Slaapziekte na griepvaccin PZC Onderzoek Borst WONEN In Limburg zijn de afgelo- Als het aan de burgemees- pen weken drie aanslagen ter van Echt-Susteren ligt, met explosieven gepleegd komt er een verbod op op huizen van leden van de outlaw bikerclubs motorclub Bandidos Openbaar bestuurders kunnen alleen noodverbandjes aanleg gen en waarschuwen voor rondvliegende kogels Buiging voor meubels VRIJDAG 9 mei 2014 SUSTEREN - Burgemeester Jos Hes sels van Echt-Susteren, de ge meente die de afgelopen weken het strijdtoneel was van drie aan slagen op woningen van leden van motorclub Bandidos, is te recht bezorgd over de veiligheid van zijn inwoners. Dat nietsvermoedende omwonen den moeten bukken voor rond vliegende explosieven, is reden ge noeg om aan de bel te trekken in Den Haag. Dat heeft hij ook gedaan. Wat be treft Hessels komt er zelfs een ver bod op zogenoemde outlaw biker clubs. Het toont hoe zeer hij met de handen in het haar zit. De door deze burgemeester inge stelde noodverordening biedt om wonenden van een buurman met een Bandidos-hesje in ieder geval Eerste Hulp Bij Onrust. Verkeers- remmende maatregelen en came ratoezicht zullen ervoor zorgen dat degene die achter de aansla gen zit, zich twee keer bedenkt voor hij weer toeslaat. De makke van dit soort maatrege len? Ze zijn als stopverf: symbool maatregelen tegen een onbekend aantal lieden dat het publieke do mein als decor voor zijn intimida tiepraktijken heeft gekozen. Hessels kan vanaf nu overal wel camera's neerzetten en verkeers drempels opwerpen. Want Lim burg lijkt vooral het voorland van een steekspel tussen motorclubs die zich inmiddels in het hele land aan het manifesteren zijn. Het besef dat het vast weer ergens anders mis zal gaan, is er bij justi tie en politie ook. Niet voor niets houdt minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie vanochtend over dit onderwerp 'topoverleg' met de politie en betrokken bur gemeesters. Maar verder dan nog harder roepen dat de individuele motorclubleden die grensover schrijdend gedrag vertonen har der aangepakt zullen worden en de politie meer mankracht geven om daders te achterhalen, zal Op stelten niet gaan. Alle oproepen tot een motorclub verbod ten spijt, waagt een im mer calculerend Openbaar Minis terie (OM) zich daar niet zomaar aan. Het heeft zich de afgelopen tien jaar te vaak stukgebeten op pogingen tot zo'n verbod. Zoals de baas van de landelijke recher che gisteren al in deze krant toe gaf, kan de politie het bikerland- schap niet behappen. Justitie loopt vooral achter de fei ten aan. De speciale infocel die de politie heeft ingericht om meer zicht op de outlaw bikers te heb ben biedt aanknopingspunten, maar geen heil. Lieden die daadwerkelijk een an dere groepering willen intimide ren, zullen dat nooit eigenhandig en al helemaal niet in clubtenue doen. Het is net als met de liqui datiegolf die de Amsterdamse on derwereld tien jaar geleden ken de: openbaar bestuurders kunnen alleen noodverbandjes aanleggen en waarschuwen voor rondvlie gende kogels. Het strijdtoneel zal alleen rustig worden als de politie de grootste onruststokers op heterdaad be trapt of duidelijk maakt dat ze in het vizier zijn. Een immer calculerend OM waagt zich niet zomaar aan een motorclubverbod. Alle oproepen ten spijt DESTELLING UW MENING 310 reacties Kans op onweer, 15° UTRECHT - Acht Nederlandse kin deren, van wie zeven peuters, zijn na inenting met het vaccin tegen de Mexicaanse griep getroffen door de ernstige slaapziekte narco- lepsie. Dat blijkt uit meldingen ge daan bij Bijwerkingen Centrum Lareb. Bij vier kinderen is het ontstaan van de ziekte mogelijk een gevolg van het griepvaccin, zegt Lareb. Narcolepsie is een slaap-waakst- oornis. Patiënten hebben onder meer last van onbedwingbare slaapaanvallen overdag. In 2009 vond onder Nederlandse jonge kinderen een grootschalige vacci natieronde plaats tegen de ge vreesde griep. Drie jaar later bleek uit een Europees onderzoek dat er een verband bestaat tussen het vaccin en het ontstaan van de chronische slaapziekte. In Scan dinavische landen bleek narcolep sie vaker voor te komen na vacci natie, in Nederland bleek dit niet. Lareb heeft tot nu toe acht mel dingen gekregen van kinderen die de diagnose narcolepsie kregen na dat ze waren gevaccineerd tegen de Mexicaanse griep. Of bij deze kinderen de ziekte een gevolg was van het vaccin, kan het Lareb niet zeggen, maar bij vier patiëntjes sluit het bijwer kingencentrum dat niet uit. UTRECHT - Het onderzoek naar de dood van oud-minister Els Borst (81) is nog in volle gang. Zo'n twintig rechercheurs werken da gelijks aan de zaak. Volgens de po litie zijn er nog voldoende aanwij zingen die uitgezocht moeten worden. Word ook abonnee! 8»711688"555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 109 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 foto Joost van den Broek/HH Motorbendes moeten verboden Bijstandsmoeders verdienen worden bescherming EENS Reageer op pzc.nl ONEENS Publiek domein als strijddecor ANALYSE GEWELD MOTORBENDES door Niki van der Naald Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1