Surfer raakt gewond bij botsing tegen paalhoofd EEN$ 57% Traditioneel Andalusië Fans verdringen zich op Schiphol om een glimp op te vangen van het nationale knuffelduo Ilse DeLange en Waylon. VC Vlissingen terug in de hoofdklasse DOMBURG - Diverse hulpdiensten zijn zondagmiddag uitgerukt om een surfer te helpen die gewond was geraakt in de buurt van Dom burg. De KNRM, station Westkapelle, voer uit met de reddingboot Uly. Het bleek dat de surfer met zijn tuig een paalhoofd had geraakt. Tegen de tijd dat de redders arri veerden, had een andere surfer het slachtoffer al van het paal hoofd gehaald. Zijn toestand was zodanig dat werd begonnen met reanimatie door het KNRM-perso- neel en een EHBO-instructeur. Het slachtoffer kwam bij bewust zijn en werd per traumahelikop ter naar een ziekenhuis in Rotter dam gebracht. Over zijn toestand waren gisteravond nog geen nade re bijzonderheden bekend. Kras.nl/35739 of bel 0900-9697,5 cPm DESTELLING UW MENING 366 reacties oneens mmmm 43% Veel buien, 14° MAANDAG 12 mei 2014 Haar blik wijkt geen moment van de ontvangstdeuren. „Hopelijk kan ik met ze op de foto." Dan klinkt er luid gejuich en ko men Ilse en Waylon binnen, wap perend met de Nederlandse vlag. Fotografen verdringen zich en ver vloeken de fans die met hun mo bieltjes voor de telelenzen zwaaien. Voor quotes en oneli ners is het niet het moment. „We hebben vannacht doorgefeest en maar drie uurtjes geslapen", be kent Ilse. „Dat mensen in Neder land zo hebben meegeleefd heb ben we wel gehoord, maar erva ren we pas nu we er zelf zijn." Use's uitbundige kreten laten het publiek nogmaals juichen en klap pen. „Het songfestival leeft weer in ons land, door goeie muziek", vertelt Waylon. De Limburgse Sem (5) en Jord (10) Naebers hebben al zittend op hun vaders schouders het beste zicht en slagen erin om een high Jive van Ilse te krijgen. Als het zangduo is verdwenen, laten fans elkaar hun selfies zien. „Die gaan nu meteen op Facebook. Ik voel me een mazzelaar joh, dat ik met ze op de foto kon!" Door hen gaat het weer om de muziek op het songfestival, hopelijk blijft dat SCHIPHOL - In Nederland hoef je niet te winnen om een heldensta- tus te verkrijgen. De tweede plaats van Ilse DeLange en Way lon op het Eurovisie Songfestival is genoeg voor een kampioenen ontvangst. „Dit is een momentje van nationale trots", vindt de Giessenburgse Kevin Rietveld (21), die speciaal hiervoor een treinommetje maakt. „Door hen gaat het weer om de muziek op het songfestival. Hopelijk blijft dat. In ieder geval leeft het song festival weer in Nederland." Alleen dankzij 'de baard' ging de eerste plek aan de neus van Neder land voorbij, concluderen velen. „Had Ilse een baardje gehad en Waylon wat borsten, dan waren ze beslist eerste geworden", grap pen Pieter van de Vaart en Leni Koppenol uit Dronten. Gekleed in een Bavariajurkje met bijpassend hoedje en sjaaltje, wil de Amsterdamse Marinka Huuke- ma als groot songfestivalfan de aankomst van Neerlands zang- trots absoluut niet missen. „Ik heb alle liedjes van de finale ge- download zodat ik ze gisteravond tenminste mee kon zingen." Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 111 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Juichen voor Ilse en 'de hoed' Ontdek sfeervolle dorpen, koningsstad Granada en de Sierra Nevada. kortingen bij vertrek in juni (ideale reisperiode voor Andalusië!) Vlucht, charmant 3* hotel in Lanjarón, ontbijt en huurauto Klantbeoordeling 8,6: 'bijzonder gastvrij!' Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Het songfestival is weer leuk Reageer op pzc.nl Extra geld voor het leger is een goede zaak O pagina 2 en 3 Overwinning homo's én het lied Leni Koppenol, Songfestivalfan Ilse DeLange en Waylon, oftewel the Common Linnets, worden bij aankomst op Schiphol als helden onthaald, foto Raymond van Olphen/HH door Evelien Engele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1