Vlissingen kan jachthaven dit jaar vergeten 'En wij kunnen regionaal kenniscentrum spelen' WALCHEREN 21 Flinke hoeveelheid drugs gevonden In een woning aan de Arie van Driellaan in Middelburg heeft de politie zaterdagmid dag een aanzienlijke hoe veelheid verdovende midde len gevonden, nadat de poli tie softdrugs vond in de au to van een 28-jarige man uit Middelburg. Hij is aangehou den, de politie onderzoekt de zaak. Auto in sloot langs afrit A58 Op de afrit van A58 bij Nieuw en Sint Joosland is zondagavond een vrouw met haar auto uit de bocht gevlogen en in de sloot be land. De vrouw kon op ei gen kracht uit de auto ko men en liep bij het ongeluk geen verwondingen op. De auto werd door een ber gingsbedrijf weggesleept. Dronkelap vernielt ruit van politieauto Een 23-jarige man uit Goes is zaterdagochtend rond kwart over vier op de Ko ningstraat in zijn woon plaats opgepakt. Een getuige had gezien dat de Goesenaar even tevoren de ruit van een politieauto op de Grote Markt had ver nield. De man was dronken. VLISSINGEN Finale Kinderjury Stemdagfeest Kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen nog vandaag en morgen hun stem uitbren gen op het mooiste kinder boek van 2013. Woensdag sluit de stembus en die mid dag is hqt Finale Kinderjury Stemdagfeest bij de biblio theek in Vlissingen. Kinde ren kunnen zich aanmelden via activiteit@spui.nl Duitse toerist (70) duikelt haven in Aan de Scheepstimmerdijk in Zierikzee is zaterdagoch tend een 70-jarige Duitse cardioloog in de haven geval len. De man liep bij het ma ken van een foto achteruit. Hij viel eerst op de steiger waarbij hij een hoofdwond op liep. Omwonenden zet ten hem op de wal. Hij is in het ziekenhuis behandeld. Unicef-winkel viert zilveren jubileum De Unicef-winkel in Westka- pelle bestaat 13 mei 25 jaar. Dat wordt gevierd. Op 14 en 16 mei kost alle tweede hands kleding 1 euro per stuk. Iedere betalende klant krijgt een attentie. Kinderen mogen gratis grabbelen. De winkel aan de Koestraat 4 is open op woensdag en vrij dag van 9.00 tot 15.00 uur. Zo mogen de bootjes niet in de Dokhaven, maar aan de Konings weg, waar altijd zandzuigers lig gen. Daar mogen geen toiletunits komen te staan en dient zich een definitieve investeerder aan, dan moet AW opkrassen. Volgens Jorgen Geurts van AW dwaalt het huidige voorstel te ver af van het oorspronkelijke idee. „Dat nota bene door de gemeente werd gelanceerd. Zij verzochten ons om een tijdelijke jachthaven. We kochten drijvers, lieten ze op knappen, kochten mooi materiaal voor toiletunits en zouden het gla zen huisje bij het Dok van Perry gebruiken als havenkantoor. Maar da' mag dus allemaal niet meer. En ik wil de bootjes niet in de Bin nenhaven, ik wil ze in het Schel- dekwartier zodat daar reuring ont staat. Anders heeft de binnenstad er ook niets aan." Dat kan wel zo zijn, zegt (demis sionair) wethouder Lambert Pre- voo, maar de gemeente heeft an dere prioriteiten. „Het belang rijkst voor het Scheldekwartier is dat wij daar uit de kosten komen. Dan kun je wel een toeristische ontwikkeling hebben, ontwikke ling van het gebied is ons primai re doel. De investeringen in de Plaatwerkerij wegen daarom voor ons zwaarder." Kan het niet sa men? „Jawel, maar wij willen een definitieve jachthaven." Investeerders voor een definitieve jachthaven, de Zeeuws-Vlaamse van Vroon en Verstraeten, haak ten eerder af omdat ze het geduld met de gemeente Vlissingen wa ren verloren. Diezelfde gemeente zette later ontwikkelaar Volker Wessels aan de kant. De raad heeft er bij het college, onder meer middels een motie, meermalen op aangedrongen dat haast moet worden gemaakt met aanleg van een tijdelijke jachtha ven. Een jaar geleden zei voorgan ger Jacques Damen in deze krant van zijn ambtenaren niet meer te willen horen wat niet kan, maar wat wél kan. „In juni moeten die boten er liggen, klaar." Die opmerkingen is men op het stadhuis nog niet vergeten, aldus Prevoo. „Die sneer naar ambtena ren was absoluut onterecht. Daar mee bracht hij schade toe aan een zorgvuldig proces. Verder wil ik er niets over zeggen. AW kan de overeenkomst tekenen en als ze dat niet doet, dan niet. Het ligt in elk geval niet aan de gemeente." Vlissingen is niet vies van subsi die. Daarom was het op wel meer locaties open dag. Aan de Tweede Binnenhaven liep het echter niet storm. „Je bent de zevende bezoe ker", zegt coördinator Jouke Her inga rond het middaguur. „Maar het kan erger. Vier jaar geleden stond ik hier vijf uur lang voor twee belangstellenden: één was de vriendin van een student, de ander een moeder." De hogeschool kreeg een ton, en legde een gelijk deel bij, om on derzoek te doen naar aquacultuur en watertechnologie. Of het moge lijk is om kreeften te kweken, of je rode muggen-larven kunt kwe ken om visvoer van te maken. „Niet omdat daar geld voor te krij gen viel, maar omdat daar echt vraag naar is", zegt Heringa. „Be drijven benaderden onze hoge school al langer met onderzoeks vragen. Ze misten een opstelling tussen een echt laboratorium en het veld. Nu is er het SEA-lab. Dat is voor iedereen ideaal: onze stu denten zijn goedkope arbeids krachten, zij raken gemotiveerd van werken voor het bedrijfsle ven en wij kunnen regionaal ken niscentrum spelen." Heringa glundert. Hij is trots dat hij het geld heeft binnengehaald. „De afgelopen acht jaar heb ik al diverse miljoenen binnengehaald. Ik ben daar gewoon heel handig in, ik heb nog maar één afwijzing gehad Maar ik heb meer collega's die het plannen schrijven. En de hogeschool heeft een fulltime sub sidieadviseur in dienst." Vol trots laat Heringa het SEA-lab zien. Met -zoals dat een laborato rium betaamt- microscopen en grote vazen met borrelend water. Heringa's aandacht verdwijnt naar de deur, waar de achtste be zoeker door naar binnen komt. „Een collega, helemaal uit Nisse!" MAANDAG 12 MEI 2014 MIDDELBURG NW- EN ST JOOSLAND GOES ZIERIKZEE WESTKAPELLE door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Op de handtekening onder het contract voor een tijdelij ke jachthaven kan de gemeente Vlissingen lang wachten. Onder de huidige voorwaarden zet ontwikke laar AW Beheer hem niet. Een tijdelijke jachthaven in het Scheldekwartier zou zor gen voor reuring. Maar de boot lijkt alweer gemist door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Wie geld krijgt 'van Europa' moet ook laten zien wat ze daarmee doet. Daarom zette het SEA-lab van Hogeschool Zeeland zaterdag de deuren open tijdens de EU Kijkdagen. BVoor de oude lasloods op de landtong aan de Binnenhaven staan ondernemers in de rij, aldus de gemeente Vlissingen.foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21