i i HETBEROEP 4 WONEN €275.000 Dommelrode 11, Koudekerke €274.500 t tp Eigenaresse kringloopwinkel Een verdieping met stoelen in allerlei soorten en maten. Kasten vol aardewerk en bestek. Het mees te als nieuw. Een gebruikte, maar prima functione rende stofzuiger. Het zijn zomaar een paar artike len die je terugvind in Kringloopwinkel De Soepko kerij in Zierikzee. „Voor een nieuw interieur hoef je echt niet krom te liggen", weet eigenaresse Carla Burcksen. door Sharon van Oost Sinds januari dit jaar staat Carla Burcksen in De Soepkokerij in Zie rikzee, maar zij werkt al haar hele leven met tweedehands goederen. „Het is mooi werk", vindt ze. „Ik red gebruikte spullen van de vuil nishoop en geef ze een tweede le ven." Ze stelt wel een paar eisen. Zo moet wat in de winkel komt heel zijn. En schoon. „Een gebruikt matras zul je hier bijvoorbeeld niet vinden." Mensen weten de winkel te vinden. Het is er druk. De klanten noemen Burcksen vrolijk bij haar voornaam. Een meneer gaat verhuizen. Of ze zijn inboedel misschien willen overnemen. Nog zo goed als nieuw. Een ander heeft zijn oog laten vallen op een stofzuiger. Een tientje biedt hij ervoor, maar dat mag wel iets hoger vindt de eigenaresse. „Er wordt hier ontzettend veel afgedongen", vertelt ze. „Maar eigenlijk houden we altijd vast aan de prijs die we van te voren hebben bepaald." Om vast te stellen wat iets waard is, kijkt de onderneemster veel op Marktplaats, waar altijd wel iets soortgelijks wordt aangeboden. „Voor een apparaat van een A-merk of een originele antieke kast kun je meer vragen dan voor andere gebruikte artike len." Op zoek naar spullen, hoeft ze niet. „We krij gen alles aangeboden. Tijdens verhuizingen blijft er vaak veel achter. Of na iemands oyerlij- den. En we hebben ook veel stoelen en tafels van cafés. Ieder meubel heeft een eigen verhaal, mooi vind ik dat." Burcksen spreekt graag in de wij-vorm. Zij staat er namelijk niet alleen voor. Ze wordt ver gezeld door collega Simone van der Meijden, die een opleiding tot interieuradviseur volgde. Van der Meijden: „Naast het verkopen van meu bels, laten we ook graag zien wat je er zelf mee kunt doen. Door een likje verf kan iets er bij voorbeeld al heel anders uitzien." Midden in de winkel staat een pas geverfde kast die niet zou misstaan in een hippe meubel winkel. „Deze is van grenenhout. Dat verkoopt nog nauwelijks. De meeste mensen vinden het gedateerd. Door de witte verf krijgt de kast een heel ander uiterlijk." Daarnaast staat een sierlij ke stoel, half gestoffeerd met een zebramotiefje. „Dit is mijn nieuwste project. Boven staat de zelfde stoel in originele staat. Alleen aan de vorm zie je nog dat ze ooit hetzelfde waren." Toch moet je sommige dingen laten zoals ze zijn, vindt Burcksen. Ze doelt hiermee op de collectie antieke meubels in het gebouwtje ach ter de winkel. „Van die antieke kasten en tafels, gaat mijn hart sneller kloppen", glundert ze. „Deze zijn wel iets duurder dan de andere spullen, dus voor de echte verzamelaar." Naast liefhebbers van tweedehands - of vintage zoals het tegenwoordig in de volksmond wordt genoemd - komen er allerlei soorten mensen in de kringloopwinkel. „Het klinkt misschien wat vreemd, maar dit is toch ook een beetje maatschappelijk werk", vindt Burcksen: „Jonge moeders met weinig geld shoppen hier hun ba bykamer bij elkaar. Mensen van vluchtelingen werk komen hier winkelen met hun cliënten. Of die mensen in Nederland mogen blijven, is vaak onzeker. Ouderen komen langs voor een praatje. Het valt mij hierdoor op hoeveel eenza me mensen er eigenlijk zijn. Daar wordt ik wei eens droevig van." Maar het werken in een kringloopwinkel is vooral erg leuk, vindt zowel Burcksen als Van der Meijden. „Mensen gaan vrolijk de deur uit. Blij dat ze iets moois kunnen aanschaffen voor een lage prijs. En waarom zou je ook iets nieuws kopen? Als je tien keer op een stoel hebt gezeten, is hij tweedehands." EP In een rustige omge ving gelegen twee-on- der-één-kapwoning uit 1997. Deze woning is in een woonhof gelegen met aan de voorzijde grenzend een groen strook. Deze woning met vijf slaapkamers (woonoppervlakte is 130 vierkante meter) heeft een op de zon gelegen achtertuin. leder meubel heeft een eigen verhaal 1 M i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48