Milieucirkel en de crisis verstommen klokgelui Goedkope oplossing... 24 MEI 2 14 BEVELANDEN en THOLEN 27 DAMENSHIPREPAIR w VLISSINGEN Commissaris opent zomerconcerten De zomerconcerten op Tho- len beginnen komende zater dag met een optreden van de Zeeuwse commissaris Han Polman op orgel en pia no. In de Grote Kerk bege leidt hij trompettist Annet Bentschap en de Vocal Group About Music. Hij speelt solo het volkslied Merck Toch Hoe Sterck. Aanvang 14.30 uur. De toe gang is gratis. Boerenmarkten bij De Vijf Gebroeders Bij molen De Vijf Gebroe ders in Heinkenszand zijn ook dit jaar weer boeren markten. De eerste is aan staande zaterdag. Daarna ook op 12 juli en 30 augus tus. Er worden streekproduc ten verkocht als zuivel, fruit, biologisch vlees, lekkernijen en molenproducten. Er zijn ook speciale activiteiten voor kinderen. De markt is van 10.00 tot 16.30 uur. Lezing over studie genealogie In De Vroone te Kapelle geeft Leonard van Kessel aanstaande zaterdag uitleg over de manier waarop ge nealogisch onderzode kan worden gedaan. Hij ver vangt Cees Heystek die is verhinderd. De lezing wordt georganiseerd door de Zeeuwse afdeling van de Ge nealogische Vereniging. Aan vang 14 uur. Toegang gratis. Wereldwinkel is volledig verkleurd De Wereldwinkel in Goes is totaal verkleurd. Oranje en paars zijn vervangen door lichte tinten. De winkel pre senteert zich zaterdag op World Fair Trade Day in de nieuwe outfit. Bezoekers worden getrac- teerd op koffie, thee of sap met iets lekkers. Er zijn speciale aanbiedin gen en voor kinderen staat er een grabbelton. De klankbordgroep van Rilland greep dinsdag de behandeling van het nieuwe bestemmingsplan voor het dorp aan om helderheid over de luidinstallatie te krijgen. Sinds enige tijd luiden de klok ken niet meer. De toren van de Bathsewegkerk is na vijftien jaar leegstand bouwkundig in zo'n slechte staat dat de klokkenmaker het te gevaarlijk vindt om naar bo ven te gaan. De gemeente Rei- merswaal, die graag financieel wil bijdragen om bij begrafenissen klokgelui te laten horen, staat nu voor de keuze. Goedkoopste oplos sing is het plaatsen van een klok kenstoel bij de Levensbron, de kerk tegenover de begraafplaats aan de Valckenisseweg. De Protes tantse gemeente wil volgens Sin ke meewerken en meebetalen. De andere optie, geld stoppen in de toren van de Bathsewegkerk, is een stuk risicovoller. De toekomst voor het gebouw ziet er somber uit en investeren in een tijdelijke oplossing is onzeker. „We zien met angst en vrezen tegemoet dat daar over een aantal jaar een ruï ne staat", aldus Sinke die zei met dossier 'in zijn maag' te zitten. „Het was ooit een geweldig plan van de projectontwikkelaar om de toren te laten staan en op de plaats van de kerk appartementen te bouwen. Vanwege de milieucir kel van de oude vergunning die de boerderij van de familie Van Damme heeft om vee te houden, is dat geen optie. De boerderij dwingen te verhuizen brengt een behoorlijk kostenplaatje met zich mee." Volgens Sinke heeft de pro jectontwikkelaar bovendien aan gegeven dat er momenteel in Ril land geen markt is voor apparte menten. Desondanks beloofde hij de raad in gesprek gaan met Van Damme. „We kunnen vragen hoe zij hun toekomstplannen zien." Veel raadsleden deelden de vrees van Sinke dat investeren in de to ren 'weggegooid geld' is. Tin Jans zen, SGP: „Met een klokkenstoel hebben we ook een schitterende oplossing waar veel mensen con tent mee kunnen zijn." Eén creatieve oplossing liet de gemeenteraad dinsdag onbesproken. Tot 1983 dachten de Rillanders namelijk ook over een heus carillon te beschikken. Daags nadat tijdens een hoorzitting een half uur lang over deze kwestie werd gesproken en burgemeester Boer zelfs een onderzoek naar de conditie van het carillon toezegde, bleek dat in het torentje van het voormalig ge meentehuis nooit een klokkenspel had gehangen. In plaats daarvan stond er een oude platenspeler. Een medewerker van de dienst gemeentewerken, die na de fusie tot de gemeente Reimerswaal in het oude gemeentehuis was on dergebracht, legde elke vrijdag tijdens de koffiepauze een plaat met carillon- muziek op de speler. Geluidsboxen zorgden ervoor dat de klanken versterkt door de Hoofdstraat klonken. Misschien kan Jaap Sinke nog ergens voor een paar tientjes een cd met klokgelui en een cd-speler op de kop tikken. VAN 10.00 TOT 16.00 UUR Ik RTTTHEMSESTRAAT 500 jmm 5» VLISSINGEN-OOST DONDERDAG 8 MEI 2014 THOLEN HEINKENSZAND KAPELLE GOES door jocri Wisse KRUIN1NGEN - De kans dat Rillan- ders ooit nog klokgelui horen uit de toren van de Bathsewegkerk is kleiner dan ooit. Het gevoel dat op lappen van de toren en de luidin- stallatie over enkele jaren wegge gooid geld blijkt te zijn, overheerst daarvoor bij raadsleden en verant woordelijk wethouder Jaap Sinke. Na vijftien jaar leegstand vindt de klokkenmaker het te gevaarlijk om de toren van de Bathsewegkerk te beklimmen, foto Mechteld Jansen Beleef de haven als motor van de Zeeuwse economie. Maak kennis met bedrijven uit het havengebied die er voor zorgen dat de economische motor van de provincie Zeeland doorloopt. Bedrijven zetten tijdens de Open Havendag hun poorten open! Ontdek de mogelijkheden van een baan die je nooit dacht in de haven te kunnen vinden. Of adem gewoon de sfeer en dynamiek van de haven in door zelf mee te maken wat er in de haven speelt. WTQ zeeland Um seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63