Muppets maken veel goed in wat geforceerd ratjetoe UIT 7 Paul Walker vertolkt zijn laatste rol in 'Brick Mansions' Aan Paul Walker, staat er vlak voor de aftiteling van Brick Mansions. De ac tiefilm gaat de geschiedenis in als de laatste van de Hollywoodster, die eind vorig jaar om het leven kwam bij een au to-ongeluk. Walker zal in 2015 nog te zien zijn in Fast furious 7. Die rol heeft hij ech ter nooit kunnen afmaken. Brick Mansions is niet zijn beste werk, maar somt wel aardig op wat Walker tot een be kende naam maakte. Hij speelt een recht schapen undercoveragent. Hij krijgt een verraderlijke verstandhouding met de ben deleden van het getto waarin hij moet infil treren. Sympathiek dus met een rafelrand je. Over opmerkelijke gevechtstechnieken beschikte hij niet. Daarvoor introduceert Brick Mansions de Franse freerunner David Belle, die de show steelt met halsbreken de, onbeschermde manoeuvres. Belle is de grondlegger van deze zogenaamde 'Par- kour'-stunts. Ondanks zijn beperkte acteer- kwaliteiten, neemt deze topatleet veel van Walkers momentum weg. De Fransoos speelt Lino, iemand die een misdaadbaas in het vervallen stadsdeel Brick Mansions ten val wil brengen en de samenwerking aangaat met Walkers personage Damien. Die moet in opdracht van de burgemeester een bom in het getto onschadelijk maken. Het verhaal is net zo simplistisch als de uit werking ervan. Maar de vlotte actie, de bombastische dialogen, het energieke ca merawerk en de voortstuwende dub- step-soundtrack houden de vaart erin. nenvriendschappen, of de ge toonde worstelingen van derti gers met het volwassen wor den. Het komt ook door de aan wezigheid van Seth Rogen, de dikkige acteur met de grove hu mor en de rauwe stem, maar vooral ook met het hartje van goud. Rogen speelde hoofdrol len in veel Apatow-producties. Bovendien leerde ook de regis seur van 'Bad neighbours', Ni cholas Stoller, de kneepjes van het komedievak bij Apatow. Stoller en Rogen hebben geen enkele moeite met het in hoog tempo opdissen van visuele en verbale grappen. Soms pakken die aartsflauw uit. Op andere momenten zijn de grappen hi larisch. Waar de makers duide lijk meer moeite mee hebben, is het vinden van een helder verhaalperspectief. Het ene mo ment gaat de film over derti gers die menen dat ze, on danks het hebben van een kind, nog best wel een span nend leven kunnen leiden. Het volgende moment moeten die zelfde dertigers hun nieuw ver worven volwassen verantwoor delijkheden juist omarmen. Als de film begint, maken we nog net de afronding mee van de laatste opna men voor de succesvolle en ge slaagde Muppet-comeback 'The Muppets'. De klus zit erop! Tot een van de Muppets ontdekt dat er toch nog een camera draait. „Moeten we soms we een vervolg maken?", is de verontruste uit roep. Opschudding alom. Want zal een vervolg een succes wor den? Waar moet het over gaan? Miss Piggy hoopt op een love-sto ry, maar de louche impresario Do minic Badguy (Ricky Gervais) heeft een ander idee. Hij weet Ker- mit en zijn vrienden te verleiden tot een Europese tournee. Te laat komen de Muppets erachter dat hun show deel uitmaakt van het misdadige plan van een uit de Russische Goelag ontsnapte juwe- lendief. Deze Constantine is de gevaarlijkste kikker ter wereld en tot overmaat van ramp de dubbel ganger van Kermit. Aldus is alles in stelling gebracht voor een onbekommerd ramme lende, doldwaze klucht. De Mup- petshow dreigt in chaos te stran den en Kermit ziet zich gedwon gen een revue met Russische cri minelen te regisseren. Alles bij elkaar wordt het een ver makelijk, hoewel soms wat gefor ceerd, ratjetoe. Zo goed als de schitterende opening belooft, wordt het niet. Gelukkig maken de Muppets zelf veel goed. DONDERDAG 8 MEI 2014 door Ruben van Eijl Scène uit 'Brick Mansions' foto Philippe Bosse Brick Mansions' Regie: Camille Delamarre; te zien in: Vlissingen f blijkt lastig 'Bad neighbours' ;regie: Nicholas Stoller Met: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne; te zien in: Go^s,Vlissingen, Terneuzen door Leo Bankersen 'Muppets most wanted'; regie: James Bobin; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen Zal Miss Piggy eindelijk trouwen in 'Muppets Most Wanted'? foto DPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47