Kuipers maakt zich op voor nieuw hoogtepunt SPORT 33 Manchester City bijna kampioen In de Engelse Premier Lea gue is Manchester City bijna kampioen. De ploeg van trai ner Manuel Pellegrini won gisteravond met 4-0 van Aston Villa, met aanvoerder Ron Vlaar als basisspeler en Leandro Bacuna als invaller. Edin Dzeko scoorde na ruim een uur twee keer voor de thuisploeg. Stevan Jovetic en Yaya Touré bouwden de score uit. ManCity nam de koppositie weer over van Liverpool. Oranjevrouwen verslaan België Het Nederlands vrouwenelf tal heeft de kans op deelna me aan de eindronde van het WK voetbal in 2015 in Canada in eigen hand gehou den. De 'Oranjeleeuwinnen' versloegen concurrent Bel gië in Leuven met 2-0. Vi- vianne Miedema en Renée Siegers scoorden. De ploeg van bondscoach Rogers Reij- ners richt zich op plek twee in de poule achter Noorwe gen. Niels Mesu derde in Klim van Steenwijk Niels Mesu is als derde geëindigd in de skeelerwed strijd De klim van Steen- wijk. Direct na de start lie ten de Zeeuwen Erwin en Niels Mesu zich goed zien, maar ook de B-rijders Dick Hoogstrate en Rico van Damme konden mee. Half weg koers kwam Niels in een kopgroep terecht, die streed om de zege. Gary Hek man won de sprint, Mesu werd derde. Erwin Mesu fi nishte in het peloton. Démare verslaat Sinkeldam in sprint Arnaud Démare heeft giste ren de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerke gewonnen. De 22-jarige Fran se wielrenner versloeg na een rit over 163 kilometer Ramon Sinkeldam in de massasprint. Zijn landgenoot Yannick Martinez duwde zijn voor wiel als derde over de eind streep in Nieuw-Koudeker- ke. Kerkhove buigt achterstand om Tennisster Lesley Kerkhove toonde veerkracht in de tweede ronde van de chal lenger van Tunis. De 22-jari- ge Zierikzeese kwam met 6-2 en 3-1 achter tegen de Kroatische Tereza Mrdeza, maar boog die om. De Schouwse won de tweede set met 6-4 en trok vervol gens ook de derde met 6-3 naar zich toe. Kerkhove zit nu voor de tweede keer in 2014 bij de laatste acht van een 25.000 dollartoernooi. Op dat moment was überhaupt nog niet bekend dat Kuipers naar Brazilië mocht. In januari zou er duidelijkheid komen, zo zei Kui pers. Over de finale van de Cham pions League werd destijds niet gesproken. „Ik heb inmiddels al veel geweldige wedstrijden geflo ten, naar het WK mogen zou na tuurlijk een droom zijn. Maar zo ver is het nog lang niet. Als je na een goede wedstrijd denkt: 'ik ben er', dan kom je van een kou de kermis thuis. Je bent zo goed als je laatste wedstrijd." Die instel ling heeft Kuipers ver, heel ver ge bracht. Noem een groot stadion en de 41-jarige Hikker floot er een topduel, z'n lijstje met hoogtepun ten is indrukwekkend. Je zou haast denken dat het niet mooier kan, maar gisteren werd het tegen deel bewezen. Omcirkeld in zijn agenda: zater dag 24 mei 2014, de finale van de Champions League tussen Real Madrid en Atlético. De geruchten dat Kuipers deze titanenstrijd zou krijgen gingen al langer, maar het wachten was op het verlossende telefoontje van de Uefa. „Op het veld staan tijdens de fina le van de Champions League is voor een scheidsrechter net als voor voetballers één van de hoogst haalbare prestaties in het voetbal", reageerde een uitgelaten Kuipers na zijn aanstelling. „Dat maakt ons enorm trots en wij zijn iedereen die ons heeft ge steund en heeft bijgestaan de afge lopen jaren ontzettend dankbaar. Ik kijk er enorm naar uit om sa men met mijn team dit prachtige treffen tussen twee Spaanse clubs in Lissabon te leiden." Kuipers gaf die novemberavond in Weerselo een inkijk in zijn le ven, zoals hij dat vaker middels presentaties doet bij sportvereni gingen. Hij heeft een druk, maar bijzonder bestaan als supermarkt baas én arbiter. Kuipers heeft in middels 170 wedstrijden in de ere divisie achter zijn naam staan en 76 internationale aanstellingen ge had. Europese Supercup 2011, twee wedstrijden EK 2012, finale Europa League 2013, finale Confe derations Cup 2013 en ja, Kuipers is inmiddels al een tijdje verze kerd van het WK. Maar voor de halte in Brazilië wacht eerst nog een geweldige tussenstop in Por tugal. Nog zestien dagen, dan is het zover voor Kuipers en zijn team, die zich ondanks de ondui delijkheid al wel aan het voorbe reiden was op een uitnodiging voor het kampioenenbal. „Of we de finale nu wel of niet krijgen, ik heb al uitvoerig de vier halve fina les bekeken", zei Kuipers onlangs op radio 538. „Je let dan op hoe al le ploegen spelen en hoe snel er wordt geschakeld. De manier van voetballen heeft gevolgen voor je positie als scheidsrechter." Zijn wens voor 24 mei? Kuipers heeft bij elke wedstrijd, op welk niveau dan ook, eigenlijk maar één doel. Dat zei hij gisteren, maar ook al op die november avond in Weerselo. „Als er na af loop niemand over de arbitrage praat, hebben wij ons werk goed gedaan." DONDERDAG 8 MEI 2014 MANCHESTER LEUVEN STEENWIJK NIEUW-KOUDEKERKE TUNIS door Robin Campmans OLDENZAAL - Of hij zondag 13 juli 2014 al had omcirkeld in zijn agen da? Björn Kuipers wist afgelopen november meteen waarop werd ge doeld toen hij de vraag kreeg tij dens een presentatie bij amateur vereniging UD Weerselo. „Dan is de finale van het WK", reageerde de scheidsrechter uit Oldenzaal. Angelo Boonman uit Sluiskil is als reserve aangewezen voor de finale. Hij komt in actie als één van de assisten ten geblesseerd raakt. Johnny Hoogerland begint vol vertrouwen aan de Ronde van Italië, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33