Man uit Terneuzen rijdt in op politieauto Het mooiste schip dat Damen ooit bouwde SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Acht jaar cel voor gewelddadige moordpoging zaterdag 10 mei horen, zien en... proeven! De politie kreeg rond half twaalf woensdagavond de melding dat op de N59 van Nieuwerkerk naar Zierikzee een auto enorm slinger de. Agenten zetten de achtervol ging in. De man negeerde een stopteken en reed verder richting Colijnsplaat. Omdat de agenten vermoedden dat de bestuurder on der invloed verkeerde, werd op de ie Deltaweg bij Colijnsplaat een politieauto op de weg gezet om de rijstrook te versmallen en de man tot stoppen te dwingen. De bestuurder botste vervolgens in volle vaart tegen de lege poli tieauto. De bestuurder weigerde het portier te openen en uit de au to te komen. Toen hij met zijn hand naar de middenconsole greep, dachten de agenten dat hij mogelijk een wapen wilde pak ken. Hierop werd onmiddellijk pepperspray gebruikt. De Terneu- zenaar werd voor onderzoek naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Hij had geen zichtbare verwon dingen. In het ziekenhuis werd een bloedonderzoek verricht. Agenten hebben het rijbewijs van de man ingenomen. De weg, in clusief de Zeelandbrug, was gerui me tijd afgesloten voor onder zoek. MIDDELBURG - De 35-jarige Michel van den B. uit Heinkenszand, die werd verdacht van onder meer een poging tot moord en zware mishandeling op zijn inmiddels ex-echtgenote gaat voor acht jaar achter de tralies. Ook moet hij zijn ex een schadevergoeding van 27.364 euro betalen. De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren beslist. Op 10 augustus sloeg hij zijn vrouw met een vuisthamer en stak haar met een mes zes keer in de borst, keel en nek en rug. Van den B. zei bij de rechtbank zich het nog maar vaag te herinneren. Even later trekt minister Ahmed bin Nasser Al Mahrizi van toeris me aan een touwtje: de houten vlag van Oman klapt weg en daar is de naam, in grote Romeinse let- v ters. Gelijktijdig wordt de naam op de boeg onthuld, in Arabisch. „I wish all ships were like her", ver zucht Damendirecteur Hein van Ameijden in zijn toespraak: want het bouwen van de Shabab was een mooie klus, waarbij ouder wets vakmanschap, vooral tim merwerk, is gecombineerd met de modernste scheepvaarttech niek. Het personeel van Damen zal zich de Shabab herinneren als het mooiste schip dat ze ooit ge bouwd hebben, zegt hij. Nog krap twee maanden hebben de mensen bij Damen om die mooie klus helemaal af te krijgen, want op 1 juli moet de Shabab klaar zijn voor de proefvaarten. Na de periode van testen, moeten schip en bemanning in staat zijn om terug te varen naar het sulta naat. Shabab betekent 'jeugd', legt admiraal Al-Raisi, de comman dant van de marine uit. De Sha bab is bedoeld als vlaggenschip en om jonge mensen te trainen. „Zo'n schip biedt de mogelijkheid om een generatie zeilers op te lei den. Het zal meehelpen aan het herstel van de glorie van Oman als maritieme natie." Voor Damen is het een bijzonde re opdracht, ook omdat het be drijf achter het net viste bij een echte marine-order voor Oman: de bouw van vier patrouillesche pen. Die order ging naar Singapo re. De driemaster zou belangrijk kunnen zijn in de toekomst: de Omani's hebben kennisgemaakt met de werkwijze van de Vlissing- se werf. „We hopen dat de Sha bab Oman het symbool wordt van de vriendschap tussen het ko ninkrijk Nederland en het sulta naat Oman", aldus Van Ameijden. VRIJDAG 9 MEI 2014 COLIJNSPLAAT - Een 52-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag aangehou den nadat hij in Colijnsplaat op een politieauto was ingereden. Omani's op het dek van de Shabab Oman II. De man in traditionele kleding is de imam. foto Lex de Meester. VLISSINGEN - Het gaat allemaal net een beetje anders dan bij een ande re scheepsdoop. Er is geen fles champagne die stukslaat tegen de boeg, maar wel een imam in tradi tionele kledij. En die zegent de Sha bab Oman II met een koranvers. Introductie van de nieuwe B&O LED televisie Bloedstollende Audi A3 cabrio A6 avant met B&O installatie Proef de heerlijkheden van Outdoorchef buitenkoken Kom ultiem genieten in de grootste en mooiste Leolux studio Minet. De Jonge Hoek van Dijke. Palladia. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614. binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57