SPORT Aanvaller Abdoe Abdenbi schiet Walcherse ploeg elf minuten voor tijd naar de hoofdklasse. Lewis Hamilton wint Grand Prix van Spanje MZC'11 snoept Arnemuiden titel af ZUNDERT - Dankzij de ingeving van een even begenadigde als verguisde aanvaller keerde giste ren de grandeur van weleer terug binnen de gelederen van de Voet bal Combinatie Vlissingen. Na 79 zenuwslopende minuten schoot Abdoe Abdenbi zijn ploeg in het duel met Moerse Boys naar de hoofdklasse: 1-0. Een niveau waar VC Vlissingen 24 jaar geleden voor het laatst speelde. Niemand had dat een jaar geleden voor mogelijk gehouden. Vlissin gen werd door interne strubbelin gen en financiële problemen ver scheurd. De trainer stapte op, de hoofdsponsor trok zich terug en tal van spelers verkasten naar el ders. Voorzitter Rens Reijnierse wist echter de rust te herstellen en be gon met de wederopbouw. „Het is een samenspel van factoren ge weest", zei de voorzitter, die giste ren op het veld in Zundert de spe lers de kampioensmedaille mocht overhandigen. „Maar het belang rijkste aandeel heeft Ruud toch wel gehad. Hij heeft er een groep van gesmeed." Ruud is Ruud Pennings. Hij keer de aan het begin van dit seizoen terug bij de club waar hij in het verleden als speler en ook als trai ner eens furore maakte. De oefen- meester wekte VC Vlissingen weer tot leven en kon zo gisteren in zijn vijftiende seizoen als trai ner zijn vijfde titel bijschrijven. „Dit is de mooiste", zei Pennings. „Vooral omdat we er tot en met de slotdag voor moeten hebben strijden. Er was continu druk. We KARAKTERISTIEK moesten blijven presteren. Daar naast is deze titel ook speciaal, omdat ik destijds als trainer bij Vlissingen ben begonnen en de club toen van de vierde naar de eerste klasse heb kunnen breng en. Ik ben daarna even weg ge weest en heb het vervolgens aan het begin van dit seizoen weer kunnen oppakken, precies op het punt waar ik gebleven was." Pennings zorgde in en buiten het veld voor een sterk fundament. De oefenmeester liet zijn ploeg vol op de aanval spelen en dat be taalde zich uit. Vlissingen won ne gentien van de 26 wedstrijden, maakte 61 goals en incasseerde slechts zeventien treffers. „Het was mijn taak om een prestatiekli maat te creëren", zei Pennings. „Dat houdt in dat er volgens een bepaalde visie gespeeld wordt, dat er elke week goed getraind wordt en dat de verzorging om het elftal goed is. De spelers moesten in een gespreid bedje terechtkomen. Dat is gelukt en we zijn een hech te groep geworden. De binding is de basis geweest." Voorzitter Reijnierse sprak giste ren over een vriendengroep, maar Pennings wenste dat woord niet in de mond te nemen. „Ik heb ei genlijk een beetje een hekel aan die term", bekende de trainer. Hij had het over saamhorigheid en respect. „Ik heb me nooit druk hoeven te maken over het gebruik van een mobieltje tijdens de be spreking. De spelers bij Vlissin gen durven elkaar de waarheid te zeggen en elkaar ook te corrige ren. En iedereen wordt in zijn waarde gelaten." In dat opzicht gaf de kampioens wedstrijd tegen Moerse Boys wel een aardig inkijkje. De thuisploeg deed zijn sportieve plicht en hield Vlissingen tot de 79e mi nuut in toom. En dat terwijl con current TEC op dat moment leid de bij Longa. Het zorgde voor irritatie, niet in het veld maar wel bij de aanhan gers langs de kant. Er was erger nis over de dribbels van Abdoe Abenbi die veelal te ver werden doorgevoerd. Elf minuten voor het einde was echter op slag alles vergeten, omdat Abdenbi alert rea geerde op een dieptepass en de bal langs doelman Rob van Over- veld van Moerse Boys lepelde. De man die even daarvoor nog verguisd was, werd nu in de ar men gesloten door de fans. „Ik kon me wel iets voorstellen bij die irritaties", zei matchwinnaar Abdenbi later. „Iedereen zat vol zenuwen en was bang dat het mis zou gaan. Maar ik ben er in blij ven geloven. Eens zou het doel punt vallen, daar was ik van over tuigd. Zelf had ik geen last van ze nuwen. Ik heb inmiddels al be hoorlijk wat finales gespeeld. Vo rig jaar werd ik met Zeelandia Middelburg ook op de laatste dag kampioen." MAANDAG 12 mei 2014 Grandeur terug bij Vlissingen door Jan Dagevos Moerse Boys-VC Vlissingen 0-1 (0-0). 79. Abdoe Abdenbi 0-1 Scheidsrechter M. van Grinsven (Den Bosch). Gele kaart: Stefan Luyten, Rens van Laerhoven (Moerse Boys), Daniel Jansen en Josimar Pattinama (beiden Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 600. Trainer Ruud Pennings gaat na het behalen van de titel op de schouders bij zijn spelers Khalid El Hattach (links) en Josimar Pattinama. foto Lex de Meester VC Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen, Milton Roemeratoe, Ferry Alfons, Khalid El Hattach; Sa- lim Ben Sellam, Thomas Ragut (46. Randy de Dreu), Etienne Mal- lie; Abdoe Abdenbi, Josimar Patti nama en Hoessein Bouzambou (87. Saïd Bouzambou). Pagina 30: Met een gehalveerd bud get gaat Vlissingen de hoofdklasse in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29