ZEELAND Stoot D66 wil aandacht voor grensstreek Blauwe vlag prijkt op 29 stranden en jachthavens in Zeeland almanak Netwerk De Zeeuwse Connectie wil met bijeenkomst handelsbetrekkingen tussen Zeeland en Amsterdam aanjagen. W|ekeawentelen tijdèns de Molendagen MIDDELBURG - Het klinkt groots, maar het doel is dan ook bloedse rieus. De Zeeuwse Connectie wil de handelsbetrekkingen tussen hoofdstad Amsterdam en Zeeland aanjagen. Daarvoor vindt 22 mei in Amsterdam een netwerkbijeen komst plaats, waar onder meer ontwikkelingsmaatschappij Eco nomische Impuls Zeeland een duit in het zakje doet. De Zeeuwse Connectie is een so ciale media-netwerk van inmid dels 4500 hoger opgeleide Zeeuw en, van wie een flink deel buiten de provincie werkt en woont, maar die nog steeds een sterke band met Zeeland hebben. Het netwerk is bekend van de uitrei king van de Zeeuwse Pioniers- prijs. Vorig jaar won De Appelae- re uit Waterlandkerkje de prijs. De Zeeland-adepten koppelden er tijdens de jaarlijkse bijeenkomst ook een serieus debat over the ma's in de provincie aan vast. Bij voorbeeld hoe slim om te gaan met krimp. Voor het eerst zet De Zeeuwse Connectie nu zo'n programma buiten Zeeland op. Plaats delict: het Amsterdamse accountantskan toor van de uit Zeeuws-Vlaande ren afkomstige Peter Herrebout, die ook netwerklid is. Tijdens het 'interactieve' programma zullen Amsterdammers die succesvol zijn in Zeeland en Zeeuwen die het hebben gemaakt in de hoofd stad, ervaringen uitwisselen. „We proberen leuke voorbeelden voor het voetlicht te brengen. En ja, het gaat natuurlijk ook om het netwerken. Als je drie mensen kent en één daarvan is een Zeeuw, bel je die. Je kunt elkaar helpen business tot stand te brengen waarvan Zeeland profi teert", zegt voorzitter Jim Goed hart van De Zeeuwse Connectie, die tegenwoordig formeel een stichting is. Hij haalt het voorbeeld aan van Pantarij, een Rotterdams bedrijf dat chauffeursdiensten aanbiedt. De eigenaar werkt dankzij de Zeeuwse Connectie nu ook voor Zeeuwse klanten. Omgekeerd zijn er Zeeuwse bedrijven via het netwerk aan zakelijke contacten in de Randstad gekomen. Goedhart wil met de bijeenkomst ook het beeld uitgummen dat Zee land ver weg ligt. „We vertellen Amsterdammers ook eens naar Zeeland te kijken. Het vestigings- en leefklimaat is er gunstig. We sporen ze aan ook eens iets voor Zeeland te doen. Dat is één ma nier om de krimp te bestrijden." Ontwikkelingsmaatschappij Im puls is aanwezig om belangstellen de ondernemers verder te helpen. Daarnaast komt ook de steden band die Amsterdam met krimp- gemeenten zoals Sluis onder houdt, aan de orde. BRUSSEL - Sophie in 't Veld, lijst trekker voor D66 in het Europees Parlement, vindt dat er wel veel wordt gepraat over samenwerken met Vlaanderen, maar dat poli tiek Den Haag met de rug naar de grens gekeerd staat. „Die grenzen bestaan er niet voor mensen die in een grensstreek wonen en of werken. Wetten en regels moeten daarom rekening houden met de gevolgen in de grensstreek. Het kabinet vindt dat niet nodig. Ik vind van wel." MIDDELBURG - 29 Zeeuwse stranden en jachthavens zijn donderdagochtend weer onder scheiden met de blauwe vlag. De vlag is een internationale milieuonderscheiding. De 159 vlaggen werden donderdag uitgereikt in IJmuiden aan Zee. De onderscheiding staat voor onder meer schoon zwemwater, schone stranden, goede voorzieningen en bescherming van het milieu. De blauwe vlag is één jaar geldig, leder jaar wordt gekeken of de locaties nog aan de eisen voldoen. Voor alle locaties zie www.pzc.nl Na de verhuizing van Schouwen- Duiveland naar Colijnsplaat was er nog heel wat werk in het nieuwe huis te verrichten. Toch mocht de nieuwe inwoner van het Noord-Be- velandse dorp niet klagen over aan loop van vrienden die ook niet te be roerd waren een handje uit te ste ken. Tot zijn verbazing kwamen ze ook - vaak met een of ander vaag smoesje - zo maar eens op visite of om een biertje. Na een aantal maanden begon die toch opvallende belangstelling hem echt te bevreemden. „Vinden jullie het zo gezellig hier?", wilde hij we ten. Het antwoord: „Nee hoor, we komen voor die stoot van een buur vrouw van je." VRIJDAG 9 mei 2014 25 handel met hoofdstad 'Meer door Frank Balkenende O pagina 27: Den Haag denkt dat de wereld bij de grens ophoudt Op de foto Peter Timofeeff die de vlag heeft uitgereikt aan wethouder Jacqueline van Burg van Schouwen-Duiveland Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25