Cardon gaat vol voor burgemeestersrol in film 44 Schitterend als ik ZEEUWS-VLAANDEREN 31 zaterdag 10 mei horen, zien en... proeven! Reggae-tribute Bob Marley in P&B Reggae-legende Bob Marley (1945-1981) herleeft zaterdag in het Terneuzense cultuur centrum Porgy8cBess. Band Down Low, zeven man/ vrouw sterk, brengt ander half uur lang songs van Bob Marley. „Het is", vertelt op richter Martijn LieHap-Po, „ons eerste optreden. We be staan een maand en hebben keihard geoefend. Het klikt tussen ons." DJ Eric, huisdj van Porgy&Bess, en Dl SAN 75 uit Hulst - die veel in gro te disco's in België en Surina me draait - treden ook op. De entree is 7,50 uur. De Reggae Night is van 20.30 tot 3.00 uur. Koor Zangvreugd viert 35e verjaardag Gemengd koor Zangvreugd houdt morgen een jubileum concert vanwege het 35-ja- rig bestaan. Dat vindt plaats in het gebouw van de Vrije Evangelische gemeente in Nieuwvliet, vanaf 19.30 uur. Plantenmarkt van fanfare in dorpshuis Fanfare Excelsior houdt mor gen van 10.00 tot 13.00 uur in en om het dorpshuis van Terhole een plantenmarkt. Allerlei hobbyisten tonen hun kunnen en kinderen kunnen er van alles maken met plantjes. Cadeaus te koop op meimarkt Vurssche Wie nog iets voor moeder dag zoekt, moet morgen van 10.00 tot 16.00 uur bij zorg centrum De Vurssche in Axel zijn. Er is een mei- markt met onder meer bloemstukjes en handwerk. Ook is er een rommelmarkt. AARDENBURG Rommelmarkt met 350 kraampjes Carnavalsclub De Nacht- uuln houdt zaterdag een rommelmarkt in het cen trum van Aardenburg. Er staan zo'n 350 kramen, en voor de kinderen zijn er spelletjes. De markt duurt van 7.00 uur tot 17.00 uur. Voor de rolprent hebben zich niet minder dan 2300 kandidaat-figu ranten aangemeld op de internet site van de film. Eric is van een an dere categorie. Hij is al kandi daat-burgemeester van Vlissin gen, met twee andere liefhebbers. Tot aanstaande dinsdag 13 mei kan via www.michiêlderuyterde- film.net/entries/win op het drie tal worden gestemd. Wie de stem ming wint, weet zich verzekerd van de rol. Eric gaat trots aan kop. Al bijna 750 stemmen zijn op hem uitge bracht. Nummer twee Thedo Kei zer volgt op afstand met ruim 450 stemmen. Nummer drie Benny Steyn bungelt ver onderaan met nog geen veertig stemmen. Sas- senaar Cardon heeft dan ook ijzer- sterke papieren. Hij is een verre nazaat van Johan Cardon, een uit Frankrijk gevluchte hugenoot (protestant) die in de tijd van De Ruyter burgemeester van Vlissin gen was. „In 1666 moet hij De Ruyter in Vlissingen als held hebben bin nengehaald, na de overwinning in de Vierdaagse Zeeslag tegen En geland", vertelt Eric. „Ik zou het schitterend vinden, als ik hetzelf de als burgemeester mag doen in de film." Acteerervaring heeft Eric niet. Dat kan volgens hem geen belem mering zijn. Hij speelt trompet en doet elk jaar mee aan het carna val in Sas van Gent. „Carnaval is toch één toneelstuk." Hij is boven dien - als operator bij elektrici teitscentrale Elsta bij Dow in Ter- neuzen - techniekambassadeur op scholen om technische beroe pen te promoten. „Voor de klas moet je ook acteren." De geschiedenis van zijn familie is trouwens al mooi genoeg om Eric de rol gewoon te geven. Via via belandde één van zijn voorva deren in Hulst. Hij ligt nog begra ven in de basiliek in Hulst. „In een sober graf." Zijn voorvaderen baadden in rijkdom, tot er één, Ja cobus Cardon, buiten de boot burgemeester van Vlissingen mag spelen in film over Michiel de Ruyter, in de voetstappen van mijn verre voorvader Johan Cardon viel. Hij trouwde eind achttiende eeuw met een rooms-katholiek meisje. Dat ging er bij zijn protes tantse familie niet in. Jacobus werd domweg onterfd. Eric is zijn verre nazaat. Over enkele dagen is bekend of Eric de door hem zo begeerde rol echt krijgt. Hij laat - op aanraden van de filmmakers - alvast zijn haar groeien en een baardje en snor staan. „Terwijl ik helemaal niet graag haar op m'n gezicht heb." De filmopnames beginnen al 20 mei. In januari moet die in biosco pen draaien. Eric weet nog niet wanneer hij aan de beurt is, als hij wint. Hem wacht slechts een dagje draaien. „Straks kan ik niet vrij krijgen", verwoordt hij zijn angstdroom. Het is een grapje. „Collega's zullen dan wel voor mij willen inspringen. Het wordt geregeld." Geld krijgt Eric niet voor zijn bij drage, al hoopt hij wel op één be loning, dat hij het burgemeesters kostuum mag houden. „Leuk voor carnaval." VRIJDAG 9 MEI 2014 TERNEUZEN NIEUWVLIET TERHOLE AXEL door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - Wat heeft hij een hekel aan dat baardje en die snor, maar Eric Cardon uit Sas van Gent heeft het er graag voor over. Hij wil burgemeester worden, burge meester van Vlissingen in de tijd van Michiel de Ruyter. In de film die producent Klaas de Jong en re gisseur Roel Reiné dit jaar gaan ma ken over de grote zeeheld. Eric Cardon, Sas van Gent Eric Cardon in de achterkamer van zijn woning in Sas van Gent, op de stoel het wapen van de familie Cardon. foto Mark Neelemans Minet. De Jonge Hoek van Dijke. Paliadio. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614. binnenuit.nl Introductie van de nieuwe B&O LED televisie Bloedstollende Audi A3 cabrio A6 avant met B&O installatie Proef de heerlijkheden van Outdoorchef buitenkoken Kom ultiem genieten in de grootste en mooiste Leolux studio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71