SPORT Waterballet in Rotterdam Veltman praat mond voorbij Inspanningsfysioloog Ramond Verheyen bekritiseert werkwijze Louis van Gaal. De bondscoach is niet onder de indruk. In Italië krijgt niemand Marco Pantani nog klein Belangrijke of bijzondere evenementen in de regio HOENDERLOO - De voorbereiding van Oranje is nog maar net begon nen, of is er al kritiek. De bonds coach zou in deze periode te veel trainen. Zijn voorganger Bert van Marwijk gaf zijn spelers na de competitie het liefst een week vrijaf zodat ze de accu weer kon den opladen. Maar Louis van Gaal wenst op weg naar Brazilië geen tijd te verspillen. In de aanloop naar de eerste oefenwedstrijd te gen Ecuador volgende week zater dag staan er in Hoenderloo maar liefst veertien trainingen op de rol. Op zes dagen, zoals gisteren, werken de kandidaten voor de WK-selectie zelfs twee trainin gen af. Dat pittig ogende schema heeft bij Raymond Verheyen tot de no dige verbazing geleid. De beken de inspanningsfysioloog zou je zonder overdrijving de vaste criti caster van het trainersgilde kun nen noemen. Volgens Verheyen laat Van Gaal z'n oren hangen naar 'het pseudo-wetenschappelij ke gebabbel van Jos van Dijk (de inspanningsfysioloog van Oranje) „Van Gaal benadert deze voorbe reiding te veel als een clubcoach." Van Gaal op zijn beurt is niet on der de indruk van de kritiek van Verheyen. „Hoe kan Raymond dit nou beoordelen? Hij zegt zo veel." Saillant is dat het tweetal in de vo rige regeerperiode van Van Gaal nog samenwerkte bij Oranje. Toen kreeg Van Gaal vaak de kri tiek dat hij met de spelers van Oranje te hard trainde. „De mees te bondscoaches maken dezelfde klassieke fout in de aanloop naar het WK", zegt Verheyen. „In de voorbereiding op het nieuwe sei zoen moeten clubcoaches zich richten op de fitheid omdat de spelers conditie hebben verloren tijdens de vakantie. In de voorbe reiding op een eindtoernooi moe ten bondscoaches zich richten op frisheid omdat spelers vermoeid zijn na een lang seizoen. De mees te coaches zijn te veel gefixeerd op fitheid en te weinig op fris heid. In de voorbereiding op het WK is er dus op het gebied van frisheid meer winst te boeken dan op gebied van fitheid." Van Gaal zegt niets te kunnen met de mening van Verheyen. „Je moet hier aanwezig zijn om te zien wat er gebeurt. Wat hij zegt getuigt van weinig vertrouwen in de coach." HOENDERLOO - Joël Veltman heeft z'n mond voorbij gepraat. De 22-jarige Ajacied heeft toegegeven dat Oranje in de aanloop naar het WK gaat experimenten met een andere speelwijze. Veltman ver sprak zich tegenover OnsOranje en die site is nota bene van de KN VB. Bondscoach Louis van Gaal is een groot voorstander van het 4-3-3-systeem maar door de de fensieve kwetsbaarheid liet hij eerder al doorschemeren dat hij wellicht met een aanpassing zou komen. Onbewust heeft Veltman nu een inkijkje in de plannen van Van Gaal gegeven. „We gaan na tuurlijk een nieuw systeem probe ren en waarschijnlijk ook spelen", aldus Veltman. „Dat zijn wat meer verdedigers, maar dat hoeft niet te betekenen dat je verdedi- gender gaat spelen." ROTTERDAM - Op een drijfnat veld ontwijkt Spartaan Roald van Hout een natte sliding van NEC-speler Rens van Eijden. Sparta en NEC moeten op herhaling in de play-offs voor een plaats in de eredivisie. De heenwed strijd werd gisteravond halverwege gestaakt vanwege overvloedige re genval. Het was op dat moment 0-0. In de andere drie play-offwedstrijden stapten de bezoekende ploegen tel kens met winst van het veld. Zowel FC Dordrecht (met assistent-trainer Gérard de Nooijer) als Excelsior won met 1-3 van respectievelijk VW-Venlo en FC Den Bosch (waar Istvan Bakx halverwege gewisseld werd). RKC heeft nog lang geen afscheid genomen van de eredivisie. De nummer zestien van afgelopen seizoen begon met een 1 -O-zege bij De Graafschap. Sander Duits scoorde uit een vrije trap. Van deze laatste drie play-offwedstrijden zijn de returns zondag, foto Jan den Breejen/VI Images 'Oranje traint te veel' door Leon ten Voorde VRIJDAG 9 mei 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37