Van Limbergen wil presteren in PZC Familieloop f PZC mi 4 SPORT 35 familieloop petitie over vier wedstrijden in West-Brabant en wedstrijden niet ver over de grens in Brugge, Oostkerke, Damme, Sint Laureins en Oudenaarde. Ook trekt een aantal leden naar wedstrijden in Noord-Frankrijk. Michaela Kley (43) en Luck Heijboer (47) zijn volop in training voor de open wa terwedstrijd tussen Vlissingen en Breskens, die in het kader van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen wordt ge houden. Ingrid Verhage, die erva ring heeft met de zeezwemwed strijd op Walcheren, geraakte niet door de selectiewedstrijden voor de overtocht op de Westerschelde tussen beide havenplaatsen. De Zwinstreek heeft overigens geen bemoeienis met de organisatie van de Zwintriathlon tussen Oost burg en Knokke. „Het is tegen woordig gebruikelijk dat de ge meenten de organisatie op zich nemen. Zij zetten hun eigen per soneel in", weet Van Lare te vertel len. Marco van der Meulen is na veel blessureleed aan een comeback be zig. De 46-jarige triatleet uit Oost burg is de huidige clubkampioen. Volgens Buysse, die net als de se cretaris nog actief is, blijft het zwemmen de basis voor de triat lon. „We zitten qua ledenaantal best vol. Het is net een mooie be zetting voor het zwembad. Maar we zijn ook niet van plan om een ledenstop in te voeren", voorziet de voorzitter in de toekomst een gestage groei van het aantal le den. Bram van Lare toont in het zwembad met een brede glimlach de nieuwe outfit, ontworpen door Monique Nobus uit Aarden burg. Een teken dat het wel snor zit bij de enige Zeeuwse triatlon vereniging. Zaterdag 21 juni 2014 „Dat competitieve heb ik eigen lijk altijd al wel gehad", denkt Van Limbergen. „Als ik loop wil ik ook een prestatie neerzetten." Net als zijn vriendin is Van Lim bergen lid van atletiekvereniging AV'56 in Goes. Beiden trainen ze zo'n drie keer in de week, waar van een keer op de baan. „Verder lopen we af en toe een wedstrijd en probeer ik wekelijks een aardig fietsrit je te maken. Afgelopen weekend heb ik een rondje rond het Veerse Meer gefietst van ne gentig kilometer." Ondanks zijn competitieve instel ling mag op de Bevelander met recht het label plezierloper wor den geplakt. „Ik vind lopen héér lijk ontspannend en doe het nooit met tegenzin. Ook voor een regen bui blijf ik niet thuis. Ik ben ook niet iemand die met schema's naar een wedstrijd toewerkt, dat hoeft van mij allemaal niet. Als het lekker gaat loop ik wat langer door, gaat het minder dan ben ik binnen een half uur thuis." Voor de Familieloop mikt Van Limbergen op een tijd onder de 1.20 op de halve marathon. „Mijn persoonlijke record is 1.18 maar dat is nog te hoog gegrepen. De conditie is al wel goed, maar nog niet top. Ik hoop met die tijd bij de eerste tien of vijftien te eindi gen. Ik neem aan dat er van de Zeeuwse top toch wel een aantal snelle jongens zal staan. Die gaan net iets te hard voor mij." Van Limbergen heeft twee doch ters en een zoon en had het leuk gevonden als zij ook mee hadden gedaan aan de Familieloop. „Maar dat was hopen tegen beter weten in", zegt hij, „Mijn oudste dochter had ik hier nog wel voor kunnen porren, die loopt zelf namelijk ook nog wel eens een rondje hard. Maar die andere twee zijn geen hardlopers. Mijn zoon bas- ketbalt en mijn andere dochter doet aan hockey. Bij hen is het meer van 'nee hè, ik hoef toch De PZC houdt ook dit jaar weer de PZC Familieloop. De wedstrijd is aantrekke lijk voor jong en oud. niet mee?'. Maar wellicht dat dat in de toekomst nog verandert", glundert hij. „Ze komen waar schijnlijk wel kijken." PROGRAMMA Streekderby in poolbiljarten gelijk Het streekduel in de regiona le eerste klasse van de poolcompetitie tussen Road- house Rockets uit Middel burg en Here Goes Nothing uit Goes eindigde onbeslist: 3-3- Voor de Rockets wonnen Maarten Grashof, Roy Nij- hoff en Johan Braspennen elk een partij, bij de Goese- naren won Gino de Ruyter twee en Ruud Schilders één partij. Villarreal beboet voor bananengooier Voetbalclub Villarreal heeft een geldboete van 12.000 eu ro gekregen voor het ge ruchtmakende 'bananeninci- denf. Een supporter van 'El Submarino Amarillo' wierp de vrucht eind vorige maand tijdens de wedstrijd tegen Barcelona naar Dani Alves, die net op het punt stond een hoekschop te ne men. De Braziliaan maakte een statement tegen racis me door de banaan op te ra pen en er een hap uit te ne men. 'Messi wordt best betaalde speler' Lionel Messi is vanaf volgen de week de best betaalde voetballer ter wereld. Dat liet een bron binnen de Cata laanse club gisteren aan het Spaanse persbureau EFE we ten. De Argentijnse sterspe ler gaat een verbeterd con tract tekenen met, naar ver luidt, een jaarsalaris tussen de 20 en 22 miljoen euro. Het is al de achtste contract vernieuwing sinds 2005 voor de aanvaller. Zeeuws succes op NK golfsurfen Pascal van der Mast is in Frankrijk Nederlands kam pioen golfsurfen geworden in de klasse Open Men. In de halve finales werden enkele favorieten voor de fi nale uitgeschakeld, waar door de weg vrij was voor de Domburger en hij de ze ge kon pakken. Een andere Zeeuw, Danny Bastiaanse, werd bij de Long board Men-klasse derde. Johansson verslaat Marianne Vos Marianne Vos heeft net naast de zege gegrepen in de openingsetappe van de eer ste Women's Tour door Groot-Brittannië. Na een rit over bijna 94 kilometer moest Vos in de massasprint haar meerdere erkennen in Emma Johansson. De Zweed se renster van Orica-AIS mocht daarmee tevens de eerste leiderstrui aantrek ken. De Britse Women's Tour bestaat uit vijf etappes en eindigt zondag. DONDERDAG 8 MEI 2014 Het bestuur van triatlonvereniging De Zwinstreek: Dirk de Ruiter, Bram van Lare en Didier Buijse (vlnr). foto Peter Nicolai door Arwin Willemsen GOES - Samen met zijn vriendin Ma rieke Padmoes doet Peter van Lim bergen op 21 juni voor het eerst mee aan de PZC Familieloop. De veertigjarige Van Limbergen loopt de halve marathon, Padmoes (37) de tien kilometer. De Goesenaar gaat voor het hoogst haalbare. Datum: zaterdag 21 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilome ter. Starttijden: 3 kilometer 9.30 uur, 21,1 kilometer 10.15 uur, 10 kilo meter 10.30 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Inschrijven: Tot en met dinsdag 8 juni via www.pzc.nl/femilieloop Kosten: 3 km: 5 euro; 10 km: 8 eu ro, 21,1 kilometer: 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Meer info: www.pzc.nl/familieloop Daar is ook terug te vinden welke deelnemers zich tot nu toe al heb ben aangemeld MIDDELBURG VILLARREAL BARCELONA LABENNE NORTHAMPTON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35