Goes zakt plaatsje op ranglijst na besluit KNVB Bruggeman assistent bij bekerfinale tussen AZ A1 -Feyenoord A1 Greg van Hest maakt opwachting in Renesse A= 66 We zijn de enige zelfstandige club in Zeeland die lid is van de triatlonbond 66 Een nadeel voor 'onze' Belgen was dat ze geen voorrang kregen bij wedstrijden in hun land 34 SPORT TRIATLON KNVB stelt FC "FVvente onder toezicht Triadonvereniging in Zeeuws-Vlaanderen heeft nog wel bestaansrecht, in tegenstelling tot andere clubs. Nieuwenhoorn kreeg vorige maand een punt in mindering, omdat het publiek van de zon dag-hoofdklasser de scheidsrech ter bij de wedstrijd tegen EDO on heus zou hebben bejegend. De vereniging vocht de straf echter aan en werd deze week in het ge lijk gesteld. Door de vrijspraak van Nieuwen- hoórn neemt de ploeg na 25 van de 26 wedstrijden de elfde plaats over van Goes en heeft het een punt voorsprong (29 om 28) op zo wel de Bevelandse clubs als RKAW. Trainer Gérard de Nooijer nam gisteren met verba zing kennis van de uitspraak. „Misschien had de KNVB zich wat meer in de zaak moeten ver diepen. De tuchtcommissie spreekt een straf uit en vervol gens wordt dat weer terugge draaid. Dat is vreemd en Goes kan hier wel eens het kind van de rekening worden." Goes moet komende zondag in de uitwedstrijd tegen de Dijk recht streekse degradatie zien af te wen den. De opponent uit Amsterdam is nog in de race voor een vervan gende periodetitel. „We zullen punten moeten pakken", meent De Nooijer. Als dat lukt en de con currentie verspeelt punten, komt de Bevelandse club in de nacom- petitie terecht en kan het alsnog lijfsbehoud afdwingen. De wedstrijd heeft nog een Zeeuws tintje, omdat Bart Nieuw koop uit Tholen deel uitmaakt van Feyenoord Ai. De Rotterdam se ploeg, die onder leiding van Roy Makaay staat, speelt in de aan- loop naar de bekerfinale een oe fenwedstrijd in Burgh-Haamste- de. Zaterdag 17 mei is op het ter rein van DFS de selectie van Jong Zeeland de sparringpartner. Die ontmoeting begint om 18.30 uur. Aardig detail is dat Koen Nieuw koop van Tholense Boys deel uit maakt van de selectie van Jong Zeeland. Hij is het broertje van Bart Nieuwkoop. Vorig seizoen stonden beiden in Sint Philipsland ook al eens tegen over in elkaar. Koen Nieuwkoop was toen gastspeler bij Noad'67, dat uiteindelijk met 10-0 verloor van Feyenoord Ai. OOSTBURG - De triatlonvereniging De Zwinstreek is springlevend. Dat doet vooral Bram van Lare deugd. De penningmeester uit Sluis zorgde in 2007 voor een her start, nadat de triatlonvereniging 't Zwin uiteen was gevallen. „We zijn nu nog de enige zelfstandige vereniging in Zeeland die lid is van de Nederlandse Triatlon Bond (NTB)", zegt Van Lare tróts. Samen met voorzitter Didier Buysse en secretaris Dirk de Rui ter maakt hij deel uit van een ac tief bestuur, waar ook Leo Mos terd, Mieke Verdonck en Ingrid Verheije bijhoren, 't Zwin werd opgericht in 1992. In die periode was de triatlon een snel groeien de sport. „In Zeeland waren er toen veel wedstrijden en men had de primeur met de organisa tie van het nationaal kampioen schap in Kamperland. In Zeeuws-Vlaanderen waren er toen vaak wedstrijden in IJzendij- ke, Breskens, Hoek en Axel. De meeste triatlons werden niet via de Bond georganiseerd. In Zee land zijn die wedstrijden daarna bijna allemaal verdwenen", stelt Van Lare vast. Bij 't Zwin waren veel Belgen aan gesloten. Zij vormden met zestig procent de meerderheid van de negentig leden. De zuiderburen werden volgens Buysse lid vanwe ge de betere faciliteiten bij het zwemmen. „De vereniging huur de, en nog steeds, drie keer per week het (overdekte) zwembad De Eenhoorn af. In Knokke be schikte men niet over een dergelij ke zwemaccommodatie", vertelt de voorzitter. De Ruiter vult aan: „Een nadeel voor 'onze' Belgen was dat ze geen voorrang kregen bij wedstrijden in hun land, om dat ze lid waren van een Neder landse triatlonvereniging. Ze kwa men vaak op een wachtlijst te staan. Omdat de triatlon in België flink aan populariteit won - er kwa men steeds meer wedstrijden en atleten bij - wilden de Vlamingen van 't Zwin op eigen benen staan. De triatlonvereniging verhuisde van Oostburg naar Knokke, zodat de Belgen een eigen licentie kre gen. De Ruiter: „Daardoor wer den ze gemakkelijker toegelaten tot Belgische wedstrijden." Door de afsplitsing hield men in West Zeeuws- Vlaanderen nog een klei ne kern over. Jan van de Linde, Daniël de Winde, Ingrid Verheije, Peter Nicolai, Bram en Terèse van Lare (oud-wereldkampioene in de oudste triatloncategorieën) ble ven fanatiek doorgaan. Bram van Lare nam het initiatief tot de heroprichting van een nieu we triatlonvereniging. De Zwin streek bestond al vrij snel uit twintig leden. Het is inmiddels uitgegroeid tot een gezonde triat lonvereniging met zestig leden in alle leeftijden. De club beschikt over twintig ambitieuze wed strijdsporters. De rest zijn recrean ten. De hoogte van de contributie is afgestemd op het aantal keren dat een lid zwembad De Een hoorn gebruikt. De Zeeuwse zwemtopper Björn Scherbeijn trekt op een doorde weekse avond zijn baantjes in De Eenhoorn. Hij sluit zich drie keer per week aan bij de zwemgroep van De Zwinstreek om extra trai ningsuren te kunnen maken. Zijn vader Frank Scherbeijn verzorgt de training. De Zwinstreek houdt drie keer per jaar clubwedstrij den, te weten een zwemloop in Oostburg (januari), een 1/6 triat lon in april (Oostburg) en een zee- zwemloop in Breskens (juni). Daarnaast doen de wedstrijdspor ters volop mee aan andere wed strijden, zoals een zwemloopcom- ZEIST - De licentiecommissie van de KNVB heeft FC Twente onder verscherpt toezicht gesteld. De nummer drie van de eredivisie is ingedeeld in categorie 1 met de be- taaldvoetbalclubs die aan finan cieel herstel moeten werken. FC Twente is in de problemen ge komen door een boekhoudkundi ge constructie die door de KNVB is afgekeurd. Bij het indienen van de jaarcijfers heeft FC Twente on geveer twaalf miljoen aan toekom stige tv-gelden opgevoerd, inkom sten die de club nog moet krijgen. De club uit Enschede heeft in overleg met de KNVB een plan van aanpak gemaakt om categorie 1, de gevarenzone, te verlaten. De licentiecommissie van de KNVB beoordeelt de financiële situatie van de betaaldvoetbalclubs drie keer per jaar aan de hand van een puntensysteem. Ook bij de vrouwen is de organisa tie, Sportpromotion Zeeland, erin geslaagd een aantal sterke atletes aan de start te krijgen. Andrea Deelstra, afkomstig uit Drenthe, is op papier de sterkste. Zij pakte afgelopen jaar de nationale titel bij de marathon van Eindhoven in een tijd van 2.35.37. Begin dit jaar liep zij de Halve Marathon van Egmond in een tijd van 1.15.20. Nadja Wijenberg uit Lim burg, de atlete die vorig jaar twee de werd bij de Halve van Renesse, is ook weer van de partij. Met haar persoonlijk record van 2.28.45, gelopen in de marathon van Eindhoven in 1999, staat de genaturaliseerde Russische nog al tijd op de vierde plaats van de Ne derlandse ranglijst aller tijden. Tineke van den Berg uit Berg- schenhoek, winnares van de lan ge Trail by the Sea van afgelopen februari, staat eveneens op de deelnemerslijst. Er zijn op dit mo ment bijna zeshonderd aanmel dingen voor het hardloopevene ment. Bij de wandelaars staat de teller op bijna driehonderd. Nieuw dit jaar is de gescheiden start van de mannen en de vrou wen. De vrouwen starten twaalf minuten eerder waardoor de kans aanwezig is dat een dame als eer ste aankomt in Renesse. door Jan Dagevos GOES - Goes en RKAW moeten in de stand van de hoofdklasse A van het zondagvoetbal Nieuwenhoorn toch weer voor zich dulden. De KNVB had de Zuid-Hollandse club een punt in mindering opgelegd, maar heeft dat besluit terugge draaid. De nieuwe stand onderin de hoofd klasse A van het zondagvoetbal is: 11Nieuwenhoorn 25-29 12. Goes 25-28 13. RKAW 25-28 14. Boshuizen 25-8 De nummers 13 en 14 degraderen rechtstreeks. De nummers 11 en 12 spelen nacompetitie. Programma slotdag: De Dijk-Goes, Dosko-Nieuwenhoorn, DHC-RKAW. door Jan Dagevos OOSTKAPELLE - Albert Bruggeman uit Oostkapelle fungeert als assis tent-scheidsrechter bij de bekerfi nale tussen AZ A1 en Feyenoord A1De ontmoeting wordt woens dag 28 mei in het AFAS-stadion in Alkmaar gespeeld. De aanvang is 18.30 uur. De Zwinstreek heeft de toekomst door Aector Doorns Bram van Lare Dirk de Ruiter RENESSE - Voormalig topatleet Greg van Hest zal op zondag 1 juni zijn opwachting maken in de Halve marathon van Renesse. De Tilbur- ger is met 1.01.10 uur, in 1999 ge lopen, nog steeds Nederlands re cordhouder op die afstand. Van Hest loopt nog steeds aanspreken de tijden en is daardoor meteen een van de voornaamste kansheb bers op de overwinning. I Peter van Limbergen staat samen met zijn vriendin Marieke Padmoes aan de start van de PZC Familieloop. foto Johan van den Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34