Overleg sociaal plan Sas Glas gestaakt PLfIMECO ZEEUWS-VLAANDEREN 25 IE Het overleg met de directie duur de gisteren maar kort, volgens be stuurder Piet Janssen van FNV Bondgenoten, omdat er weinig te onderhandelen viel. De directie bood een ontslagvergoeding van 0,6 van de kantonrechterformule. Die kantonrechterformule houdt in: een half jaarsalaris voor de tijd die iemand bij het bedrijf werkte van z'n 25 tot 35ste, een heel jaar salaris voor de volgende tien jaar, anderhalf jaarsalaris voor de werk tijd tussen het 46ste en 55ste le vensjaar en twee keer voor de ja ren boven de 55 jaar. „En daar dus 0,6 van", aldus Janssen. Sas Glas bood eerder nog 0,4 van de kantorrechterformule. Het bod was dus hoger, maar, stelt Jans sen, 'bij een vorige reorganisatie is de kantonrechterformule volle dig gevolgd'. „Dat willen we nu ook, zeker omdat het om een slui ting gaat." Wat de vakbonden ook steekt, is dat de (vele) jaren die mensen eerst als uitzendkracht bij Sas Glas hebben gewerkt, niet bij het aantal dienstjaren worden meegeteld. De vakbonden gaan dinsdag een ledenraadpleging houden, waarin de vraag zal worden voorgelegd of de directie een ultimatum wordt gesteld. Dat zou kunnen beteke nen dat er acties komen. Direc teur Mark Visser wilde daar abso luut nog niet op vooruitlopen. Hij meldde alleen dat er nog geen so ciaal plan is en behield verder het stilzwijgen. „Zolang we in bespre king zijn, is het niet chique naar buiten te treden." Dat er geen ruimer bod is gedaan, ligt aldus FNV'er Janssen aan het moederbedrijf Saint Gobain in Pa rijs. „Dat wil niet meer geld uit trekken." Janssen vertelde nog dat het voornemen is Sas Glas 1 juli definitief te sluiten, 115 jaar na de oprichting. Landelijk festival met films van één minuut Films van één minuut die bar sten van de creativiteit. Vijftig stuks zijn er morgen, zaterdag, te zien in De Halle in Axel op het landelijke i-minuutfilm fes tival. Een jury bepaalt eerst welke zestien films de beste zijn, waarna het publiek de bes te drie mag kiezen. De num mers één en twee dingen eind augustus op het filmfestival Unica 2014 in Bratislava mee naar de internationale One Mi nute Movie Cup. De entree is zaterdag zes euro. Het festival begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De orga nisatie is in handen van de Vi deoclub Zeeuws-Vlaanderen. Greenpeace klaagt bij VN over kerncentrale Greenpeace stapt naar de Vere nigde Naties met een klacht over het openhouden van de kerncentrale in Borssele tot 2034. De vergunning voor twintig jaar extra bedrijfstijd van Bors sele is vergeven zonder een mi- lieueffectrapportage (MER). Dat is volgens Greenpeace in strijd met internationale ver dragen. Een MER is noodzake lijk om het risico voor mens en milieu te kunnen inschatten, vindt Greenpeace. De Raad van State bepaalde eer der dat een milieueffectrappor- tage niet nodig was. Heropening museum 't Vlasschuurken Museum 't Vlasschuurken aan de Eikenlaan 45 in Koewacht heropent zaterdag. De veld- schuur is bij het museum ge trokken. Het publiek is zater dag van 12.00 tot 17.00 uur wel kom om het resultaat te bekij ken. Harmonie E.M.M. Koe wacht geeft de heropening om 14.00 uur een feestelijk tintje. Oprichter Theo de Letter van 't Vlasschuurken begon met de uitbreiding. Hij heeft het werk niet afkunnen maken. Theo (55) stierf vorig jaar april plotse ling. Zijn vrouw Ingrid zette Theo's levenswerk voort met hun kinderen Manuela, Christi an en diens vriendin Lois. Extra schuif voor vlottere scheepvaart Rijkswaterstaat brengt in één van de kolken in de Volkerak- sluizen een extra schuif aan in de sluisdeuren. Daarna wordt tot de zomer onderzocht of de wachttijd voor de scheepvaart zo met enkele minuten wordt verkort en meer schepen kun nen passeren. De sluizen ver binden het Volkerak en het Hollandsch Diep en zijn een cruciaal onderdeel van de Schelde-Rijnverbinding. Het is het grootste en drukste sluizencomplex van Europa, met drie sluiskolken voor de beroepsvaart en één recreatie- sluis. Plafonds - Sierlijsten - Verlichting DONDERDAG 8 MEI 2014 De vier kokers in de duiker zijn al zichtbaar. Ook goed te zien is dat het bouwwerk in een 'gat in de dijk' wordt ge bouwd. De damwanden dienen als tijdelijke waterkering, foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - De onderhandelin gen over een sociaal plan voor de 89 werknemers van de te sluiten glasfabriek Sas van Gent zijn giste ren afgebroken. Vakbonden FNV Bondgenoten en CNV Vakmensen wijzen een eindbod van de directie van Sas Glas als 'volstrekt onaccep tabel' van de hand. Alex de Smet (links, waterschap) en Jeroen de Maat (provincie) boven de duiker-in-aanbouw. De stalen kokers die nen om de damwanden op hun plek te houden, foto Ronald den Dekker AXEL BORSSELE KOEWACHT WILLEMSTAD Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Coiumbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69