Waterschap in de min door vertrekregeling 62-plussers ElllCIJG lOpGH Kinderen tot dertien gratis op Craauwrock Keihard trainen op weg naar beloning op NK 26 ZEEUWS-VLAANDEREN DAG VAN DE BOUW U SdSSS.'SSSSS normaal hermetisch Derde editie van Windtocht Elke maand Samsung Galaxy S4 300 min 500 MB 100 sms companion 49,- bijbetalen 'SB- The Road to Graauwrock, een dag voor het echte festival, is altijd al vrij toegankelijk. Acht bands strij den vanaf 19.00 uur op het sport park De Boomwai om een plekje op Graauwrock. Zes van de bands waren al langer bekend: The Red Scarves, Going Dutch, Maxi Fu sion, Fingerprint, Catch 23 en Lu kewarm Ocean. De twee laatste zijn ook vastge legd: Clear Clamour uit Goes en Django Boegheim. Clear Clamour won de Zeeuws-Vlaamse popta lentenjacht Steenworp en Django Boegheim de Zeeuwse Kunstben de. The Road to Graauwrock be gint woensdag 28 mei om 19.00 uur. Op Graauwrock, op Hemelvaarts dag vanaf 18.00 uur, staan onder meer Steady New Sounds, The Le vellers, Mister and Mississippi en WC Experience. The Dirty Dad dies sluiten af. Het negatieve saldo wordt voorna melijk veroorzaakt door de invoe ring van een vertrekregeling voor 62-plussers. Daardoor is het water schap bijna 1,7 miljoen euro extra kwijt. Uiteindelijk levert dat ech ter op jaarbasis een besparing van bijna een miljoen euro op. De be treffende medewerkers verlaten de organisatie per 1 juni. De ingreep is onderdeel van de operatie Scheldestromen 2.0, waar bij het waterschap ernaar streeft slimmer maar vooral ook zuiniger te werken, mede om verhoging van de belastingtarieven binnen de perken te houden. Een aanzien lijk deel van het werk in de bui tendienst is inmiddels uitbesteed en ook de binnendienst wordt momenteel ingekrompen. In to taal verdwijnen enkele tientallen arbeidsplaatsen. Om uiteenlopende redenen heeft het waterschap in 2013 zijn reser ves moeten aanspreken. Die zijn daardoor fors gedaald, van 45 naar 28 miljoen euro. Het weerstands vermogen, de maatstaf voor de fi nanciële positie van de organisa tie, wordt echter nog altijd als 'uit stekend' beoordeeld. Topsport, want dat is dansen op niveau, vraagt voortdurend onder houd. Ciccio en Jasmijn deden al vaker aan het NK mee en haalden twee keer een podiumplaats, zil ver en brons. Op weg naar het NK in Almere hebben ze de voorberei ding weer serieus opgepakt. Ze hebben van de laatste tien week enden er acht in het buitenland doorgebracht om te trainen, met name in Italië, vlakbij Rome, on der begeleiding van eigen toptrai- ners. Jasmijn heeft speciaal voor het NK ook nog een nieuwe jurk ontworpen. telfort.nl 08001707 Telfort winkels Scheldestromen krijgt wel een tik fprrp:n A(, op de vingers van de accountant 1 Ltiitiii. van uc als het gaat om het inkoop- en n;ir innPl ,V aanbestedingsbeleid. Grote con- 01UI5K111U1111C1 10 stand gekomen. Volgens de ac- 3fapclntpn Tiirlpnc countant overschijden 'de gecon- aigcaicftcii. 1 ijutiid stateerde fouten de wettelijke tole- JD ,nn rantiegrenzen'. Ut De organisatie erkent dat. Na de r»nilw :Q A~t ^nr4prc fusie (begin 2011) van de water- DOUW IS Udl dllUvrlS. schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen werden 'ge zien de continuïteit van de werk- door Wout Bareman zaamheden' verschillende contrac- ten met vooral regionale bedrij- SLUISKIL - Projectsecretaresse Mar- ven verlengd. Die worden jo van Houcke van de aannemers- voortaan wél Europees aanbe- combinatie BAM-TBI schrok zich steed. Dat is echter arbeidsinten- vorig jaar op de Dag van de Bouw sief. Recent is daarom een vacatu- rot. „Om tien uur gingen de poor- re opengesteld. ten van het bouwterrein open en er kwam direct al een horde men sen op ons af." Iedereen wilde de bouw van de Sluiskiltunnel met eigen ogen zien, zo bleek. Die dag werden 2500 bezoekers geïnfor meerd over de bouw en de stand van zaken. Hoogtepunt een stukje wandelen in de noordelijke tun nelbuis. Het boren was toen nog KLOOSTERZANDE - Tourclub De in volle gang. Marjo, die de Dag Kastanje houdt zondag de derde van de Bouw van dit jaar (zater- editie van de Kloosterse Wind- dag 24 mei) samen met haar colle- tocht. Deelnemers kunnen kiezen ga's Ron Hiel en Ad Damen voor uit 75 en 105 kilometer. De lang- bereidt: „We verwachten dit keer ste afstand leidt ook over Belgisch wel meer mensen. Er is nu veel grondgebied. meer te zien. Vorig jaar mochten Inschrijven en vertrekken kan op de bezoekers maar 50 meter de twee plekken: in café De Kastanje tunnel in, nu 500 meter, tot de in Kloosterzande (beide afstan- helft dus. Door de noordbuis den) en in café 't Gemeentehuis heen en dan via één van de dwars- in Zuiddorpe (alleen voor de 75 ki- verbindingen terug door de ande- lometer). Inschrijven kan tussen re buis." In de eerste twee dwars- 8 en 10 uur. verbindingen wordt een gratis fo- to van de bezoekers gemaakt. En in een aantal informatiestands vertellen medewerkers van de aannemers over de bouw. De be zoekers krijgen zelf ook een aan tal vragen voorgeschoteld, waar van ze op hun stempelkaart het antwoord moeten invullen. Bij vertrek kan die worden ingele verd. De winnaar wordt uitgeno digd voor de opening van de tun nel. Tunnelwoordvoerder Jan van Gorp: „We houden nog steeds vast aan eind juni 2015. Van mij zul je niet horen dat het eerder is. Dat bepalen de aannemers." Op het bouwterrein wordt wél ge fluisterd dat de bouw zo voorspoe dig verloopt, dat het ook best een maandje eerder zou kunnen zijn. Tijdens de Dag van de Bouw, die van 10.00 tot 16.00 uur wordt ge houden, verzorgen gidsen rondlei dingen door het informatiecen trum. Ze begeleiden de bezoekers ook naar het uitkijkpunt. Marjo: „We krijgen soms de gekste vra gen. Of de tunnel is gebouwd op palen, bijvoorbeeld. En er wordt ook gevraagd waarom het nog zo lang duurt voor de tunnel open gaat. Terwijl de boormachine toch al lang klaar is. Tja, maar je bent er natuurlijk niet door hier en daar een lampje op te hangen." Toestel is van jou SAMS I Met een machine wordt de barrier aangebracht, foto Mark Neelemans GRAAUW - Graauwrock laat kinde ren tot 13 jaar gratis toe op het fes tival, op Hemelvaartsdag, donder dag 29 mei. Ze moeten wel onder begeleiding van een volwassene zijn. Voor de dertiende editie van Graauw rock zijn nog kaarten te bestellen via www.graauwrock.nl. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De kost gaat voor de baat uit bij waterschap Scheldestro- men. Het moet fors in de buidel tasten om de organisatie in te kun nen krimpen, maar bespaart op lan gere termijn juist kosten. Schelde- stromen heeft 2013 afgesloten met een tekort van 2,6 miljoen eu ro, blijkt uit de jaarrekening. TERNEUZEN - Keihard hebben ze de afgelopen drie maanden getraind, het Terneuzense danskoppel Ciccio Pecoraro en Jasmijn van Jole. Aan staande zondag komt het erop aan tijdens het Nederlands Kampioen schap standaard in Almere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70