En weer zegeviert het kapitaal in Engeland Breuk met Janssen dreigt SPORT 3 Van Eijden en Victor Palsson ook dankbaar zijn voor hun slaapwan delen halverwege de eerste helft. Alleen de derde goal, van Steef Nieuwendaal, was daarmee ge heel van Spartaanse makelij. Het doelpunt van Ryan Koolwijk na rust (1-3) was zodoende alleen nog van belang voor de statistie ken. „Die individuele fouten nekken ons al het hele seizoen", stelde de verslagen trainer Anton Janssen. „We zijn gedegradeerd, omdat de ze selectie kwaliteit mist. Verder gelden er geen excuses. Wij heb ben gefaald. De groep, de techni sche staf, de club." Bij NEC, dat na twintig jaar weer afzakt naar de eerste divisie, heeft daarom 'een interne evaluatie' plaats. Een koerswijziging in de top van de club is zowel wense lijk als voor de hand liggend. Het is verder de vraag of de verant woordelijken voor de degradatie ook hun zetel in De Goffert be houden. De posities van directeur technische zaken Edo Ophof en trainer Janssen wankelen nadruk kelijk. Bij NEC wordt tenslotte ze ker uitverkoop gehouden op het spelersfront. Vanmiddag, om twee uur, treedt de club naar bui ten tijdens een persconferentie. Die werd gisteravond, amper een half uur na de degradatie, aange kondigd. Alsof iedereen al wist dat dit scenario uit de kast kon worden getrokken. Het is alleen de vraag of NEC daar wel zo verstandig aan doet. Janssen (50) heeft dit seizoen on tegenzeggelijk foute keuzes ge maakt, maar hij is uiteindelijk ook een van de slachtoffers van het wanbeleid in De Goffert. De trainer stapte eind augustus bin nen bij een failliete boedel. De coach kreeg te maken met een on evenwichtige selectie. Met uitge rangeerde spelers. Daarna werd weliswaar geïnvesteerd, maar dat bleken stuk voor stuk miskopen. Eigenlijk leverde Janssen een kansloos gevecht. „Ik weet niet of ik word geslacht offerd, maar ik loop niet weg", stelde de trainer gisteravond, ruim een uur na de degradatie. „Ik zit nu stuk. Ik ben leeg, kapot. Ik voel de pijn in alle botten van mijn lijf. Maar ik heb ook een con tract voor volgend seizoen en wil als clubman het gevecht in de eer ste divisie zeker aan. Ik wacht af of ik daartoe de kans krijg." Janssen weet dat NEC de selectie grondig moet verversen. De huidi ge spelersgroep mist betrokken heid, beleving. Er is geen leider in de selectie. „De cijfers zeggen al les", sprak Janssen. „De degrada tie zegt alles. Dat heeft niets met een slecht veld te maken. Of an dersoortige zaken. Dat is een ge brek aan kwaliteit. We hebben er vanuit de technische staf alles aan gedaan om het tij te keren. Maar dat is ons nooit gelukt. Dat is triest, maar ook realiteit. Ik ben daarvoor ook verantwoordelijk. Ik ben de trainer van NEC. Daarvoor vlucht ik niet. Maar ik loop ook niet weg voor de eerste divisie." BETAALD MANCHESTER - „Tweede worden achter de rijkste club van de we reld, dat is toch ook niet slecht", meesmuilde Brendan Rodgers in aanloop naar de slotronde in de Premier League. De Liverpool- coach had de afgelopen maanden de sympathie van het volk, maar het kapitaal zegevierde. Manches ter City behaalde gisteren voor de tweede keer in drie seizoenen de landstitel binnen. Samir Nasri, architect van City, wilde doen geloven dat de ploeg van trainer Manuel Pellegrini de titel in de kleedkamer had gewon nen. „We zijn het hele jaar vrien den geweest, hebben allemaal on ze ego's opzij gezet. Daar lag de sleutel." Anderen zullen zeggen dat het puur en alleen de macht van het geld was. En, vooral, een ernstig gebrek aan koelbloedig heid bij de concurrentie. Het voet balseizoen 2013-2014 was het jaar van de gemiste kansen. Voor Ar senal en Chelsea, maar toch voor al Manchester United én Liver pool. Arsenal startte het seizoen zeer voortvarend, had tot aan de jaar wisseling de leiding, maar ging zo wel bij Liverpool (5-1), Chelsea (6-0) als Manchester City (6-3) hard onderuit. En Arsène Wenger maar klagen over de arbiters- Overigens net als Jose Mourinho, die er ondanks zijn grote woor den met Chelsea zowel in de com petitie als Champions League naast greep. Manchester United zou daar uiteindelijk met graagte voor hebben getekend. Voor het eerst sinds 1990-1991 eindigen de Mancunians (ver) buiten de top drie. David Moyes zakte als opvol ger van Alex Ferguson volledig door het ijs. Op 13 april leek Liverpool, dat met een magnifieke Luis Suarez de speler van het jaar had, een reu zenstap in de richting van de eer ste Engelse titel in 24 jaar te zet ten. Thuis werd met 3-2 van Man chester City gewonnen. Gevoegd bij het feit dat het een kwart eeuw geleden was dat de club door het Hillsborough-drama diep getroffen werd, gunden ve len Liverpool het dit jaar. De kam pioensstress werd echter te groot. Steven Gerrard zelf gaf op 27 april Chelsea de winst (0-2) op een pre senteerblaadje. Nasri: „Dat was voor ons feitelijk de cruciale match van het seizoen. Daarna wisten we wat we moesten doen." Begin vorige week volgde tot over maat van ramp voor Liverpool nog een 3-3-gelijkspel bij Crystal Palace, na een 3-0-voorsprong. De druk op Manchester City was zo doende volledig geweken. Waar de titelstrijd twee jaar terug pas in blessuretijd werd beslist door Sergio Aguero, was de laat ste speelronde nu een grote decep tie. City, met de sterkhouders Ya- ya Touré, Aguero, Nasri, Vincent Kompany en David Silva, oogde zelfverzekerd. Toen Nasri even voor de pauze 1-0 scoorde, en Li verpool via een eigen goal van Skrtel (zijn vierde dit seizoen!) zelf op achterstand was gekomen, was alle spanning er helemaal af. Kompany gaf vlak na rust met de 2-0 het startsein voor de festivitei ten. Liverpool won alsnog (2-1), maar dat was van geen enkele waarde meer. De titel voor City is vooral ook de winst van het kapitaal. Dat slechts weinigen in Engeland echt plezier beleven aan de twee de titel voor City in drie jaar, valt te verklaren. City heeft een verve lend poenerig imago. Sinds sjeik Mansour de club kocht en er een slordige miljard in pompte, is - bij de niet-City-fan - iedere sympa thie voor de club verdwenen. Toch weten zij ook dat het kapi taal ook het Britse voetbal de ko mende jaren zal blijven regeren. MAANDAG 12 MEI 2014 Michael Higdon troost zijn ploeggenoot Jeffrey Leiwakabessy, die zijn tranen de vrije loop laat na de degradatie, foto Broer van den Boom/VI Images door Edward Swier Eredivisie. Play-offs Europa League, eerste ronde: sc Heerenveen-AZ 1-0 (0-0). 47. Slagveer 1-0. Scheidsrechter: Liesveld. Gele kaart: Basa- cikoglu (sc Heerenveen), Johansson, Gudelj (AZ). Toeschouwers: 18.100. Vitesse-FC Groningen 1-4 (0-1). 25. Chery 0-1, 63. Pröpper 1-1, 64. Zivkovic 1-2, 83. Kos- tic 1-3, 89. Kostic 1-4. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Van der Heijden, Leerdam (Vites se). Aantal toeschouwers: 18.000. Programma. Donderdag: AZ-FC Groningen. Zondag: FC Groningen-AZ. Eredivisie. Play-offs, tweede ronde: NEC-Sparta 1-3 (0-3). 4. Van Hout 0-1, 27. Mahi 0-2, 42. Nieuwendaal 0-3, 67. Koolwijk 1-3. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Gravenberch, Rieks, jantscher, Conboy (NEC), Mahi (Sparta). Aantal toeschouwers: 11.100. RKC Waalwijk-De Graafschap 1-1 (0-0). 56. Koolhof 0-1, 58. Beauguel 1-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Jungschlëger (RKC Waalwijk), Will, Linssen (De Graafschap). Aan tal toeschouwers: 6.000. Excelsior-FC Den Bosch 2-1 (0-1). 17. Seun- tjens 0-1, 71. Veldwijk 1-1, 89. Veldwijk 2-1. Scheidsrechter Janssen. Gele kaart: Fischer (Ex celsior), Bakx, Quekel (FC Den Bosch). Aantal toeschouwers: 2.774. FC Dordrecht-VVV-Venlo 2-1 (1-0). 6. Gla- don 1-0, 49. Reimerink 1-1, 83. Fortes 2-1. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Wolters, Sch- roijen (VW-Venlo). Toeschouwers: 3.000. Programma, derde ronde. Donderdag: FC Dordrecht-Sparta, Excelsior-RKC Waalwijk. Zondag: Sparta-FC Dordrecht, RKC Waal- wijk-Excelsior. Winnaars spelen volgend seizoen in de eredivi sie. gevolg van wanbeleid NIJMEGEN - Zijn positie staat enorm onder druk. Ais trainer wordt Anton Janssen afgerekend op de resultaten en die zijn bij NEC verschrikkelijk slecht. Nu de Nij meegse club na twintig jaar is gede gradeerd uit de eredivisie, dreigt per direct een breuk met de coach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31