1 I WONEN 7 1 - Mooi, maar zonder scherven buiten eten Bad en douche ineen kan wél comfortabel Nederlanders mogen best wat trotser zijn op de groene sector. Een bezoek aan de unieke en eenmalige bloemen- en plantenexpositie Floraliën levert niet alleen waardering op, maar ook volop inspiratie om zelf aan de slag te gaan met bloemen en planten. 1 Waterplanten Vlindertuin Moederdag Oer-Hollands gras wordt streng geheimgehouden. Dit jaar ben ik te laat, maar vol gend voorjaar wil ik het toch eens met de Tecophilea proberen. Je kunt deze plant op twee manie ren kweken: je kunt hem in de vol le grond in een rotstuin planten, maar het kan ook in een gewone bloempot. In de rotstuin plant je de bolletjes 8 centimeter diep. De planten gaan al vroeg aan de groei en in sommige jaren staat het blad al in december boven de grond. Dat is een probleem, want bij vorst kunnen de bladpunten be vriezen. Die kun je beschermen met een bakje van piepschuim of i met vliesdoek, maar dat is veel k werk. Daarom is het handiger ze in potten te kweken, waarbij je extra puin of steenslag aan de potgrond toevoegt. Voor leveran ciers, zie www.bulbs-bollen.nl. HEBBEN cB VRIJDAG 9 MEI 2014 Dilemma, dilemma... De hele familie komt op bezoek, het is een mooie dag en het gezelschap gaat lekker aan de barbecue. Maar met al die kleintjes in de familie wil je het mooie servies niet opofferen. En plastic bestek staat dan weer zo armoedig en ongezellig. Zuperzozial heeft oplossingen: weg- werpbestek of bestek om na gebruik weer netjes op te bergen, in beide ge vallen gegarandeerd schervenvrij. De Raw earth-collectie is biologisch af breekbaar. De felgekleurde items zijn niet van plastic, maar van bamboe en maïspulver. Het materiaal is even sterk als keramiek en melamine, kan in de vaatwasser en gaat jaren mee. Deel Raw earth-collectie. foto's PR Het Just sugar partyware-wegwerpser- vies is gemaakt van plantaardige sui kers, waar PLA (poly lactid acid) van wordt gemaakt. Door de zware kwali teit kan het na het afwassen (ja ja, dat kan ook in de vaatwasser) meerdere keren gebruikt worden. En wanneer je Douche en bad van Rexadesign. het dan uiteindelijk weggooit, kan dat ook nog eens zonder schuldgevoel: al les is 100 procent composteerbaar. Laat maar komen die familie met die kleintjes. Voor assortiment en prijzen: www.zuperzozial.com Herkenbaar je hebt een kleine badka mer met de douche in het bad en baalt er dagelijks van. Want prettig is anders, steeds weer over die hoge bad- rand heen stappen. Maar het kan wél comfortabel, bewijzen de ontwerpers van het Italiaanse merk Rexadesign. Het corian ligbad kan afgedekt wor den met 'planken', die de bodem vor men voor de douche én zelfs een tafel voor de laptop kunnen zijn als je bad dert. Wel belangrijk is natuurlijk dat de ruimte tussen badrand en plafond voldoende is om te staan. De bad- douche-combi is nog niet te koop. www.rexadesign.it De Floraliën is een uniek en eenmalig groen-evenement in Nederland. Kweker Ronald Moerings inspecteert samen met zijn dochters Jorden en Lisa de kwaliteit van zijn waterplanten, foto's DesignPress Tijdens de Floraliën wordt ook veel aan dacht besteed aan waterplanten. Euro pa's grootste water plantenkweker - Ro nald Moerings uit Roosendaal - presen teert in een megavij- ver tweeduizend manden met twintig verschillende soor ten waterhyacinten, gele lis, aronskelk en penningkruid. „De markt voor vij vers is de laatste ja ren enorm toegeno men", vertelt Moe rings. „De consu ment heeft de vijver ontdekt als het pronkstuk van zijn tuin en waterplanten zijn daar een onmis baar onderdeel van." Vlinders en bijen brengen leven in de tuin, verhogen de bio diversiteit en zijn goed voor planten. Er zijn allerlei nieuwe manieren en planten om insecten te lok ken. Op de Floraliën leren kinderen alles over vlinders in de tuin, via een speciale wedstrijd. De eerste 250 moe ders die op zondag 11 mei (Moederdag) samen met hun kind een bezoek brengen aan de Floraliën, krij gen een Vanda-orchi- dee-corsage of dia deem aangeboden door de organisatie. Het fenomeen Moe derdag bestaat dit jaar precies 100 jaar. Het gazon blijft een punt van aandacht in de tuin. Er komen steeds nieuwe gras soorten bij. Zo wist graszaadleverancier Barenbrug, een ko ninklijk familiebedrijf uit Nijmegen, de ei genschappen van een simpel grasplant je zodanig te verbete ren, dat overal ter we reld naar deze inno vatie wordt ge vraagd. Op grote sportevenementen zoals het WK voetbal in Brazilië ligt gras uit Nederland. Het gras is ook te zien, te voelen en te ruiken op de Floraliën.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51