Podium Reimerswaal vol overtuiging verder ZEELAND 23 Roze Filmdag in Cinema Middelburg Cinema Middelburg ver toont op Roze Filmdag (za terdag 17 mei) drie films. Francis Tuinstra zal namens het COC Middelburg de films inleiden. Om 15.00 uur draait Cloudburst, een film onder regie van Thorn Fitz gerald. Het is een tragikomi sche seniorenlesbo-roadmo- vie. Om 19.00 uur staat Freier Fall op het program ma. Regisseur is Stephan La- cant en de Roze Filmdag wordt afgesloten om 21.30 uur met L'inconnu du Lac. Een avond met Manon Uphoff HZ Cult presenteert dinsdag 13 mei samen met SLAZ een lezing van Manon Uphoff in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Dit jaar is het thema van HZ Cult 'de Ver leiding'. In het verleden heeft Manon Uphoff diverse literaire wer ken geschreven waarin ver leiding, verwarring en sadis me sleutelwoorden zijn. De lezing begint om 19.00 uur. Kaarten zijn te koop in de bi bliotheek, de Drukkerij en meer info op www.hzcult.nl Ontmoeting met de kunstenaars Katja Mater en Marijn van Kreij vertellen op 17 mei van 15.00 tot 17.00 uur in het Zeeuws Museum over hun werk en hun bijdrage aan de tentoonstelling Tasten in het Duister. Het zijn twee van de zes kunstenaars aan wie het Zeeuws Museum vroeg om het gehavende pa neel van Marinus van Rey- merswale door middel van kunstwerken te herdenken, herstellen of herscheppen. Ze helpen je om een voor stelling te krijgen van Van Reymerswales werk. festival. Dit jaar op vrijdagavond met een serie nieuwe nummers en een gastoptreden van Ryan McGarvey. De 26-jarige Ameri kaan zorgde eerder die avond met zijn ongekende gitaartechniek al voor een vroeg hoogtepunt. Impo neren deed ook de nieuwe genera tie bluesmuzikanten. Vooral Aaron Keylock en zijn bassist en drummer (alle drie net 16 jaar) zorgden voor verbazing. 'Hiervan zeg je later 'die heb ik nog in Kwa- dendamme gezien", klinkt het nog wat onthutst na het optreden uit de mond van een Rotterdam mer. Hij kwam vooral voor één van de groten uit de bluesscene; Juian Sas. „Die vertolkt ook Gal lagher op onnavolgbare wijze. Maar bij Keylock dacht ik even dat Gallagher daar weer zelf stond. Een moment om nooit te vergeten." Shanna Waterstown uit Florida liet zaterdag haar soulvolle en jaz zy getinte variant van de blues ho ren. Met stijl en uitdagend zong ze Wille Dixon's klassieker I Just Wanna Make Love To You. Direct daarna riep iemand uit het pu bliek haar op, dat een dag later ook bij de gospelmis te zingen. Maar Shanna beperkte zich daar tot de standaard gospels: weer een andere kant van de blues. Het afgelopen jaar is er veel te doen geweest over Podium Rei merswaal sinds de meerderheid van de gemeenteraad besloot de subsidie in 2015 te beëindigen. „Alle publiciteit daarover heeft ook veel steunbetuigingen en extra belangstelling voor de voor stellingen tot gevolg gehad", con stateert Boonman. Hij zet de strijd om behoud van de gemeen telijke bijdrage voorlopig voort. Bijval vanuit reformatorische hoek heeft hij nooit gehad en zal hij ook nooit krijgen. Dat enkele leden van andere fracties het pro fessionele podiumaanbod laten vallen, kwetst hem veel meer. Reformatorisch gezinden hebben hem onlangs overigens wel op an dere wijze verbijsterd doen staan. „Ruim 400 hate-mails kreeg ik in twee dagen tijd toegestuurd naar aanleiding van de voorstelling van 'Vrouw Holland' op 21 maart in Krabbendijke. Dat die mailtjes vanuit reformatische hoek kwa men, was natuurlijk te merken aan de inhoud, maar ook te zien aan de gebruikte providers als Sol- con en Kliksafe. Ook naar het im presariaat zijn mails met kopieën van bijbelteksten gestuurd. Dit had ik in al die jaren nog nooit meegemaakt." Boonman is ondanks alles vooral blij dat hij voor het komend sei zoen weer een mooi programma heeft kunnen samenstellen met 25 gevarieerde voorstellingen. „Dat is vooral te danken aan een aantal sponsors, de Vrienden van heel snel uitverkocht zal zijn. Naast andere bekende artiesten als o.a. Gerard van Maasakkers (18/10), Eric Sauers (12/12), Het Echt Antwaarps Teater (26/2), Fred Delfgaauw (13/3), biedt Boon man ook ruimte aan jonge talen ten. Hij komt ze af en toe tegen als lid van de examencommissie bij de kleinkunstopleiding van het Koningstheater in Den Bosch. „Daar zag ik bijvoorbeeld Kirsten van Teijn, die korte tijd later drie prijzen won bij het Cabaretfesti val in Groningen. Zij treedt 16 ja nuari op in Rilland. Een dubbelca- baret met Yora Rienstra, ook jong talent." Als voorproefje biedt Boonman zaterdag 31 mei een pre sentatie-avond in Luctor et Emer- go in Rilland. Hij geeft daar een korte toelichting op de voorstellin gen, er zijn een powerpoint pre sentatie en enkele optredens. Podium Reimerswaal en de mede werking van artiesten en impresa riaten. Het nieuwe seizoen begint op 16 september met een try-out van de Oudejaarsconference van Guido Weijers. Boonman ver wacht dat dit optreden, evenals dat van Jandino Asporaat (4/10) MAANDAG 12 MEI 2014 MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG uit alle windstreken Shanna Waterstown uit Florida liet zaterdag haar soulvolle en jazzy getinte variant van de blues horen, foto Johan van der Heijden door Ali Pankow RILLAND - De programmaboekjes met het aanbod van Podium Rei merswaal voor het seizoen 2014 - 2015 worden deze week verspreid. Via de website kunnen al kaartjes besteld worden. Programmeur Jac ques Boonman gaat vol overtui ging verder met podiumkunsten dichtbij de mensen te brengen. Meer info: www.podiumreimers- waal.nl Trio d'Affaire verzorgt een kerstkoffieconcert voor Podium Reimerswaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23