Nieuwe regels verkoop panden Vlissingen Man uit Terneuzen rijdt in op politieauto Sterrenwachtstation wordt uitgebreid 28 WALCHEREN De driemaster Shabab Oman II kreeg gisteren bij scheepswerf Damen in Vlissingen haar naam. Zaterdag 10 mei Op het gehele Assortiment Dat pand werd ver beneden de vraagprijs verkocht, bovendien werd er door de gemeente een renteloze lening bij verstrekt. De makelaar die het pand in de ver koop had, Arthur Aerssens, was vervolgens zakelijk betrokken bij de ontwikkeling van het pand tot studio's. De ambtenaar die bij de verkoop voor de gemeente heeft begeleid, is ontslagen. De hele zaak is door burgemeester Letty Demmers aangemeld bij het Regionaal Infor matie- en Expertisecentrum (RIEC) dat onderzoek doet naar fraude en georganiseerde crimina liteit. Dat onderzoek loopt nog, laat een woordvoerster van Dem mers donderdag weten. „Inmid dels is wel al duidelijk dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd. De De politie kreeg rond half twaalf woensdagavond de melding dat op de N59 van Nieuwerkerk naar Zierikzee een auto enorm slinger de. Agenten zetten de achtervol ging in. De man negeerde een stopteken en reed verder richting Colijnsplaat. Omdat de agenten vermoedden dat de bestuurder on der invloed verkeerde, werd op de ie Deltaweg bij Colijnsplaat een politieauto op de weg gezet om de rijstrook te versmallen en de man tot stoppen te dwingen. De bestuurder botste vervolgens in volle vaart tegen de politieauto. De agenten zaten niet in het voer tuig en raakten niet gewond. De besluiten rond de verkoop van het pand zijn rechtmatig geno men." Het college van b en w heeft nu een aantal maatregelen voorge steld die herhaling van de gang van zaken rond de voormalige so ciale dienst moeten voorkomen. Zo mag er niet meer steeds met dezelfde makelaar worden ge werkt: de opdrachten van de ge meente moeten rouleren over zo veel mogelijk Vlissingse make laars. De keuze van de makelaar wordt altijd met een wethouder besproken en de makelaar moet van tevoren een verklaring onder tekenen dat hij geen strijdig be lang heeft als hij een pand in de verkoop heeft. De gemeenteraad krijgt het in het vervolg te horen als een pand voor een bedrag wordt verkocht dat fors onder de vraagprijs ligt. De raad krijgt bovendien regelma tig een overzicht van de panden waarvoor een nieuwe eigenaar wordt gezocht of die recent zijn verkocht. Er wordt vanuit de ge meente alleen nog door minimaal twee personen onderhandeld met een potentiële koper. bestuurder weigerde uit de auto te komen. Toen hij met zijn hand naar de middenconsole greep, dachten de agenten dat hij moge lijk een wapen wilde pakken. Hierop werd onmiddellijk pepper- spray gebruikt. De Terneuzenaar werd voor onderzoek naar het zie kenhuis in Goes gebracht. Hij had geen zichtbare verwondingen. In het ziekenhuis werd een bloedon derzoek verricht. Agenten hebben het rijbewijs van de man ingeno men. De weg, inclusief de Zee- landbrug, was geruime tijd afge sloten voor onderzoek. Vermoedelijk beschonken bestuurder zorgt voor ver- keershinder op de Zeeland- brug. VLISSINGEN - „We leveren hem he lemaal compleet af', zegt Arnoud Both, projectleider van Damen. „Tot aan het laatste zoutvaatje aan toe. Servies, beddengoed: in juli is hij helemaal klaar." Gasten vergapen zich donderdag middag aan boord van de Shabab: het is een enorm schip en het in terieur wordt afgewerkt met de mooiste houtsoorten. „In Omaan- se stijl", vertelt Both trots. De driemaster heeft de uitstraling van een oud jacht. „Net Pirates of the Caribbean", zegt een mede werker van Damen. Op het dek loopt Christopher Prentis, met zijn petje op tegen de koude regen. „Het lijkt hier wel Siberië", lacht hij. Prentis was kapitein op de voorganger van dit schip: de Shabab I. „Ik heb de eer ste reis naar Amerika gemaakt, dat was prachtig. Dit schip is on gelofelijk: veel groter dan de Sha bab I. Wat ik daar aan boord deed? Ik ben gevraagd na mijn pensionering bij de Britse mari ne. Het was heerlijk." De mensen van de Omaanse mari ne maken foto's en kijken hun ogen uit - voor zover dat kan, want niet alle dekken zijn toegan kelijk - en poseren voor de foto grafen. De masten worden de ko mende tijd nog met een derde ver hoogd, vertelt Both - alsof het alle maal nog niet imposant genoeg is. Ze staan een beetje achterover geleund, om de windkrachten goed op te kunnen vangen. En voor het aanbrengen van de zei len wordt nog een speciale kraan geïnstalleerd. „Ja", beaamt Both. „Zelfs voor ons is dit een heel bij zonder schip." DE SHABAB OMAN II Kwekerij Handel I Advies www.zeeiandpiant.nl Ravesteinweg 3 Grijpskerke Verkoop Zaterdag 9:00 - 17:00 uur Er zijn plannen voor twee extra sterrenwachten naast de bestaan de twee, en drie astro-apparte- menten. Volgens Jobse is echter nog onduidelijk of die plannen doorgaan. De gemeente heeft toe gezegd te willen meewerken, maar de precieze invulling moet nog besproken worden. Jobse wil de twee nieuwe sterren wachten gebruiken voor weten schappelijke waarneming en nachtfotografie. Onder andere in ternationale sterrenkundige ama teurs kunnen er dan gebruik van maken. De bezoekers kunnen overdag slapen in een van de ap partementen en 's nachts het heel al afturen op zoek naar bestaande en nieuw te ontdekken sterren en planeten. Een van de voorwaarden die het college van b en w aan Jobse stel de om te mogen bouwen, is dat hij de vervallen kas die op het ter rein staat, sloopt en niet meer her bouwt. Daarvoor in de plaats ko men dan de twee nieuwe sterren wachten. Vlaggenschip voor de marine van Oman V. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen maakt nieuwe regels voor de verkoop van gemeentelijke pan den. Aanleiding is de omstreden verkoop van het voormalige pand van de Sociale Dienst in de Dokter Gallandatstraat. COLIJNSPLAAT - Een 52-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag aangehou den nadat hij in Colijnsplaat op een politieauto was ingereden. door Nadia Berkelder De Shabab II is een driemaster van 86 meter lang, de hoogste mast meet straks vijftig meter, de boeg spriet bijna dertien meter en het schip heeft bijna drieduizend vier kante meter zeil. Het schip is gebouwd bij de Roe meense werf van Damen en in ja nuari naar Vlissingen gesleept. Het is een ontwerp van Dijkstra Naval Architects, het bedrijf dat ook de klipper Stad Amsterdam heeft ontworpen. Aan boord is ruimte voor 94 perso nen: vier vips, 54 bemanningsle den en 36 leerlingen. Er zijn één-, twee-, zes-, negen- en twaalfpersoonshutten aan boord. Er is een ziekenhuis aan boord en een lobby. Het stuurwiel aan dek van de driemaster Shabab Oman II. foto Lex de Meester ZEELRnDPLHDT OOSTKAPELLE - Het sterrenwacht station van amateurastronoom Klaas jobse aan de Duinbeekseweg in Oostkapelle, op de donkerste plek van Zeeland, wordt verder uit gebreid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28