PZC \T V X A WW °p *n Spiegel Pat, ent Van gebogen hout kan behalve een stoel ook iets anders worden ge maakt. Bijvoorbeeld een spiegel. Zo ontwierp het Zweedse designtrio Front voor het Italiaanse meubelmerk Porro een bijzondere spiegel van gebogen hout, genaamd Loop. Zouden ze zijn geïnspireerd tijdens een andere klus? Ze kwamen namelijk ook met Coat Rack Bench - een bank je met ingebouwde kap stok - en Arch, een serie tafels voor Thonet. Uiter- .aard ook gemaakt van ge bogen hout. Vorig jaar experimenteerde Front ook al met gebogen hout. Toen werd Gentle ontworpen, een stoel waar je naar blijft kij ken. De vorm is arche typisch, maar de gebo gen delen en de twee verschillende kleuren laten de stoel optisch bestaan uit twee onder delen met een zitting. **n Prijswinnend Dat stoelen van gebogen hout er modern uit kun nen zien, bewijst Ton. Dit merk uit Tsjechië buigt hout in één van de fabrieken van Thonet, dat alleen nog in Fran kenberg produceert. Ton werd na WO II zelfstan dig. Veel stoelen zijn nog afgeleid van de tradi tionele Thonetstoelen, maar tegenwoordig wordt de nieuwe collec tie ontwikkeld met he dendaagse ontwerpers. Dit levert awardwinners met moderne uitstraling op. Zo won stoel Tram van Thomas Feichtner een German Design Award. De techniek er achter is traditioneel én modern. Want het frame is gemaakt van ge bogen hout, terwijl de zitting op een hightech manier is geproduceerd. Splinter De Japanse ontwerpstu- dio Nendo completeer de zijn collectie Splinter onlangs met een laatste onderdeel: een stoel van gebogen hout. Eerder ontwierp Oki Sato, de man achter de naam Nendo, al een kapstok, bijzettafeltjes en twee spiegels waarvoor hij hout boog alsof het zo van de stam af is gesplin terd. De hele serie wordt gemaakt door Conde House, een pro ducent uit Asahikawa, dé houtbewerkingsregio van Japan. /y o Wedstrijd vrijdag 9 mei 2014 Wonen Oase van rust in het hartje van Vlissingen PAGINA 2 EN 3 Elk meubel heeft een eigen verhaal PAGINA 4 EN 5 Buiging Vo door Suzanne Dijkstra or www.frontdesign.se www.ton.eu www.nendo.jp Foto's: 1Spiegel Loop van Front, gemaakt van gebogen hout. 2. Stoel Tram van het merk Ton combineert oude en nieuwe hout- buigtechnieken. 3. Collectie Splinter van het Japanse Nendo. <0 reageren? wonen@depersdienst.nl Satelliet Meubelen hield een designwedstrijd aan de hand van het thema 'verbinden' en het materiaal 'massief beuken buighout'. Er zijn nu zestien jonge ontwerpers geselecteerd en tijdens Dutch Design Week in oktober worden de winnaars bekend. Benieuwd naar de genomineerden? Kijk op: www.collaboration-s.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45