VC Vlissingen gaat met een gehalveerd budget hoofdklasse in Spaanse titelstrijd krijgt fraaie climax NAAR DE JUPILER LEAGUE Degradatie NEC na sof in de dubbel met Sparta. Beleid van investeerders Nijmeegse club faalt. 2 SPORT HSV krijgt een herkansing tegen Greuther Fürth NIJMEGEN - Een rampjaar kent een passend slot. Met een ordinaire wanprestatie is NEC via de na- competitie alsnog gebombardeerd tot eerstedivisionist. Clubman An ton Janssen gaat de Nijmeegse ge schiedenis in als trainer van een verzameling tweederangs profs. Maar de hoofdschuldigen van de degradatie, na de fatale 3-1-neder- laag tegen Sparta, zitten op het pluche. De machthebbers in De Goffert hebben dit seizoen opzich tig gefaald. Bij NEC hebben de investeerders, samengebald in de Club van 19, sinds enkele jaren de absolute macht. Ze bezetten alle vitale po sities in de aandeelhoudersverga dering STAK, met bewindsman Hans van Delft, en regeren in de raad van commissarissen, met ge zagvoerder Ton van Gaaien. In de voorbije twee jaar is in die eche lons en in de directie een grote schoonmaak gehouden, met als uiteindelijke doel de financiën in de hand te houden en door te groeien als club. Dat is een nobel streven, maar de investeerders hebben uiteindelijk veel te weinig voetbalkennis in huis. Een reeks misrekeningen, dwaze keuzes in het transferbe- leid en zelfoverschatting van enke le kopstukken in de organisatie culmineren nu zelfs in de aftocht naar de eerste divisie. De blunders in de top van het voetbalbedrijf leveren in de begro ting een strop op van vier miljoen euro. Op sportief vlak is de reke ning helder. In De Goffert is dit seizoen een kwaliteitsarme selec tie neergezet. Een onbetrouwbare doelman, waardeloze verdedigers, zwakke en technisch beperkte middenvelders en wispelturige aanvallers uit allerlei windstreken zijn nooit een vechtmachine ge worden. NEC heeft slechts een enkeling met echte betrokkenheid, clublief de, in de gelederen gehad. Een spervuur aan tegentreffers is zo doende de stille getuige van een lijdensweg in de eredivisie. De tra nen van verdriet bij Jeffrey Leiwa- kabessy het tastbare dieptepunt na de sof in de nacompetitie. De afgang in het tweeluik tegen Sparta staat uiteindelijk ook mo del voor het falende sportieve be leid van de club. In Rotterdam (1-0-verlies) liet NEC in de twee daagse ontmoeting niets zien. Maar ook in de return kwamen al le tekortkomingen weer aan de op pervlakte. De 0-1 van Roald van Hout in de openingsfase kwam op het conto van Rens van Eijden en Kevin Conboy. De 0-2 mocht doelman Kalle Johnsson zich aanrekenen. Al zal Mimoun Mahi de NEC'ers Bedragen werden er gisteren na de kampioenswedstrijd tegen Moerse Boys (1-0) niet genoemd, maar voorzitter Rens Reijnierse zei wel dat het spelersbudget voor volgend seizoen wordt gehal veerd. „Iedereen heeft ingeleverd, ook de staf. We hebben vorig jaar afgesproken dat we elk jaar een deel van onze schuld aflossen. Dat is gelukt en we gaan nu op die weg voort." Het proces van inleveren is zon der morren verlopen. „Dat tekent deze groep", stelde trainer Ruud Pennings. „Het heeft ons uiteinde lijk ook niet veel moeite gekost om spelers hier te houden", vulde Reijnierse gisteren aan. „Daar naast zijn er veel spelers geweest die zich hebben aangeboden, maar we kunnen ze gewoon niet allemaal bergen." VC Vlissingen heeft tot dusverre vier nieuwelingen vastgelegd, te weten Quincy Gooding, Roycel Ja mes (beiden afkomstig van Goes), Dennis Kovacevic (Zeelandia Mid delburg) en Geraldi Geerman (RCS). Uit de huidige selectie ver dwijnen Benjamin Verwest, Ran dy de Dreu (beiden stoppen), Lun- ven Vermeer, Sylvion Uranie, Roy van der Kaap, Arjan Human (hij wordt trainer bij Breskens). Jur- riaan Peterson tenslotte mag blij ven bij de Walcherse club, maar de verdediger heeft de knoop nog niet doorgehakt. „De basis is goed", aldus Pennings. „Mis schien moeten we een klasje ho ger alleen iets anders gaan spelen. Daar ben ik nog niet helemaal uit. Nee, het hoeft niet per se verdedi- gender te zijn. We kunnen ook va riëren." „De ruimtes in de hoofdklasse zijn in elk geval kleiner en de han delingssnelheid zal omhoog moe ten. Verder hebben we ook kracht nodig. Daar gaan we hard aan wer ken. Verder zullen we ook drie keer gaan trainen, de maandag komt erbij." Abdoe Abdenbi kijkt uit naar het avontuur in de hoofdklasse. „Ik heb er nog nooit gespeeld en ben benieuwd naar het niveau. Ze zeg gen dat het verschil tussen de eer ste klasse en hoofdklasse groot is, maar ik ga er vanuit dat we niet te gen degradatie hoeven te spelen. We zijn een team en gaan voor el kaar door het vuur." MAINZ - Hamburger SV is zater dag ontsnapt aan rechtstreekse de gradatie uit de Bundesliga. Rafael van der Vaart en zijn ploeggeno ten verloren het laatste competi tieduel bij Mainz (3-2). HSV ein digde als zestiende omdat Ein- tracht Braunschweig en 1. FC Nürnberg ook verloren. Beide clubs moeten wel afscheid nemen van de hoogste Duitse klasse. Braunschweig verloor bij Hoffen- heim (1-3). Nürnberg stelde teleur tegen Schalke 04 (1-4). HSV ver volgt de strijd om klassenbehoud met een optreden tegen de num mer drie van de eindklassering van de tweede Bundesliga. Dat is SpVgg Greuther Fürth. Nummer twee SC Paderborn dwong giste ren promotie naar de Bundesliga af. 1. FC Köln was eerder al kam pioen geworden en keert dus te rug op het hoogste niveau. Barcelona kwam op bezoek bij El- che niet verder dan 0-0, terwijl Atlético thuis tegen Malaga met 1-1 gelijkspeelde. Barga kreeg vol doende kansen, maar de lat (na een schot van Andres Iniesta) of doelman Manu Herrera stonden een treffer in de weg. Aan de over kant was de geboren Rotterdam mer Garry Mendes Rodrigues dicht bij een doelpunt, maar zijn schot ging na een fraaie actie rake- lijks over. Alético was in het eigen Estadio Vicente Calderón op achterstand gekomen door Samuel Garcia, maar een kwartier voor tijd kopte oud-Ajacied Toby Alderweireld Atlético weer langszij. In de slotfa se was 'Atléti' twee keer heel dicht bij de winnende treffer én het kampioenschap. Een vrije trap van José Sosa be landde echter op het dak van het doel en doelman Willy Caballero stond een doelpunt van Adrian in de weg door diens schot met een fraaie reflex uit de bovenhoek te tikken. Real Madrid is door een neder laag tegen Celta de Vigo (2-0) uit geschakeld voor het kampioen schap. Charles scoorde twee keer voor de ploeg uit Galicië. Real gaf verschillende spelers rust met het oog op de naderende finale van de Champions League. Degradatie door Lex Lammers Net als voor Roda JC komt er voor NEC na een lange periode een eind aan het verblijf in de eredivisie. Liefst 20 jaar voetbalde de Nijmeegse club op het hoogste niveau. door Jan Dagevos ZUNDERT - Bij VC Vlissingen groeien de bomen al enige tijd niet meer tot in de hemel. De club kampt nog met schulden uit een ver verleden en de saneringsopera tie die vorig jaar is ingezet, gaat on verminderd voort. Ook nu de hoofdklasse is bereikt. Abdoe Abdenbi kraait victorie nadat hij VC Vlissingen op 1-0 heeft gebracht in de wedstrijd tegen Moerse Boys. Het doelpunt was genoeg voor de titel in de eerste klasse C. foto Lex de Meester MADRID - De strijd om de landstitel in Spanje krijgt volgende week een fraaie climax. Koploper Atlético Ma drid en naaste belager FC Barcelo na kwamen gisteren beide niet tot winst en maken volgende week in een onderling duel in Nou Camp uit wie er landskampioen wordt. Bij winst is Barcelona op basis van onderling resultaat kampioen. Vincent Kompany (midden) viert zijn bevrijdende 2-0 met de fans van Manchester City. Links zijn ploeggenoot Yaya Touré. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30