Aanleg Bevrijdingspark Nieuwdorp kan beginnen Nog geen resultaat na flyers vermiste vrouw 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Extra onderzoek naar asbest in park Middelburg TOUJOURS KAPELLE MILITAR MIDDELBURG - Het opruimen van asbest in het Park Toorenvliedt in Middelburg is met zeker een week uitgesteld. De gemeente moet extra onder zoek laten doen naar de mogelijke aanwezigheid van asbest in de bo dem, voordat de aannemer aan de slag kan. De wet schrijft dat voor, verklaart een medewerker van de gemeente. Dat extra onderzoek wordt deze week gedaan. De ver wachting is dat de uitslag daarvan begin volgende week beschikbaar is. Dan kan alsnog snel worden be gonnen met het weghalen van de asbest. De tijd tot de officiële opening van het heringerichte park wordt wel snel korter. Op zaterdag 24 mei is het groot feest in het park. De gemeente verwacht nog steeds dat het lukt alles schoon te hebben voor dat feest. Het oprui men van de asbest duurt naar ver wachting twee dagen. NIEUWDORP - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp kan beginnen met de aanleg van het Bevrijdingspark. De benodigde kavels zijn deze week voor het symbolische be drag van 1 euro overgedragen aan de Stichting Bevrijdingsmuseum Zeeland. De aanleg van het park, drie" hectare groot, betekent een forse uitbreiding van het mu seum. De plannen waren er al veel langer, maar het kostte tijd om alle benodigde grond in han den te krijgen. De planning is nu om het park medio mei 2016 te openen. De initiatiefnemers zet ten eerder in op 31 oktober 2014 (70 jaar na de Slag om de Schelde) en vervolgens mei 2015 (70 jaar na de bevrijding), maar dat bleek dus niet haalbaar. De 105 geniecompagnie water bouw en het 101 geniebataljon bie- Verkoop kaarten Rederijkers gestart De kaartverkoop van voorstel ling 'de Poortwachter van Zie- rikzee' is van start. De nieuwe voorstelling van de Rederijkers voert de bezoeker langs verschillende historische locaties in Zierikzee. De uitvoeringen zijn op 11,12, 13,18,19 en 20 september. Kaarten zijn verkrijgbaar bij hotel De Wildeman in Zierik zee of via www.toegangskaart- jes.nu. Greenpeace klaagt bij VN over kerncentrale Greenpeace stapt naar de Verenig de Naties met een klacht over het openhouden van de kerncentrale in Borssele tot 2034. De vergunning voor twintig jaar extra bedrijfstijd van Borssele is vergeven zonder een milieueffec- trapportage (MER). Dat is volgens Greenpeace in strijd met interna tionale verdragen. Een MER is noodzakelijk om het risico voor mens en milieu te kunnen in schatten, vindt Greenpeace. Extra schuif voor vlottere scheepvaart Rijkswaterstaat brengt in één van de kolken in de Volkerak- sluizen een extra schuif aan in de sluisdeuren. Daarna wordt tot de zomer onderzocht of de wachttijd voor de scheepvaart zo met enkele minuten wordt verkort en meer schepen kun nen passeren. De sluizen ver binden het Volkerak en het Hollandsch Diep en vormen een cruciaal onderdeel van de Schelde-Rijnverbinding. Elke maand Life companion 12:4j5 pp Samsung Galaxy S4 49,- bijbetalen 300 min 500 MB 100 sms telfort.nl 08001707 Telfort winkels den sinds deze week voor een maand ondersteuning bij de aan leg van de infrastructuur van het Bevrijdingspark. Eén van de hoog tepunten is de plaatsing van een (permanente) Baileybrug. Na vast stelling van het bestemmingsplan en het afgeven van de (bouwver gunningen kan eind dit jaar wor den begonnen met de verdere in richting van het park met onder meer een nieuwe expositiehal. Het Bevrijdingspark vertelt het verhaal van de Slag om de Schel de. Het park is volgens de initia tiefnemers van groot belang. De provincie wordt niet alleen voor (buitenlandse) toeristen aanzien lijk interessanter, ook wordt een verdere invulling gegeven aan de door Provinciale Staten in 2007 vastgestelde motie om structureel aandacht te besteden aan de - on derbelichte - Slag om de Schelde, die de sleutel vormde tot de be vrijding van Nederland. im Maandag was de Middelburgse Loes Tevel een week vermist. De familie besloot die dag flyers te gaan verspreiden om het publiek te vragen te helpen zoeken. Ook via de media is om aandacht voor de vermissing gevraagd. De poli tie heeft sindsdien echter geen be slissende tips ontvangen. Ook de elektrische fiets van het merk Bik kel waarop Loes Tevel is vertrok ken, is nog niet gevonden. De poli tie heeft dinsdag alle aangetroffen fietsen bekeken, maar daar zat haar fiets niet bij. De flyers zijn verspreid op heel Walcheren en zelfs op Noord- Beveland, zegt de echtgenoot van Loes Tevel, René Dekker. „Dank zij alle aandacht, werkt iedereen graag mee. Het gebied waarin met meer ogen wordt gezocht, is veel groter, maar resultaten zijn er helaas nog niet", zegt hij. Loes Tevel is 59, heeft donker/ grijs haar, draagt een bril. Tips zijn welkom bij de politie op 0900-8844. door Luc Oggel ZIERIKZEE BORSSELE WILLEMSTAD Toestel is van jou 32 Ér*. door Maurits Sep MIDDELBURG - De flyers die de fami lie van de nog altijd vermiste Loes Tevel hebben verspreid, hebben nog geen tips opgeleverd die tot haar vondst hebben geleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56