Stuijvesant Eerbetoon aan inzet van Canadese soldaten Huiskamerconcert bij Taart Tafel KiwaniS-linde Omgezaagd Hogazon.nl blankenburgh BEVELANDEN en THOLEN 29 Vanaf 42.450,- GOES - Bij thee- en espressobar Taart Tafel aan de Vlasmarkt in Goes wordt zaterdag een huiska merconcert gehouden. In een in tieme setting zijn er optredens van akoestisch popduo Sense uit Goes, de Amsterdamse singer- songwriter Channah en het Goe- se jazz-combo East of the sun. En tree 10 euro, inclusief hapjes. Aan vang 21.00 uur. www.taartentafel.nl Uiv vakanttecMet in Zeeland* Het gaat om één van de bomen die drie jaar geleden zijn geplant door, destijds nieuwe leden van Kiwanis Goes-De Bevelanden, een traditie binnen de service club. Sinds haar oprichting in 1986 houdt Kiwanis Goes-de Beve landen zich onder meer bezig met het planten van grenslindes, een eeuwenoud Zuid-Bevelands gebruik. Deze week kreeg Kiwa nis een e-mail van een vrouw die bij het uitlaten van haar hond zag dat het boompje was omgezaagd. Het is het exemplaar dat door Ki- wanis-lid Ronald van der Hart uit 's-Gravenpolder is geplant. „We dachten eerst: omgezaagd? Het zal wel omgewaaid zijn", zegt Van der Hart. Maar bij inspectie bleek ontegenzeggenlijk dat een zaag is gebruikt. Er lijkt dus spra ke van voorbedachte rade. „Wie doet zoiets? Wie loopt er met een zaag door de polder?", vraagt Van der Hart zich af. Omdat de andere twee bomen ongemoeid zijn gela ten, vermoedt hij dat de dader werd gestoord. „Ik denk niet dat het tegen mij persoonlijk is ge richt, ik heb met niemand proble men." Van der Hart heeft een ge- tuigenoproep op zijn Facebookpa- gina geplaatst. KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 48 77 ^o/yje-Sty/i2 KWADENDAMME Informatieavond inbraakpreventie Schildersbedrijf Franse, de gemeente Borsele, de politie en de dorpsraad houden maandag 12 mei een informa tieavond over inbraakpre ventie in De Burcht in Kwa- dendamme. Belangstellen den krijgen informatie over de risico's en hoe men deze voorkomt Franse laat hang en sluitwerk zien dat inbre kers moet ontmoedigen. BAARLAND Rommelmarkt bij Maartenskerk Zaterdag vindt in Baarland de jaarlijkse rommelmarkt plaats bij de Maartenskerk. De opbrengst is voor onder houd van de kerk. De markt duurt de hele ochtend en be gint om 09.30 uur. Er zijn ook bloemstukken en plant jes te koop. Er is een boeken kraam en in een partytent zijn wafels en een verfris sing verkrijgbaar. De toren kan worden beklommen. NISSE Meidoornloop rond Nisse Zondag organiseren 'De Zak- lopers' voor de negentiende keer een Meidoornloop rond Nisse. Je kunt kiezen voor een loop van 7,5 of 15 ki lometer. Ook is er een snoep- zakloop voor kinderen tot zes jaar en een loop van 1500 meter voor oudere jeugd. Inschrijven kan zon dag vanaf 11.00 in het Dorps huis. De Meidoornloop be gint 14.00 uur. GOES Bomenwandeling langs Goese Vesten IVN de Zeeuwse Delta orga niseert zondag een bomen- wandeling langs de Goese Vesten. Gidsen vertellen tij dens deze 1,5 uur durende wandeling over de bomen op de Oostwal. Elke boom heeft namelijk zijn eigen ver haal en geschiedenis. Vertrek om 14.00 uur vanaf de Steenen Brug. Deelname kost €3,00. Voor meer infor matie: www.ivn.nl/dzd. „Op de kerkhoven van Maldegem en Bergen op Zoom liggen zesdui zend Canadese soldaten die tij dens de Slag om de Schelde zijn gesneuveld", zegt Kees Traas van het Bevrijdingsmuseum. Volgens museumvrijwilliger Wil lem Meijer is er in Canada steeds meer behoefte de verhalen over de oorlog en de Canadese inzet onder de aandacht te brengen. „Langzaam groeit het besef bij de derde generatie. Wij willen de sa menwerking met Canada op een nog hoger platform brengen." Dat gebeurt met het Bevrijdings park maar ook met de Liberation Route. „Het jaar 2017 is voor Cana da een belangrijk jaar in verband met een belangrijke slag tijdens de Eerste Wereldoorlog in 1917. Veel Canadese veteranen en nabe staanden komen dan deze kant op. Ze zullen de Liberation Route gaan rijden en het Bevrijdings park bezoeken." Met het Bevrijdingspark wordt overigens ook een verdere invul ling gegeven aan de door Provin ciale Staten van Zeeland in 2007 vastgestelde motie om structureel aandacht te besteden aan de Slag om de Schelde. Bij de insiders wordt Zeeland en de Slag om de Schelde gezien als het Normandië van Noordwest-Europa. De door de Duitsers gebouwde Atlantik- wall is in 1944 slechts op twee plekken door de geallieerden door broken, in Normandië en in Zee land. Het is volgens het Bevrijdingsmu seum hoog tijd dat ook in de rest van Nederland en daarbuiten be kend wordt dat de Slag om de Schelde van eminent belang is ge weest voor de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog. www.hofstuyvesant.nl info@hofstuyvesant.nl 0113 - 639900 IEDERE ZATERDAG EN ZONDAG KIJKDAG VAN 11.00 TOT 15.00 UUR door Luc Oggel kloetinge - Eén van de drie linde bomen van het lindeproject van serviceclub Kiwanis Goes-De Beve- landen aan de Bredeweg in Kloetin ge is omgezaagd. Mortiere Boulevard 34,4336 RA Middelburg T: 0118 417 929 - E: info@blankenburghbv.nl www.blankenburghbv.nl Tapijt Vinyl Laminaat Parket Gordijnen VitjageHlii betweens Zonwering v Rails Roeöéi Onclertioudsmldölfën Projecten door Frank van Cooten NIEUWDORP - Het Bevrijdingspark in Nieuwdorp wordt ook een eerbe toon aan de Canadese soldaten waarvan er velen zijn gesneuveld tijdens de bloedige Slag om de Schelde in 1944. Zo krijgt de Bai leybrug in het park de naam van de Canadese opperbevelhebber Ge neral Guy Simonds. soldaat Thom Prins helpt bij het uitmeten van het terrein. Op de voorgrond de Baileybrug die in het park komt. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61