Kloetinge is positief gestemd Mentale weerbaarheid 6 SPORT HOOFDKLASSE A ZONDAG Bevelandse hoofdklasser voorkomt directe degradatie en vervolgt seizoen in de nacompetitie. WB y lam/i kloetinge - Kloetinge deed zater dagmiddag vertrouwen op voor de nacompetitie. De Bevelandse hoofdklasser versloeg op de slot dag van de competitie Deltasport met 2-0. Dat het seizoen nog een staartje krijgt, was vorige week al duide lijk. Het was daarom zaak om in de ontmoeting met Deltasport het positieve gevoel weer een beetje terug te krijgen. „En dat is gelukt", constateerde trainer Die- derik Hiensch na afloop. Hij kon daarbij wijzen op het resultaat, maar ook op het spel. „Er stond een goede organisatie en we heb ben weinig kansen weggegeven. Alle voetbalprincipes die vorige week weg waren, waren nu weer aanwezig." Kloetinge domineerde in de eer ste helft, maar was slordig in de eindpass. Daardoor waren er wei nig echte kansen. Toch werd het op slag van rust 1-0. Tom Blom- aard gebruikte zijn lichaam goed en schoot de bal in de hoek. Na de pauze drong Deltasport meer aan, maar slechts één keer werd Kloetinge op de proef ge steld. De bal belandde echter bui ten bereik van doelman Jaco van der Schee - hij speelde zijn 200e wedstrijd - op de lat. Remco van KARAKTERISTIEK Tiggele had hierna de kans het vonnis te voltrekken. Zijn penalty (Bart Deprez was onderuitge haald) ging echter over. Toch kwam de 2-0 uiteindelijk op het bord. Bart Deprez brak in de 85e minuut op links door en krulde de bal in de verre hoek: 2-0. Kloetinge moet in de nacompeti tie nu met Nieuw Lekkerland en Zwaluwen'30 zien af te rekenen. De strijd begint voor de Beveland se formatie pas op 24 mei. Komen de zaterdag staat eerst Nieuw Lek- kerland-Zwaluwen'30 op het pro gramma. „Ik heb er vertrouwen", aldus Hiensch. „Er zit nog genoeg spirit in de ploeg. Het is zaak om fris aan de nacompetitie te begin nen. Vanaf volgende week gaan we ons strijdplan opstellen. Ik heb in elk geval keuzes genoeg." In dat opzicht was de trainer zeer te spreken over het optreden van Tom Blomaard zaterdag. De spits kwam de voorbije maanden niet al te vaak voor in de plannen van Hiensch, maar tegen Deltasport bewees hij van waarde te zijn. Blomaard is inmiddels met de lei ding van de club in gesprek over een langer verblijf bij Kloetinge. Na afloop van de wedstrijd zater dag maakte Kloetinge bekend dat Matthew Lentink volgend sei zoen op het oude nest terugkeert. De goalie uit Nieuwdorp, die nu nog voor Goes uitkomt, speelde in de jeugd bij de Bevelandse club. Lentink stond ook nog in de belangstelling van NAC Breda, maar de eredivisieclub zag af van zijn diensten. Twee trainingen die hij zou ondergaan, zijn geschrapt. Volgens Lentink ligt het vertrek van keeperstrainer Arno Van Zwam ten grondslag aan het be sluit van de Bredanaren. „NAC heeft mij aangegeven dat zij het advies van Van Zwam niet meer opvolgen, omdat hij naar ADO Den Haag gaat. Het heeft niets met mijn kwaliteiten te maken." Lentink is de vierde aanwinst van Kloetinge. Eerder maakten Yves Nyemb, Urvin van Hekelen (bei den Hoek) en Dangelo Martien (Goes) de overstap bekend. AMSTERDAM - „Is er nou al bekend wat Dosko tegen Nieuwenhoorn heeft gedaan?", schalde de stem van Gérard de Nooijer door een lange gang, na het met 5-2 gewon nen duel bij De Dijk. Een belletje naar de bestuurskamer in Bergen op Zoom leerde dat Nieuwen hoorn met 2-1 had verloren en dat die ploeg dus rechtstreeks degra deerde. Aan de zijde van Goes ont stond er een klein feestje. Aan de andere zijde treurden de ontgoo chelde Amsterdammers achter keihard dichtgesmeten deuren. „We wisten dat er akkoordjes zou den ontstaan", haalde aanvoerder KARAKTERISTIEK Jonathan Constansia, die twee mi nuten daarvoor nog in de kleedka mer stond te dansen en te joelen van plezier en leedvermaak, na af loop zijn gelijk. Hij doelde op de twee late goals bij de Zouaven-EDO, waar het tot de laatste vijf minuten 2-2 stond, en de wedstrijd DHC-RKAW, waar DHC een zekere 2-0-voor- sprong weggaf. De gevolgen: RKA- VV gaat de nacompetitie in en de Zouaven neemt de periodetitel over van kampioen Koninklijke HFC. Die leek vooraf weggelegd voor De Dijk, maar door het 5-2-verlies zakte die ploeg een plaatsje en bleef zo achter met le ge handen. Constansia: „We wisten dat we zelf moesten winnen en dat wil den we ook. Vooraf was ik met Tom (de Bonte) en Sinan (Coban) een beetje aan het kloten. We gaan alle drie weg en zeiden voor de grap dat het voor ons niets meer uitmaakt of Goes nou in de hoofdklasse blijft of niet. Maar na tuurlijk, je wil altijd winnen en we moesten onze plicht doen." En dat deden zij meer dan ver dienstelijk. Al na zes minuten zet te Jonathan Constansia Tom de Bonte vrij voor de keeper. De clubtopscorer omspeelde de doel man en faalde niet. Constansia liep daarna keer op keer zijn direc te tegenstander voorbij alsof hij er niet stond en zorgde voortdu rend voor gevaar. „Ik had vandaag een vrije rol", zei de, op papier, rechterflankspeler. „Omdat ik over het hele veld liep, was die linksback aan het zoeken. Hij wist niet wat hij moest doen." Dat die linksback, Said Bentoha- mi, na ruim een half uur werd ge wisseld, was misschien wel het mooiste compliment dat Constan sia zich kon wensen. Bentohami zelf zag er de lol niet van in. Hij wandelde kwaad het veld af, schopte tegen wat kliko's, beende in een flinke tred alsnog buiten om het veld naar zijn coach om hem om uitleg te vragen, maar 3ARTELS Een week vol negatieve publici teit, een gemiste strafschop en een 2-0-achterstand. Smerdiek kreeg tegenslag op tegenslag te verwerken, maar sleepte uiteinde lijk toch de titel in de vierde klas se binnen. Dat zorgde voor zowel blijdschap als boosheid bij de equipe van Peter van Poortvliet. Smerdiek werd vorige week in ver band gebracht met omkoping. Te genstander Bar^a beschuldigde de Tholenaren ervan dat zij zowel Barqa als de scheidsrechter van dienst hebben geprobeerd om te kopen. Een aantal spelers ging za terdag na de wedstrijd verhaal ha len bij de dienstdoende verslagge ver van BN/De Stem, maar werd tegengehouden door ploeggeno ten en het bestuur. „We wilden vandaag ons gelijk ha len op Bar^a", vertelde Smer- diek-speler Remi van Herk na de wedstrijd. De buitenspeler maak te twee doelpunten en gaf de as- sist op de 3-2. „De gebeurtenissen van afgelopen week zorgden voor extra druk, maar wij weten wat de waarheid is. Dat heeft ons een boost gege ven." De gebeurtenissen van afgelopen week zorgden voor extra druk door Jan Dagevos Kloetinge-Deltasport 2-0 (1-0). 45. Tom Blomaard 1-0, 85. Bart Deprez 2-0. Scheidsrechter R. Westland (Zwaag). Gele kaart: Maarten van Rosevelt (Kloetinge), Angelo Spanjaart en Mitchell van Esveld (beiden Deltasport). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Sam Biesterbosch (80. Daan Esser), Remco van Tiggele, Wouter de Craene; Ingmar Quist (65. Mark Schuit), Tom Blomaard en Bart De prez. Goes flikt het weer door Mitchell Minnaard De Dijk-Goes 2-5 (1-3). 6. Tom de Bonte 0-1, 23. Sinan Coban 0-2, 24. Tim Ruder 1-2,40. Giovanny Paolo Sabajo (eigen doelpunt) 1-3, 49. Raymond Wolff 1 -4, 59. Tom de Bonte 1-5, 64. Tim Ruder 2-5. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maas tricht). Aantal toeschouwers: 125. Goes: Bart van Wuyckhuyse; Trung Tran, Shannon Braafhart jr., Sherief Tawfik, Roycel James; Jona than Constansia (80. Rob Schal- koort), Gert-Jan Tierie (73. Dange lo Martien), Raymond Wolff, Frits Paap; Tom de Bonte, Sinan Coban (87. Arsham Haghayegh). 6 Moost>«cr. T«:-C«5 3Q*»1 30Ï4S! door Len Wolters HEERLE - Smerdiek heeft een roeri ge week afgesloten met het kam pioenschap in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. De Thole- naren bogen in de beslissingswed strijd tegen Rillandia een 2-0-ach- terstand om in een 5-3-overwin- ning. „Deze week heeft ons dichter bij elkaar gebracht", verklaarde Smerdiek-trainer Peter van Poort vliet na afloop. Remi van Herk Smerdiek in hoger sferen. Door een 5-3-zege op Rillandia sleepte de Thoolse club het kampioenschap in de vierde klasse binnen, foto Peter van Trijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34