'Grijp dijkversterking Hansweert aan voor uitbreiding camperplaats' Drugsdealer handelde vanuit Torentijd Wegbezuinigde bakken bij bos wellicht terug 26 BEVELANDEN en THOLEN Deel Borssele-Rilland wordt afgesplitst van Brabants tracé zodat 380 kV-tracé geen vertraging oploopt in Zeeland. 300 min 500 MB 100 sms RILLAND - Netbeheerder Tennet en het Ministerie van Economi sche Zaken willen niet langer tijd verliezen met de plannen voor een nieuwe hoogspanningslei ding door Zuid-Beveland. Daar om wordt het project 'Zuid-West 380 kV' opgesplitst in twee delen. Dat hebben Tennet en Economi sche Zaken deze week bekend ge maakt. Om het project ook in de praktijk in twee fases uit te kunnen voe ren, wordt bij Rilland een groot koppelstation gebouwd. Dit sta tion knipt de nieuwe dubbele 380 kV-verbinding in een tracé van Borssele tot Rilland en in een tra cé van Rilland tot Tilburg. Volgens woordvoerder Johanna Breuning van Tennet is de urgen tie voor het Zeeuwse deel net iets hoger. „De capaciteit van die ver binding is bereikt. Daardoor kun nen we niet zomaar onderhoud uitvoeren zonder dat de netstabili- teit in gevaar komt." De noodzaak voor uitbreiding van het hoog spanningsnet is alleen maar gro ter geworden doordat minister Henk Kamp van Economische Za ken eind vorige maand de Wal- cherse kust heeft aangewezen als locatie voor een megawindmolen- park. De elektriciteit die deze mo len opwekken, moet via Borssele naar de rest van Nederland. De overheid is al jaren bezig met de aanleg van een dubbele 380 kV-verbinding tussen Borssele en Tilburg. Het project liep echter vo rig jaar behoorlijke vertraging op. „Dat komt met name door de ge wijzigde rekenregels die het RI VM heeft opgesteld om de mag neetvelden te berekenen", vertelt Breuning. In de nieuwe regels wordt rekening gehouden met het gegeven dat het een dubbele lijn is en dat de elektriciteit twee richtingen opgaat. „Doordat de energiemarkt veel internationaler is geworden, importeren en expor teren we veel meer stroom dan vroeger", legt Breuning uit. Met die trend wordt ook rekening gehouden in de bouw van het nieuwe koppelstation bij Rilland. Vanuit dit station komt ook een lijn richting Zandvliet. „Daardoor kunnen we beter stroom exporte ren naar België. Nu loopt er alleen nog een enkele lijn van Geertrui- denberg naar Zandvliet." Volgens Breuning neemt de vraag naar Ne derlandse stroom toe omdat Bel gië de komende jaren kerncentra les (waaronder Doel) sluit. Tennet heeft altijd al rekening ge houden met een koppelstation in Rilland. Nu het project wordt op gesplitst is de keuze definitief. Het nieuwe koppelstation komt waarschijnlijk ten zuiden van de A58 en ten westen van het Schel- de-Rijnkanaal. Voor de bouw wordt, net als voor de nieuwe lijn, een rijkscoördinatieregeling opge start. Met deze regeling kunnen projecten van nationaal belang sneller worden uitgevoerd. De plannen voor het koppelsta tion komen begin 2015 ter inzage, het ontwerp-inpassingsplan voor het tracé Borssele-Rilland is me dio 2015 gereed. Dit is volgens de planning zoals die er de afgelopen jaren lag. Het stuk Rilland-Til- burg, dat ook deels over Zeeuws grondgebied loopt, komt later in procedure. Na de zomer weet Ten net hoe groot de vertraging is. De vijf plaatsen met uitzicht over de Westerschelde zijn razend po pulair. Regelmatig staan er zelfs veel meer dan vijf kampeerwa gens. Volgens Masha Boone van Leefbaar Reimerswaal is de aan leg van een verborgen glooiing in 2015 een goede gelegenheid om het aantal plaatsen uit te breiden en tegelijk oplaadpunten aan te leggen. Het terrein moet dan hele maal worden afgegraven. Ook wilde Boone dinsdagavond tijdens de opinieraad weten of de gemeente tijdens het werk een al ternatieve standplaats voor de jfe companion Samsung Galaxy S4 49,- bijbetalen telfort.nl 08001707 Telfort winkels campers wil aanwijzen. Volgens wethouder Izak Vogelaar (WD) is hier nog geen besluit over geno men. „Uitbreiding is wel een wens en is ook opgenomen in het coalitie-akkoord." Vogelaar tekende wel aan dat over leg met campinghouders in de ge meente noodzakelijk is. „Zij mis sen betalende gasten en wij leg gen op kosten van de gemeen schap overnachtingsplaatsen aan", aldus Vogelaar. In het dossier staat dat verschillen de medeverdachten op bezoek zijn geweest bij de man die vol gens het Openbaar Ministerie (OM) een criminele organisatie leidde. Onder die medeverdach ten ook de uit Polen afkomstige Mariola P. De 35-jarige vrouw zou als tussenpersoon hebben gefun geerd tussen de vermeende ben de van H. en bedrijven in Polen, die onder meer apaan konden le veren, één van de belangrijkste grondstoffen voor speed. In de Middelburgse gevangenis zou H. zelf een verzoek hebben ge daan om op één cel te komen zit ten met Gerard van den D. uit Bre da. Dat verzoek werd gehono reerd. De twee zouden ze een gro te rol hebben gespeeld bij de che- micaliëntransporten tussen Polen en Nederland, waarbij de politie er in juni één onderschepte met 18,6 kilo speed. H. wil zelf nog niks zeggen over de verdachtmakingen van het OM. Hij verscheen woensdag in eerste instantie ook niet voor de Bossche rechtbank. De rechter liet hem echter meteen ophalen uit de gevangenis in Arnhem, waar hij nu zit. Daardoor kon de zitting pas drie uur later dan ge pland beginnen. Woensdagmid dag beriep H. zich op zwijgrecht en ook als getuige in de zaken te gen medeverdachten zei hij niets. Zelf zei hij dat hij niks kon vertel len, omdat hij het dossier van en kele tientallen ordners nog niet heeft uitgelezen. Dat is nog maar drie weken in zijn bezit. De drie verdachten horen samen met nog zes verdachten, met na me Osse woonwagenbewoners, op 25 augustus een strafeis. Tot die tijd zullen er nog enkele getui gen moeten worden gehoord. Naast H. zit daar ook nog iemand uit Polen bij die informatie wil verschaffen. Een eerste poging hem via een videoverbinding te horen mislukte echter. SGP-raadslid Bram van Stee infor meerde enkele maanden geleden naar het ontbreken van de afval bakken in het bos. Volgens Sinke heeft Staatsbosbeheer de bakken weggehaald uit een oogpunt van bezuiniging. „We gaan in beeld brengen hoeveel het kost om daar twee of drie afvalbakken terug te plaatsen op goed bereikbare plek ken", aldus de wethouder. „Dus waar Staatsbosbeheer bezuinigt, nemen wij de kosten voor onze re kening?", vroeg CDA'er Peter Koe man. Sinke: „We kunnen hoog of laag springen, maar als Staatsbos beheer dat heeft besloten, komen ze er niet meer op terug." Bram Vader van Staatsbosbeheer Midden-Zeeland bevestigt dat al een poos geleden in diverse na tuurgebieden bakken zijn verwij derd. „En dat werkt goed. Mensen nemen hun afval mee naar huis. Figuren die het gewoon achterla ten, doen dat ook als er verderop wel een prullenbak staat." hoogspanningslijn Haast met door Joeri Wisse door Joeri Wisse HANSWEERT - De gemeente Rei- merswaal moet de versterking van de Westerscheldedijk bij aanne mingsbedrijf Van der Straaten in Hansweert aangrijpen om de cam perplaats te verbeteren. Daar pleit Leefbaar Reimerswaal voor. Toestel is van jou 3 SAMS U t1 w door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De van drugssmokkel verdachte Henk H. kon zijn zaken gewoon regelen via het bezoekuur in het Middelburgse huis van bewa ring Torentijd. Die situatie blijkt uit het strafdossier van de 46-jarige Eindhovenaar. door Joeri Wisse KRUININGEN - Reimerswaal onder zoekt of er afvalbakken bij het In- kelse bos nabij Kruiningen kunnen worden geplaatst. Dat heeft wet houder Jaap Sinke (SGP) dinsdag toegezegd aan de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62