Eagles als aan valler opdraven. Overigens zon der succes. Ajax verloor met 4-1. In dat opzicht verliep de inval beurt van Versprille anders. Als vervanger van Ibrahim Eryürük stond hij aan de basis van de twee late treffers van Nick de Groote, in de 83e en 89e minuut. „Hij had het een paar keer aan mij ge vraagd", legde Verhoene uit, „en ik vond dit een geschikt moment om het te doen." Het was ook een soort afscheidscadeau. Versprille vertrekt bij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser, stopt met keepen en gaat bij Merendree (tweede provinciaal) voetballen. „We wis ten bij Hoek natuurlijk al langer dat hij ook aardig kan ballen", zei Verhoene. „En dan is het leuk dat hij ook nog zijn aandeel in twee doelpunten heeft." Hoek deed zaterdag in Vlaardin- gen bij Zwaluwen, dat nog op deelname aan de nacompetitie aasde,'zijn sportieve plicht. De ploeg van trainer Kenny Verhoe ne behaalde de achttiende over winning van het seizoen en sloot daarmee de competitie waardig af. „Er was meer spirit dan vorige week", vond Verhoene. „De eufo rie over het behalen van de titel is natuurlijk weg en iedereen was er op gebrand om nog een goede prestatie neer te zetten. Dat is uit eindelijk ook gelukt. We hebben heel volwassen gespeeld." Nick de Groote was met drie tref fers de gevierde man. Hij schoot in de 41e minuut raak en was ook in de 83e en 89e minuut trefzeker. Tussendoor (51e) had Jesper Gud- de voor 1-1 gezorgd. Dat was in een fase dat de thuisclub aan drong en Hoek op eigen veld te rugdrong. De Zeeuws-Vlaamse formatie raakte echter niet in pa niek, verdedigde met verve en was via snelle uitvallen gevaarlijk. „We hebben het prima uit gevoet bald", vond Verhoene. MAANDAG 12 MEI 2014 door Jan Dagevos - f Goes-verdediger Trung Tran (links) duelleert om de bal met Mostapha Aamrani van De Dijk. Door een 5-2-overwinning verzekerde Goes zich van een plaats in de nacompetitie voor lijfsbehoud. De Dijk liep de nacompetitie voor promotie juist mis. foto Gerrit van Keulen/VI Images Smerdiek-Rillandia 5-3 (1-2). 3. Marco Minnaard 0-1, 25. Arjan Koopmans 0-2, 30. Remi van Herk 1-2, 64. Sander van 't Hof 2-2, 77. Sander van 't Hof 3-2, 82. Remi van Herk 4-2, 84. Wannes Kloet 4-3, 93. Sander van 't Hof 5-3. Scheidsrechter J.A. Koster (Mid delburg). Gele kaart: Arjan Koop mans (Rillandia), Marco Wagner, Kees Hage, Remi van Herk (beiden Smerdiek). Aantal toeschouwers: 275. VLAARDINGEN - Hij had het al een paar keer aan zijn trainer gevraagd. Reservekeeper Davy Versprille wil de nu de titel van Hoek in de hoofdklasse B een feit was dol graag een keer als voetballer zijn opwachting maken. Zaterdag kreeg de stunt gestalte. Twintig minuten voor tijd werd de Belg bij een 1-1-tussenstand ingebracht. Het werd een grandioos succes, want rechtsbuiten Versprille had een be langrijk aandeel in de twee doel punten van Nick de Groote: 1-3. Zwaluwen-Hoek 1-3 (0-1). 41. Nick de Groote 0-1, 50. Jesper Gudde 1-1, 83. Nick de Groote 1 -2, 89. Nick de Groote 1 -3. Scheidsrechter: M. Roele- veld (Vinkeveen). Aantal toeschou wers: 387. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch, Tho mas van den Houten; Regilio Vandepit- te, Birgen Martens, Nick de Groote, Gilles Pottie (72. Aaron de Witte); Ibrahim Eryürük (72. Davy Versprille), Kyle Doesburg (46. Guillaume Clincke- maillie).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35