PZC Het Scaldis Kamermuziek Festival met artistiek leider Mathieu van Bellen brengt klassieke muziek naar het publiek. Musici van wereldklasse verzorgen van 11 tot en met 18 mei concerten waarin zowel de romantiek als de hedendaagse muziek aan bod komen. Grote componisten willen emo ties overbrengen en dan is het de taak van de uitvoerder om dat met passie te doen. „Dat is mijn doel van dit kamermuziek festival. Elf muzikanten uit Euro pa spelen gevarieerde program ma's met werken uit verschillende eeuwen. Van klassieke tot hedendaagse muziek. We spelen met liefde en passie voor muziek." Mathieu van Bellen brengt 'iets nieuws' en dat moet ook, weet hij, want de publieke belangstel ling voor traditionele concerten loopt terug. „We leven in een tijd waarin snel geconsumeerd wordt, er gebeurt veel tegelijkertijd. Jonge men sen willen zoveel mogelijk doen en dan lijkt een klassiek concert, waar je anderhalf uur moet stil zitten, maar saai. Zelf ervaar ik het als iets heer lijks: anderhalf uur geen telefoon en geen sms'je, of een e-mail, met steeds datzelfde nieuws over Ajax." Maar hij denkt dat musici ook eens naar zichzelf moeten kijken en zich moeten afvragen waarom er minder publiek komt. „Dus naden ken over de programmering, aard van uitvoering en de locatie." Hij snapt best dat kinderen van 8 jaar niet zo maar naar een concert komen. „Dus gaan wij met een concert naar hen toe. Niet met een con cert in de bekende formule, maar met variatie en uitleg over de instrumenten. Een soort work shop, waarin ze zelf kunnen dirigeren. Tijdens het Scaldis Kamermuziek Festival brengen we met de Classic Express van het Prinses Christina Concours (georganiseerd door Scoop) twintig concerten in verschillende locaties voor meer dan duizend jongeren in de leeftijd van 8 tot 16 jaar." De muzikanten van het muziekfestival zijn rela tief jong, maar wel ervaren. „Ik speel vaak en ei genlijk ook het liefste in een kamermuziek op stelling. Kamermuziek fs de intiemste manier, van musiceren. Eigenlijk is het muziek spelen door vrienden voor vrienden." Muziek voor en door vrienden Donderdag 8 mei tot en met woensdag 14 mei 2014 UitGids Jonge garde bluesfestival van Kwadendamme PAGINA 2 EN 3 Huiskamersfeer in Wildeman in Zierikzee PAGINA 4 EN 5 www.scaldisfestival. Concerten: 14 mei Hulst stadhuis (besloten), 15 mei Ter Reede Vlissingen 20.00 uur, 16 mei Podium Zaamslag 20.00 uur, 17 mei De Kreek Craauw 14.00 uur en grote Kerk Croede 20.00 uur en 18 mei Porgy en Bess Terneuzen 15.00 uur. Musici: Eduardo Parades Crespo, Magnus Boye Hansen, Mathieu van Bellen (viool) Dana Zemtsov, Nora Ro- manoff-Schwarzberg (altviool). Jonathan Bloxham, Ste fan Hadjiev, Steven Walter (cello) Nikolai Matthews (con trabas) Omri Epstein, Mathias Susaas Halvorsen (piano). door Jeanette Vergouwen Mathieu van Bellen is artistiek leider van het Scaldis Kamermuziek Festival, foto Camille Schelstraete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41