Kittel bevestigt status met twee Giro-zeges I SPORT 33 Het voorbereidende werk van zijn ploeggenoten verliep verre van vlekkeloos. Kittel, in de vorm van zijn leven, camoufleerde de opstartproblemen op fabelachtige wijze. Waar zijn spurt op zater dag al tot de verbeelding sprak, oogstte zijn versnelling van giste ren nog meer lof. Zelden zette een coureur concur renten zo te kijk. Niemand gaf bij het opdraaien van de finishstraat in Dublin een stuiver voor zijn kansen. Zo groot was het gat met Ben Swift en Elia Viviani. Kittel ontwikkelde ineens zoveel snel heid, dat hij het duo alsnog achter haalde. Op zijn 26ste verjaardag boekte de atleet zodoende één van zijn fraaiste overwinningen. Tijd om een feestje te bouwen ter ere van de verjaardag van de ster van het team ontbrak. De Giro d'Italia verplaatst zich vandaag per vliegtuig naar Italië, waar dinsdag de vierde etappe wordt verreden. „Het is hier enorm hec tisch", gaf ploegleider Addy En gels aan. Veel reden tot klagen had hij overigens niet. „De ontvangst was perfect, even als de hotels. Maar zo'n verplaat sing zorgt wel voor veel stress." Engels telde vooral zijn zegenin gen. In een verre van ideale voor bereiding op de sprints kwam Kit tel tweemaal als sterkste boven drijven. De haperende samenwer king drukte de sfeer binnen de ploeg niet. „We hebben aange stipt waar het mis ging en wat een volgende keer beter moet. Als je toch wint, zorgt dat niet voor een vervelende stemming." Kittel, na de rit van Armagh naar Dublin steenkapot, weet zijn suc ces aan de staat van zijn lichaam. „Als ik niet in zo'n vorm verkeer de, was dit me nooit gelukt", gaf hij aan. Hoe knap dat staaltje ook was, het viel in het niet bij zijn demon stratie een dag later. Waar alle aandacht zich in Dublin als van zelf op hem richtte, vervulde Maarten Tjalingii een aardige bij rol. De coureur van Belkin kreeg voor de tweede dag op rij de blau- we trui uitgereikt als beloning voor zijn aandeel in lange ont snappingen. De Nederlander kwam in de aanhoudende regen bij de klimmetjes onderweg tel kens als eerste boven, waardoor hij het bergklassement van de Gi ro aanvoert. Michael Matthews draagt bij de hervatting in het Italiaanse Giovi- nazzo de roze trui. De Australiër van Orica-GreenEdge nam die za terdag over van zijn teamgenoot Svein Tüft. Pieter Weening, die vrijdag met GreenEdge de ploe gentijdrit won, staat zevende op veertien seconden. Van de klassementsrenners staan Rigoberto Uran van Omega Phar- ma-Quickstep (8e) en Cadel Evans (BMC, 14e) er momenteel het beste voor. Wout Poels (Quickstep, 23e op 36 seconden) liep weinig averij op. Belkin-kop- mannen Wilco Kelderman en Ste ven Kruijswijk staan op ruim een minuut van Matthews. Herlings in Spanje oppermachtig Motorcrosser Jeffrey Her lings was gisteren bij de Gro te Prijs van Spanje opnieuw oppermachtig in de MX2. De regerend wereldkampi oen won op zijn KTM beide manches, net als vorige week bij de GP in eigen land. In de eerste race eindigde Herlings voor de Zwitser Ar- naud Tonus. In de tweede wedstrijd bleef de Braban der de Sloveen Tim Gajser voor. Van de Pol wint CHIO Drammen Henk van de Pol heeft op de slotdag van het CHIO van Drammen de Grote Prijs ge pakt. De springruiter uit Waalre bleef met Willink, zijn beste paard van stal, ook in de bar rage foutloos. Met een eind tijd van 45,21 seconden was hij bovendien aanzienlijk sneller dan de Zweedse ama zones Jenny Johansson (Cale- no) en Erika Lickhammer (Liberty Man). Weer toernooizege voor Sjarapova Maria Sjarapova heeft giste ren haar tweede toernooize ge op rij behaald. De Russi sche tennisster versloeg in de finale in Madrid de Roe meense Simona Halep met 1-6 6-2 6-3. Eind april schreef Sjarapova al het toer nooi in Stuttgart op haar naam. De pupil van de Ne derlandse coach Sven Groe- neveld begon moeizaam. Ze trok de stand in sets gelijk en won het beslissende be drijf met 6-3. Démare pakt zege in Duinkerke De Franse wielrenner Ar- naud Démare heeft voor het tweede jaar op rij de Vier daagse van Duinkerke ge wonnen. De leidende posi tie van de coureur van FDJ kwam in de slotrit niet meer in gevaar. De overwinning in de vijfde rit, met aankomst in Duin kerke, ging naar de Frans man Jimmy Engoulvent, die na 170 kilometer de Belg Ro- main Zingle aftroefde. Van t Westende gehavend zevende Judoka Sam van 't Westende is bij de eerste European Cup van het seizoen zeven de geworden. De Estse judo ka Kunter Rothberg was in de kwartfinale te sterk voor de Vlissinger. Van 't Westende twitterde dat hij in de wedstrijd daar voor door een harde botsing zes hechtingen had opgelo pen en daardoor niet scherp genoeg meer was in zijn laat ste partij. MAANDAG 12 MEI 2014 •,Vii ■tiun Lewis Hamilton neemt kort na de start op het circuit de Catalunya bij Barcelona de leiding in zijn Mercedes, foto VI Images door Geert Langendorff DUBLIN - Volledig uitgewoond lag Marcel Kittel gisteren naast zijn fiets bij te komen van zijn enorme krachtsexplosie in de straten van Dublin. De Duitser hapte naar adem. Alles deed zeer. Toen de pijn zakte, veranderde zijn grimas langzaam in een grote grijns. Voor de tweede dag op rij was de renner van Giant-Shimano de sterkste in de sprint. Beide keren moest hij veel zelf doen. Marcel Kittel van Giant-Shi mano wint in het openings weekend Giro twee keer met overmacht de sprint TALAVERA DE LA REIN A DRAMMEN MADRID DUINKERKE LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33