Extra maatregelen verslavingspreventie F Vogels met luchtbuks beschoten in Goes 66 De Genie oefent vooral op zandgronden. De Zeeuwse klei is een ander verhaal Lintje voor kerkelijke activiteiten 28 BEVELANDEN en THOLEN BEVRIJDINGSPARK ZEELAND Defensie verleent ondersteuning bij de realisatie van het Bevrijdingspark in Nieuwdorp. Zaterdag 10 mei Het is volgens burgemeester René Verhulst nog even de vraag of dat 'meer van hetzelfde' moet zijn of juist extra maatregelen, maar het is in elk geval een wens van de coalitiepartijen om in 2015, '16 en '17 20.000 euro extra uit te trek ken voor verslavingspreventie. Ge let op de bezuinigingen die de ge meente te wachten staan, is het op dit moment nog onzeker of dat geld ook daadwerkelijk kan worden vrijgemaakt. Tot nu wordt er door de gemeen te in samenwerking met onder meer welzijnsorganisatie SM WO, Indigo, de coffeeshops, Centrum voor Jeugd en Gezin en de politie al het nodige gedaan aan preven tie-activiteiten. Zo zijn er bijvoor beeld de voorlichtingsavonden in de coffeeshops en de alcohol- en drugsbus die tijdens evenemen ten wordt ingezet en ook bij scho len heeft gestaan. Volgens Ver hulst werpt die aanpak vruchten af, maar kan er nog meer worden gedaan. De ideeën die hij daar zelf over heeft wil hij echter nog even voor zich houden en eerst binnen het college bespreken. Wel hebben binnenstadsonderne mers 'anti-drugsaffiches' gekre gen met het verzoek die zichtbaar op te hangen. Binnen de Goese gemeenteraad bestaan zorgen over toenemend alcohol- en drugsgebruik onder jongeren, bleek begin dit jaar. Een aantal partijen vroeg zich toen naar aanleiding van de evaluatie van het alcohol- en drugsbeleid af of de huidige aanpak nog wel ef fectief is. Uit de evaluatie bleek namelijk dat Goes aantrekkelijk blijkt te zijn voor drugsdealende jongeren uit Reimerswaal, Bergen op Zoom en Rotterdam. Ook zijn de dealernetwerken steeds beter georganiseerd. De jongerenwer kers signaleren bovendien een zorgwekkende ontwikkeling, zo is de leeftijd waarop jongeren soft drugs gebruiken en ook verhande len gedaald naar 12-16 jaar. Ook is er sprake van meer straathandel. NIEUWDORP - Het is voor de man nen van de 105 geniecompagnie waterbouw en het 101 geniebatal jon wel even wennen. Normaliter oefenen ze op de zandgronden rondom Vught. De Zeeuwse klei is echter een ander verhaal. De militairen verlenen vanaf deze week gedurende een maand on dersteuning bij de realisatie van de infrastructuur van het Bevrij dingspark in Nieuwdorp. Een van de hoogtepunten is de plaatsing van een permanente Bai leybrug. Die werd gisteren op zijn plaats gezet. De militaire water bouwers ondersteunen het werk in het kader van maatschappelijke dienstverlening. „Hier is sprake van een win-win situatie", zegt Kees Traas van het Bevrijdingsmuseum. „Omdat wij een non-profit organisatie zijn, kunnen wij een beroep doen op Defensie. En de mannen bouwen iets permanents. De bouwwerken die ze tijdens oefeningen neerzet ten worden weer afgebroken. Dat kan best demotiverend zijn. Hun inzet voor het Bevrijdingspark blijft permanent zichtbaar." Machinist Wim van de Sluis uit Lewedorp verleent ondersteu ning. Hij heeft ervaring met het werken in de Zeeuwse klei en treedt derhalve als leermeester op voor de soldaten. Het werk werd gisteren onder meer aanschouwd door voormalig Commissaris van de Koningin Karla Peijs, die met een jeep over het terrein werd rondgereden. Peijs is voorzitter van het Comité van Aanbeveling van het Bevrijdingspark. De benodigde kavels zijn afgelo- BEVRIJDINGSPARK ENIGE IN pen maandag voor het symboli sche bedrag van 1 euro overgedra gen aan de Stichting Bevrijdings museum Zeeland. Dat was tevens het officiële startsein voor de werkzaamheden op het terrein. Na het vertrek van de genie dient de hoofdinfrastructuur afgerond te zijn (water, zand, dijken) zodat na vaststelling van het bestem mingsplan en het afgeven van de (bouw)vergunningen eind dit jaar kan worden begonnen met de bouw van de nieuwe expositie hal en de noodkerk. Planning is het nieuwe Bevrijdingspark Zee land te openen medio mei 2016. Het Bevrijdingspark vertelt het verhaal van de Slag om de Schel de; de sleutel tot de bevrijding van Nederland. Het park vormt te vens de laatste schakel van de groene buffer tussen Nieuwdorp en de industriële omgeving waar mee een toezegging uit de jaren '70 van de vorige eeuw eindelijk gerealiseerd is. Het Bevrijdings park op een terrein van drie hecta re wordt vooral een avontuurlijk park dat de gehele geschiedenis van Zeeland tijdens de Tweede Wereldoorlog belicht. ZIJN SOORT IN EUROPA Kwekerij Handel Advies I Op het gehele Assortiment 1 www.zeelandplant.nl Ravesteinweg 3 Grijpskerke Verktx Zaterdag 9:00 - 17:00 uur De gemeente verpreidt daarom in samenwerking met de politie een brief in de buurt om erachter te komen wie het op de vogels ge munt heeft. Het gaat vooral om kauwen en kraaien, zegt burgemeester René Verhulst. „Het valt echt op, maar om daar nu steeds een agent op af te sturen na een melding gaat wat ver. Daarom kijken we of een brief helpt." Met enige regelmaat worden 'stuiptrekkende' vogels aangetrof fen. Het bleek dat ze waren ge raakt door kogeltjes uit een lucht buks. „Die blijven soms in de vleugels steken", zegt Verhulst. Niet alle vogels zijn dood. Het is niet duidelijk of er vanuit een wo ning wordt geschoten en waarom de dader het op vogels heeft voor zien. Mensen die iets zien, kunnen con tact opnemen met de politie via 0900-8844. Soldaten buffelen in de Zeeuwse klei door Luc Oggel GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders wil meer preventieve maatregelen ne men om drugsverslaving tegen te gaan. door Frank van Cooten Kees Traas, Bevrijdingsmuseum Het Bevrijdingspark in Nieuwdorp wordt als uniek beschouwd. Ner gens in West-Europa is er sprake van een dergelijke opzet. Het Park kent een Zeeuwse inrich ting. In de aanleg zijn de Zeeuwse elementen (water, strand, dijken e.d) aanwezig die een belangrijke rol speelden in de Slag om de Schelde. In het park wordt ook de nood kerk uit Ellewoutsdijk gerecon strueerd en herbouwd. In 1944 werd de kerk van Ellewoutsdijk bij een bombardement getroffen en er is toen van nissenhutten een noodkerk gemaakt. Een tweede element is het Stilte- bos, een plek waar ruimte is voor bezinning en reflectie. WOLPHAARTSDIJK - Mevrouw A. N. Westerweel-Hulshof (79) uit Wolphaarts- dijk is gisteren door de burgemeester René Verhulst benoemd tot Lid in de Or de van Oranje-Nassau. Het was een 'verlaat' lintje, want de doctorandus kon vanwege vakantie niet aanwezig zijn tijdens de algemene gelegenheid op vrij dag 25 april. Mevrouw Westerweel-Hulsof ontving de onderscheiding vanwe ge haar vele kerkelijke activiteiten voor de Protestantse Gemeente Wol- phaartsdijk. foto Marcelle Davidse ZEELRODPUUIL door Luc Oggel GOES - In de omgeving Reigerstraat/Nachtegaallaan in Goes lijkt een vogelhater actief. Buurtbewoners hebben melding ge maakt van inmiddels zo'n tien door luchtbukskogeltjes getroffen die ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60