Veel schade maar geen gewonden door onweer PZC t (r)oP-9®r> II Zondag 11 mei SPECTRUM Geld&Werk Defensie mag rekenen op 50 tot 100 miljoen euro extra. Ook jongeren weten de kazernes weer te vinden. 700 jaar Vrouwenpolder Willie Wortels in Zeeland Wisselvallig, 15C ZATERDAG 10 mei 2014 711688"555547 vinden. Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren Arneville 0118638456 Kamperland De Kamperduinen 0113370000 Vlissingen Arion 0118410502 De komende weken moeten weggebruikers op de A58 regelmatig omrijden vanwege (asfalteer-)werkzaamheden. Dit weekeinde: zaterdag en zondag omleiding""" tussen Kruiningen en 's-Gravenpolder Weekeinde 23 tot 26 mei: diverse afsluitingen of slechts één rijbaan beschikbaar. Weekeinde 16 tot 19 mei: A58 tussen Rilland en 's-Gravenpolder diverse keren afgesloten of één rijbaan. DEN HAAG - De politieke waarde ring voor de krijgsmacht neemt na jaren van bezuinigingen weer toe. Defensie mag de komende ja ren rekenen op een extra budget van circa 50 miljoen euro. Dat kan zelfs oplopen tot 100 miljoen per jaar, zo melden bronnen rond de begrotingsonderhandelingen. In de zomer hakken coalitie- en ge- doogpartijen de knoop door over de precieze bedragen. Ook de dip in het aantal nieuwe aanmeldingen lijkt definitief ver leden tijd: hoewel exacte cijfers nog ontbreken, gaat Defensie er van uit dit jaar bijna 4.000 nieu we militairen te werven. Dat zou den er 800 meer zijn dan in 2013 en meer dan het dubbele van het aantal nieuwe militairen in 2011. De toegenomen steun voor de krijgsmacht kan te maken hebben met de crisis rond Oekraïne. „Hoe dichter de dreiging bij huis en haard komt, hoe meer het besef groeit dat een krijgsmacht nodig is", zegt defensie-deskundige Dick Zandee van Instituut Clin- gendael. SGP-leider Kees van der Staaij constateert dat een crisis 'kenne lijk' helpt om het belang van de krijgsmacht te onderkennen. De SGP wil dat Nederland op ter mijn weer 2 procent van het bru to binnenlands product gaat beste den aan defensie. De NAVO hanteert die 2-procent- norm, maar veel lidstaten vol doen er niet aan. Nederland zit met een begroting van 7,6 miljard dit jaar op 1,25 procent. In het Kou de Oorlogjaar 1989 zat Nederland nog op 2,79 procent. Wereldwijd is discussie ontstaan over de ge slonken defensiebudgetten in Eu ropa. De Amerikaanse president Barack Obama riep Europese landen eind maart op om meer aan hun legers te spenderen en niet langer op de Amerikanen te leunen als het gaat om de veiligheid. Ondanks de extra 50 miljoen euro kunnen de vlaggen nog niet uit op de kazernes. Het extra geld ver zacht de miljardenbezuiniging van de afgelopen jaren slechts enigszins. Onder drük van de klei ne christelijke partijen zijn de be zuinigingen op defensie vorig jaar bij de begrotingsonderhandelin gen al eens met 50 miljoen euro verzacht. RIJSWIJK - Het onweer dat vrijdag over ons land trok, heeft her en der voor problemen gezorgd. Door blikseminslag en harde wind ontstond schade. Voor zo ver bekend is er niemand gewond geraak. In Vijfhuizen (Noord-Hol land) viel door de wind een deel van de muur van een kerk naar binnen. In Volendam sloeg de bliksem in een woning. De bewo ner bleef ongedeerd. In Ermelo ontstond brand in een woning door blikseminslag. De bewoners waren niet thuis. Op de Veluwe en in de Achterhoek zijn tiental len meldingen van stormschade door bomen en grote takken. In de regio Utrecht soortgelijke mel dingen. Het KNMI had al gewaar schuwd dat vrijdag onweersbuien konden voorkomen en dat er kans was op hagel en plaatselijk zware windstoten. Daarom had het KN MI voor het hele land code geel (gevaarlijk weer) afgegeven. am3dore.nl/moederdag DESTELLING UW MENING 322 reacties EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 82% ONEENS m18% a Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 110 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 er weer toe foto johari van der Heijden Op de website www.vananaarbeter.nl zijn alle werkzaamheden terug te door Niels Klaassen pagina 2 en 3: Leger is weer even in Extra geld voor het leger is een goede zaak Reageer op pzc.nl Motorbendes moeten verboden worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1