Daniël van der Hoeven vult Mariakerk Nisse met Bach Podiumagenda 2 UIT De Mariakerk in Nisse biedt zaterdag avond een sfeervolle ambiance voor het concert dat de bekende pianist Da niël van der Hoeven daar zal geven op uitno diging van de Culturele Commissie Maria kerk. Van der Hoeven geldt als Bach-specialist. Hij won in 2013 het Internationaal Bach Con cours in Würzburg. Daarnaast boekte hij een groot aantal andere successen zoals een cd-opname en de Yuri Egorov Gold Medal bij het vierde YPF Nationaal Pianoconcours 2010, prijzen bij het Prinses Christina Con cours en een optreden in Carnegie Hall in New York. Zijn debuut-cd met werken van Prokofiev en Bartók die vorig najaar uit kwam, is zeer positief ontvangen. In Nisse staan onder meer de volgende com posities van Bach op zijn programma: 'Fran se Suite no. 2', 'Partita no. 2' en 'Prelude en Fuga in D groot, 'Italiaans Concert' en 2 In venties en 2 Sinfonias'. Naast dit pianoconcert worden de bezoekers onthaald op een expositie met schilderijen gemaakt door medewerkers van galerie 'de Kaai' in Goes. Dat is de artistieke werkplaats van zorginstelling het Gors. De schilderijen zijn te koop. Ook dragen enkele medewerkers van 'de Kaai' een aantal zelf geschreven gedichten voor. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het onderhoud van de Mariakerk. Zierikzee Zierikzee Veere Voor de 22ste editie van het Kwadendamme Bluesfestival kunnen de jonkies van het Belgische The Blues Vision net als de Engelse tiener Aaron Keylock (16 jaar!) weieens voor die onverwachte hoogtepunten gaan zorgen. Blues dreigt muziek van een grijzende generatie te wor den. De jeugd kiest voor andere mu ziekgenres die, ook al wortelen ze soms in de erfenis van Robert Johnson of W.C. Handy, het elan van 'iets van nu' uitdragen. Dat lot onderging het klassieke bluesrepertoire eerder. Maar steeds vindt de blues wel een kiem om te overleven. Organisa toren Peter Kempe en Kees Wie- lemaker weten als geen ander dat bluesliefhebbers het beken de werk door de veteranen wil len horen, maar dat de blues niet zonder een nieuwe genera tie muzikanten kan. Als onbe kende verrassing staan ze vaak tussen de grote en al gelouterde namen op het affiche. The Blues Vision drijft op Arne Demets. De 19-jarige zanger en gitarist uit Gent draait met zijn trio overigens al enkele jaren op vallend mee in het bluescircuit van de zuiderburen. „Het begon met klassiek omdat er in het dorp waar ik opgroeide niet an ders was. Op mijn twaalfde kon ik met gitaarlessen aan de slag. Vooral jazz en pop, maar omdat ik thuis ook al met blues in aan raking was gekomen lag dat ei genlijk het meest voor de hand." Arne is 17 al er een eerste blues album verschijnt met zijn twee even jonge begeleiders: 'School- Daniël van der Hoeven speelt Bach in Nisse. foto Annelies van der Vegt Zaterdag 10 mei, Mariakerk, Nisse, 20.00 uur DONDERDAG 8 MEI Middelburg Toneel 'Faust oft Krakeling beneden de Louteringsberg', Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Singer-songwriter Patrick Sweany band, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Bart Wirtz met Sean Jones in gastrol, Porgy en Bess, 20.30 uur Ja maar, Omdenkshow met Berthold Gunster en Dim Winkel, Nieuwe Kerk, 20.15 uur VRIJDAG 9 MEI Kwadendamme Bluesfestival, Festivalterrein, vanaf 16.30 uur Middelburg Boekpresentatie 'De achterblijvers', Maaike Gerritsen, De Drukkerij, 16.30 uur Toneelvoorstelling 'Brave New World', (Engelstalig), UCR's theaterver. Theatra, Schouwburg, 20.00 uur Eenakterfestival Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Oostburg Berdien Stenberg (muziek, tekst, dwarsfluit) en Rie Tanaka (piano), Ledeltheater, 20.15 uur Zierikzee Local Beatz i.s.m. Radio Schouwen-Dui- veland, Brogum Pop Cultura, 20.30 uur ZATERDAG 10 MEI Goes Toneelvoorstelling De Overval (crimi nele komedie), Toneelvereniging Kunst vrienden, De Spinne, 20.00 uur Klomppop pre-party met The Royal En gineers, Rentap en Wolvon, Podium 't Beest, 20.30 uur Huiskamerconcert met East of the Sun, Channah en Sense, Taart en Tafel, Vlasmarkt 8, 21.30 uur Groede Finirama Kunstcarrousel met Simeon- kwartet met 'Canto Ostinato', vier kunst schilders en projectie, Grote Kerk, 15.00 uur Kwadendamme Bluesfestival, Festivalterrein, vanaf 13.00 uur Middelburg Grote middag Lucebert Jazz, Kloveniersdoelen, 13.30 uur Eenakterfestival Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater, 't Spiegeltheater, 14.00 u. en 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Fernando Lameirinhas met 'Caminho': jubileumvoorstelling (50 jaar), De Wegwijzer, 20.30 uur Nisse Daniël van der Hoeven speelt op piano werken van Johan Sebastian Bach, Mariakerk, 20.00 uur Oostburg De Règahs met 'Carmuh', Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Orgelconcert Tim Bouwsma Grote Kerk 19.30 uur Reggae-night, tribute to Bob Marley met band en dj's, Porgy en Bess, 20.30 uur Vlissingen Concert Quatremainsgroep Zeeland, Speelhuus Ter Reede, 14.00 uur Muziekprogramma Ensemble Chat- Noir, De Rode Kamer, Havenpark 13-15, 20.00 uur Airpack team Aple D'huzes benefita- vond met surprise act en Kick the Bucket, Mastah D, dj Mathijs, Brogum Pop Cultura, 20.00 uur ZONDAG 11 MEI Goes Concert Muziekver. Apollo Brouwers haven, Manhuistuin, 12.00 uur Ellewoutsdijk Muziekgroep Slan met presentatie nieuwe cd 'Later', Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Kwadendamme Gospelmis met Shanna Waterstown RK Kerk, 10.45 uur Middelburg Zeeland hardcore show, Bar American, 15.00 uur Joris Linssen Caramba, Kloveniersdoelen, 15.30 uur Concert Muziekpodium Zeeland, Igor Roma(pianist), Grote Kerk, 15.30 uur Zonnemaire Het NA Jazz Trio, D'Ouwe Smisse, 14.30 uur DINSDAG 13 MEI Middelburg SLAZ-avond met Manon Uphoff, Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur WOENSDAG 14 MEI Vlissingen Cabaret Emilio Guzman 'Een dunne dekmantel', Theater Vestzak'99, 20.15 uur De blues overleeft door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42