ZEELAND Techniek Protestrit motorrijders PZC volgt de eindexamens almanak 20 en 21 Vakantiehuizen blijven meetellen voor het gemeentefonds. Dat scheelt de Zeeuwse recreatiegemeenten miljoenen. Blues trekt publiek uit alle windstreken MAANDAG 12 mei 2014 1 7 Contact met Noord-Korea is het hoogst haalbare DEN HAAG - Minister Plasterk blijft recreatiewoningen meetellen bij de vaststelling van de uitkeringen uit het gemeentefonds. Dat is een hele opluchting voor de Zeeuwse kustgemeenten met veel vakantie huizen. Afgelopen jaren was er steeds sprake van, dat bij de aangekon digde herziening van het Gemeen tefonds in 2015 het aantal vakan tiewoningen niet langer zou wor den meegewogen. Na een intensieve lobby van re creatiegemeenten en de Recron (vereniging van recreatieonderne mers) ziet minister Plasterk van Binnenlandse Zaken van dat voor nemen af. Dat maakte de Recron afgelopen weekeinde bekend. Punt was dat de minister de vast stelling van het aantal vakantie woningen voortaan via de basisre gistratie wilde laten lopen. In die basisregistratie zijn echter lang niet alle vakantiewoningen opge nomen. Nu de minister dat voornemen te rugdraait, wordt er bijvoorbeeld op Schouwen-Duiveland opge lucht ademgehaald. Wethouder Ad Verseput wist al dat de geza menlijke lobby van de grootste plattelandsgemeenten - de zoge naamde Pio - en de Recron succes zou hebben. Voor zijn gemeente spreekt hij van een forse meeval ler: „Wij hebben ongeveer 4500 recreatiewoningen. Tel je die niet mee, dan scheelt ons dat elk jaar 1,5 miljoen euro. Dat bedrag moet je dan elders terug zien te vinden. We zouden overigens zeker niet voor een simpele verhoging van de toeristenbelasting hebben ge kozen. Dat was natuurlijk de vrees van de recreatiesector." In de gemeente Sluis is wethou der Peter Ploegaert „zeer ver heugd". Zijn gemeente telt 2200 vakantiehuizen en zou jaarlijks bijna een miljoen euro zijn misge lopen, als minister Plasterk zijn plannen niet had bijgesteld. BRUSSEL - Politiek Den Haag moet bij de Europese Commissie aan de bel trekken over de ongeoor loofde steun die België aan zijn havens verleent. „Als er sprake is van staatssteun, moeten we daar tegen optreden", zegt Hans van Baaien, WD-lijsttrekker in het Europees Parlement. Hij is van daag in Zeeland. De Nederlandse havens lopen jaarlijks tonnen aan lading en inkomsten mis doordat Vlaamse en Duitse havens flink profiteren van overheidssteun, zei minister Schultz van Haegen (In frastructuur en Milie) onlangs op basis van een onderzoek van RHV-Erasmus Universiteit Rotter dam en Ecorys. MIDDELBURG - Middelbare scholie ren beginnen vandaag aan de cen trale eindexamens. De PZC besteedt ruim aandacht aan deze spannende periode. Van af morgen vind je een dagelijkse examenrubriek in de krant. Daar in belichten scholieren en docen ten de examens. Op www.pzc.nl/eindexamen is het examennieuws te vinden. Twitter mee via #examenzld. De tweets zijn te zien op de site en een selectie komt in de krant. Ze hoeft maar naar een apparaat te kijken of het slaat op hol. Ze was dan ook zeer in haar nopjes met de nieuwe computer - compleet met breedbeeld scherm, draadloos toet senbord en draadloze muis - die al les deed wat zij wilde. Tot voor kort. Vastbesloten om de administratie bij te werken startte ze het appa raat op. Tot haar ergernis reageerde de bliksemsnelle machine geheel niet op haar commando's, hoe ze het toetsenbord ook beroerde. Pas toen ze op het punt stond deskundi ge hulp in te roepen, schoot haar iets te binnen. Nadat ze het toetsenbord had aan gezet reageerde het prima. WE ZIJN GEEN CRIMINELEN Meevaller voor gemeenten door Jan van Damme O pagina 18: Hans van Baaien O pagina 18: Met stressen schiet je niks op Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Zaterdag reden vanuit Zeeland zo'n 25 motorrijders mee in een protestrit naar Eindhoven. Met de actie willen de rijders laten zien dat ze liefhebbers zijn, en geen criminelen. Recent kwamen motorclubs in Limburg in het nieuws in verband met aanslagen. Volgens de Zeeuwse organisator Jan Verheij was het protest ondanks het slechte weer een groot succes. Hij reed zelf mee op een verbouwde Honda Goldwing 1200. In Eindhoven kwamen er uiteindelijk 1500 motorrijders uit heel het land bijeen. Verheij: „Mis schien moeten we later dit jaar nog eens in actie komen. Dan rijden we naar Brussel." foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17