\f 1/ j geboorte heel speciaal Zeeuws-Vlamingen zingen met Stones I I i I I iLr% t 24 ZEEUWS-VLAANDEREN GETIJDENDUIKER -| -j *1 Waterdunen' Getijdenduiker is tijdens aanleg goed te zien; na voltooiing verdwijnt het bouwwerk in de dijk. Enorm boeket op markt Breskens Tunnel tolvrij bij Liefkenshoek op drukke spitsuren Uit de zorg Diana Goudzwaard voelt zich een bevoor recht mens. Elke keer weer beseft de Terneu- zense (26) dat ze aanwezig is bij de mooiste ervaring uit iemands leven. Ook al maakt ze dat mo ment soms meerdere keren op een dag mee, elke geboorte van een kind blijft speciaal. Diana is obstetrie-verpleegkundi- ge in opleiding op de kraamafde- ling van het ziekenhuis. Na een periode als kraamverzorgster zocht ze meer uitdaging. Die vond ze op de kraamafdeling, waar ZorgSaam belevingsgericht te werk gaat. In zeven kraamsui- tes krijgen (aanstaande) ouders het gevoel dat ze onder spannen de omstandigheden in een warm bad terechtkomen. Natuurlijk, de vrouwen staan voor een pijnlijke klus, maar de entourage en aan vullende zorg (zoals op verzoek aromatherapie en massages) wer ken verzachtend. „Wij proberen de focus te verleggen. Ook voor de vaders. Je mag niet vergeten dat ook mannen in een ongemak kelijke situatie belanden. Een va der verwoordde het laatst mooi: 'Je zit naast je vrouw, die pijn heeft. Dan weet je niet goed wat te doen. En dan... Dan komen jul lie binnen, als een rots in de bran ding. Dat gaf mij rust.' Mooi, hè?" Nog even, dan heeft Diana haar opleiding aan de Erasmus Zorg Academie in Rotterdam achter de rug en kan ze zich volledig focus sen op het geboortecentrum. „Ik wil hier echt niet meer weg. Toen ik vier was riep ik al dat ik iets met baby's wilde doen. Ik werk nu in een superteam, allemaal met bevlogen mensen. En we heb ben het druk. Dat Zeeuws-Vlaan deren vergrijst zal best, maar wij merken er helemaal niets van. Weet je, soms vind ik het ook best jammer dat mijn dienst er op zit. Zeker als je weet dat iemand, die je een hele dag hebt begeleid elk moment met een baby in haar armen kan liggen. Er is niets mooiers. Maar zodra ik naar huis ga, is het klaar. Ik probeer werk en privé echt gescheiden te hou den. Ik krijg weieens verzoeken via sociale media om contact te houden. Ik snap het ook wel; ik was bij het mooiste moment in hun leven. Maar een vriendelijk berichtje terug dat ik dit om pro fessionele redenen niet kan doen, resulteert altijd in begrip. Maar ik kan het dan tegelijkertijd niet la ten om toch nog even naar hun kindje te informeren, hè!" De duiker is eigenlijk dé spil van het omvangrijke recratie- en na- tuurinitiatief Waterdunen. Via drie kokers in het betonnen ob ject kan zout water uit de Wester- schelde straks het gebied in- en uitstromen. Dat zorgt voor de 'zil te natuur' die kenmerkend moet worden voor Waterdunen. De duiker wordt aangelegd in een 'gat in de dijk'. Om de plek heen is een tijdelijke waterkering van stalen damwanden gebouwd. De duiker is, legt De Smet uit, 'een grote, betonnen doos met daarin vier kokers'. Voor wie het bouwwerk goed wil zien, is dit het moment: de duiker verdwijnt na afronding immers in de dijk. „De duiker is niet meer dan een paar meter hoog", legt De Smet uit. „De dijk gaat tot twaalf meter. Er komt straks dus een heleboel grond overheen." Bovenop de dijk is dan alleen nog het bedienings gebouw zichtbaar. Momenteel is duidelijk te zien dat tussen 'vloer' en 'plafond' van de duiker vier kokers worden ge maakt. „Door de rechtse drie stroomt straks het zeewater in en uit", legt De Smet uit. De linkse koker is er later bij bedacht. „We bouwen hier vlakbij een nieuw ge maal, omdat de waterhuishou ding in het gebied ook compleet veranderd. Daarvoor zouden we een koker door de dijk moeten leg gen. Het bleek goedkoper om die te integreren in de duiker." In de kokers komen schuiven. Daarmee wordt de juiste hoeveel heid water binnengelaten. Ook vissen gaan er doorheen, zoals ste kelbaarzen. „Die dienen als voed sel voor de vogels", zegt Jeroen de Maat, projectleider bij de provin cie. „Daardoor wordt Waterdunen voor vogels een nog beter oord VIER KOKERS VAN HONDERD METER LANG BRESKENS - De themamarkt op het Spuiplein in Breskens staat zondag in het teken van moeder dag. Een enorm boeket met 26.000 rozen - het grootste boeket van Nederland, volgens de organi satie - staat voor de ingang van de Plus Supermarkt. Daaruit is voor 1 euro een bosje te verkrijgen. De opbrengst gaat naar een goed doel: De White Group, die onder meer tehuizen in India steunt. De markt begint om 9 uur. Scheerders en Meuldijk zijn lid van het Utrechtse studentenkoor Dekoor. Dat werd 'via een be vriende Duitse dirigent' benaderd door het management van The Stones. „We kregen een mailtje of we mee wilden doen", zegt voor zitter Eva Huisman. Zij doet het woord namens de leden van De- koor, die zelf niet met de pers mo gen praten. „Met zulke grote na men moet je altijd voorzichtig zijn met publiciteit." Het closeharmonykoor zingt pop, gospel en jazz, won in 2007 het tv- programma Korenslag en in 2010 de World Choir Games. Dekoor trad al eerder voor een groot pu bliek op, maar nooit voor 50.000 mensen. „Als je goed voorbereid en enthousiast bent, kun je elk pu bliek aan. We vinden het een eer dat we zijn gevraagd." Wat Dekoor zingt blijft nog ge heim, maar het zal zowel bij Pink pop als TW Classic tijdens de toe gift zijn. „Hoe lang dat duurt, weet je bij de Stones nooit." dan op andere plekken waar bin nendijks natuur is gecreërd." Aan de landkant sluit de duiker straks aan op een tientallen me ters breed kanaal. Daarlangs komt een boulevard met een hotel, win keltjes en horeca. Enkele honder den meters verderop mondt het kanaal uit in het krekenstelsel van het natuurgebied. De aanleg van de duiker is indruk wekkend voor wie van dichtbij kijkt. Van veraf valt de bouw niet op tussen de vele grootscheepse werkzaamheden die in de directe omgeving aan de gang zijn: aan het natuur- en recreatiegebied, binnendijks, én aan kustverster- king. Die versterking alleen al is behoorlijk ingrijpend, vertelt De Smet. „We hebben 1,5 miljoen kuub grond en zand nodig om de |j| dijk te verstevigen. Dat zijn bijna 19 miljoen kruiwagens. We halen die grond uit het recreatiegebied, waar we kreken graven. Dat is een groot voordeel: de grondtranspor ten hoeven niet over een grote af stand plaats te vinden." LIEFKENSHOEK - De Liefkenshoek- tunnel onder de Schelde bij Ant werpen is tot vrijdag 20 juni door deweeks tolvrij op spitsuren, van 7.00 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. De maatregel is geno men om de Expresweg te ontlas ten. Aan die weg wordt tot 20 ju ni gewerkt tussen Melsele en Ant werpen. De tolvrije periode is een experiment om na te gaan welk ef fect dit heeft op de verkeersstro men in en om Antwerpen. Vorig jaar was de Liefkenshoektunnel ook een tijdje tolvrij, waardoor er minder files waren. De maatregel kost de Vlaamse overheid 3,25 mil joen euro. A door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. In deze aflevering obstetrie- verpleegkundige Diana Goudzwaard 'Poort van I Diana Goudzwaard is zich iedere keer weer bewust dat ze aanwezig is bij het mooiste moment dat ouders kunnen meemaken. AGIN TIMMERMANS GERECHTSDEURWAARDERS Op 1 mei 2014 heeft deurwaarder E.M. Verstraten te GOES op verzoek van 1. de naamloze vennoot schap Rabohypotheekbank N.V., statutair gevestigd te Amsterdam, mede kantoorhoudende te 3521 CB Utrecht, aan het adres Croeselaan 18, en 2. De Coöperatie Coöperatieve Rabobank Temeuzen- Sas van Gent U.A., gevestigd en kantoorhoudende te Terneuzen, als verkrijgende rechtspersoon krachtens fusie onder algemene titel van de Coöperatie Coöper atieve Rabobank Sas van Gent e.o. U.A., te dezer zake woonplaats kiezende te GOES aan de Vlasmarkt 6, ten kantoren van AGIN Timmermans gerechts deurwaarders bij exploot aan ondermeer mevrouw Daniella Marleen Dispa, geboren 1 november 1965, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, aangezegd dat op 05 Juni 2014 de executoriale veiling zal plaatsvinden van een onroerende zaak te 4553 NA PHILIPPINE, gemeente Sas van Gent aan het adres Sint Pieterspolder 6. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel. 0113-246333 Ref: LG140411 is nu zichtbaar door Martijn de Koning GROEDE - De poort van Waterdu nen, noemt Alex de Smet van het waterschap de getijdenduiker die momenteel in de Westerschelde- dijk ten noorden van Groede ver rijst. Het, landelijk gezien, unieke project is vrijdag in het kader van de 'Europa om de hoek Kijkdagen' te bezoeken voor publiek. De getijdenduiker wordt aange legd door de provincie, omdat het bouwwerk onderdeel is van de aanleg van Waterdunen. De duiker komt in beheer bij het water schap, omdat die dan onderdeel is van de kustverdediging. De vier kokers in de duiker zijn vier meter in doorsnee en zo'n honderd meter lang. door Florence Imandt HULST - Liza Meuldijk uit Axel en Koen Scheerders uit Hulst treden volgende maand met The Rolling Stones op tijdens Pinkpop en het Belgische festival TW Classic. Pagina 28 en 29: Overzicht van de 'Europa om de hoek Kijkdagen' Er gaat straks per tijbeweging 0,5 tot 0,75 miljoen kubieke meter wa ter door de duiker. De getijdeschommeling in Water dunen bedraagt straks ruim een meter. Ter vergelijking: op de Wes- terschelde is dat ongeveer vier me ter. De duiker is eind dit jaar klaar en komt binnen twee jaar in gebruik. Saga m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68