Nieuw zicht Twister Set vooraan de muur KijkMijnHuis haalt in recordtijd geld binnen 1 n ril ril I I I Wm 2 WONEN z> O Wie op zoek is naar een bij zondere wanddecoratie, kan misschien iets met Twister Set. Dit speelse product, ontwor pen door Rebob design, kan lei den tot talloze composities. Af hankelijk van de ruimte en smaak kan de gebruiker beslis sen hoeveel sets op de muur te bevestigen en zo een mooie com positie creëren. Mariëtte van der Ven en Hans Pelicaan vormen sa men Rebob. Hun werk komt voort uit een verlangen naar ont werp van 'mid-century' design, helder design en puur gebruik van materiaal. Rebob creëert voorwerpen die licht geven aan het milieu en het leven door hun helderheid, eenvoud en kleurgebruik. De binnenkant van de grootste (open) bal heeft dezelfde kleur als de kleine ge kleurde bal. Twister geeft een nieuw zicht op de muur. De Twister Set is handgemaakt. De set bestaat uit zes porseleinen ballen met diverse diameters die zijn gemaakt van slib. Gegoten, gedroogd, geschuurd en gedeelte lijk bespoten met een gekleurde terra sigillata. Verhuisservice KijkMijnHuis werd onlangs opgericht nadat het initiatief binnen één dag 72.000 euro bij elkaar had verza meld via crowdfunding. Dat lukte nooit eerder een Nederlands pro ject. KijkMijnHuis biedt de ge bruiker neutrale adviezen, to-do lijsten, planningen en overige hulp. Maar ook de zaken die een verhuizing leuk maken, zoals het delen van foto's en het 3D inrich ten van het toekomstige huis. KijkMijnHuis werd opgericht door Lex Groenewegen en Ferdy van Gooi. Het idee voor het be drijf kreeg Groenewegen bij zijn eigen verhuizing. Hij verbaasde zich erover dat er geen praktische ondersteuning was tijdens de chaotische periode rondom de be langrijkste aankoop van je leven. Van het totaalbedrag werd 22.000 euro opgehaald door verkoop van vouchers en exposure sales. De in vesteerders van de andere 50.000 euro verwierven gezamenlijk een aandeel in het bedrijf. KijkMijn Huis bood de 67 investeerders 2,5 procent van de aandelen. De ge middelde inleg bedroeg hiermee 746 euro. Fabian en Marjolein Baks en hun dochters verlaten een bij zonder huis. De tussenwoning in het centrum van Vlissin gen staat nu drie maanden te koop. Marjolein: „Het is een huis met het comfort van een nieuwbouwhuis, maar met de status van beschermd stadsgezicht." Het gezin gaat ver huizen omdat het graag op een boerderij wil wonen. „We willen een nieuwe stap zetten, anders had ik hier nog jaren willen blijven." door Joanne Karkdijk Toen Fabian en Marjolein in hun stu dententijd een drankje dronken in café de Concurrent, hadden ze nooit kunnen denken dat zij jaren later precies op die plek zouden wo nen. Toen het café verhuisde, is het Vlissingse pand in 2007 helemaal opnieuw opgebouwd. Nu staat er een woon huis, met een historische gevel en hoge ramen die vallen onder het beschermd stadsgezicht. Daarachter gaat een verrassend ruim, licht huis schuil. Fabian vaart en is op dit moment op zee, dus Marjolein geeft de rondleiding. Als je door de deur aan de voorkant naar bin nen gaat, kom je in een grote, open ruimte. „Wij hebben hier een muur gebouwd, zodat hierachter een extra kamer ontstond." Op dit moment is die ruimte in gebruik als slaapka mer van Fabian en Marjolein. Het huis heeft een zogenaamde C3-bestemming, zodat de be gane grond ook gebruikt kan worden als win kel- of werkruimte. De openslaande deuren ko men uit op de stadstuin. „Het is een heerlijke plek om te zitten. Je hebt een heel ruimtelijk ge voel, omdat je ver kunt kijken. Daardoor heb je niet het gevoel dat je opgesloten zit." Als je de hoge trap opgaat en de eerste verdie ping betreedt, kom je in een ruime, lichte woonkamer met een hoog plafond (zeker 3,5 meter) met blauwe balken. De ramen zijn groot en hoog. De kamer is deels in barokstijl inge richt, de meubels zijn van hout. Veel wit- en grijstinten. Karakteristiek met een huiselijke, gezellige sfeer. Via de openslaande deuren kijk je vanaf het Franse balkonnetje uit op de tuin en het vele groen in de rest van de tuinen in de buurt. Ook zie je de toren van het Arsenaal. „We zitten hier in het historische centrum van Vlissingen. Het is een hele fijne buurt. Als je de straat uit gaat, loop je zo de winkelstraat in en binnen tien minuten ben je op de boulevard. Je zit dus midden in de stad en alles is dichtbij, maar als je de deur achter je dichtdoet, is het een oase van rust. Dan merk je niks meer van alle druk te op straat." Marjolein vertelt dat de open keuken een Boret- ti-oven heeft en een spoelbak van Villeroy en Boch. Op de tweede etage bevinden zich twee slaapkamers, een aan de voorzijde en een aan de achterzijde. Zoë (10) en Nina (7) vertellen dat ze die best gaan missen. Maar ook de buurt. Zoë: „Ik ken hier alles op mijn duimpje. Je kan shoppen en de speeltuin is heel dichtbij." Marjolein vult aan: „Deze plek is erg geschikt voor een gezin met kinderen. Ik durf ze ook ge woon op de fiets naar de speeltuin te laten gaan. Het is hier natuurlijk een 30-kilometerzo- ne, dat voelt veilig. En in de buurt zijn twee ba sisscholen." Tbssen de slaapkamers bevindt zich de badka mer, betegeld met blauwe en witte tegeltjes. Er is een hoekdouche, wastafel en een toilet. Op de overloop staat een wasmachine en een dro ger. Ook kun je via een luik een vlizotrap uit klappen, waarmee je de bergzolder op de derde verdieping bereikt. Marjolein: „Ik ga het huis echt missen, want ik voel me hier erg thuis. De reden dat we weg gaan is dat we een nieuwe stap willen zetten." Marjolein coacht namelijk mensen met behulp van paarden. Daarom willen ze op een boerde rij gaan wonen, waar ze paarden bij hun huis kunnen houden. Het huis staat nu drie maan den te koop. „Het is een ruime stadswoning met een fijne sfeer en mooie uitstraling. Omdat het in 2007 opnieuw opgebouwd is, hoeft er niets meer te gebeuren, behalve misschien ergens een laagje verf. Het is dus érg onderhoudsvriendelijk." Ook de buurt is een aanrader. „Het is erg gezel lig. Je kunt hier heerlijk uit eten of een wijntje drinken. Vlissingen is een maritieme stad, er is een hoog ons-kent-ons-gehalte. Het is volks, op een positieve manier. Iedereen groet elkaar en staat open voor een praatje. Ik weet zeker dat je je hier snel op je gemak zult voelen", zegt Mar jolein. EP I LLJ Oase van rust in centrum Vlissingen De historische voorgevel en hoge ramen vallen onder het beschermd stadsgezicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46