Torentijd W;-f P Echtpaar Moerman stak geld in de stad 26 WALCHEREN eendjes Extra onderzoek naar asbest in park Op Facebook is een actie opgezet om 'iets' te doen met de bouwput: een positieve invulling voor een schandvlek Li fe companion 12'4m W,E GAAT er M OPVOEREN? MIDDELBURG - Van de bouwput naar het Buitenbad Middelburg! Sinds enkele dagen zijn enkele bad eendjes de mogelijkheden aan het on derzoeken. Hopelijk volgen er snel meer! Zo omschrijft de community Bui tenbad Middelburg zichzelf op Facebook. De community is dins dag 6 mei opgezet en die dag ac tief geworden op het sociale net werk. De initiatiefnemers zijn bin nenstadsbewoners, maar zij wil len zich niet bekend maken en ge ven dus geen toelichting. Het eer ste bericht dat zij zelf op hun Face- bookpagina plaatsten, is echter duidelijk. 'De bouwput aan de Zuidsingel is al sinds 2005 een doorn in het oog van vele Middelburgers. Het stuk binnen stad ligt er lelijk bij, volgens berich ten in de lokale media heeft het de gemeente tot nu toe al 17,3 miljoen euro gekost en de politiek kan er maar geen oplossing voor vinden. Onder een aantal inwoners is nu een oplossing bedacht om deze plek een positieve invulling te geven, maak er een buitenzwembad van: 'Buitenbad Middelburg'. Enkelen denken zelfs aan een loopbrug naar het grasveld bij de Muziektent in het Stadspark Molenwater, om daar de zonnewei de te maken! Het idee wordt nu ter plekke onderzocht door enkele bad eendjes.' De actie mag ludiek zijn, de steun betuigingen stromen wel binnen. Zowel op Buitenbad Middelburg als op Middelburg Dronk, dat de actie via de eigen pagina op Face book deelde. Het idee van een badeendenvijver slaat goed aan. Andere ideeën: duikplank vanaf de watertoren, handbootjes voor kinderen, wakeboarden, waters peelplaats, hondenzwemschool. Het water in de bouwput wordt ooit vervangen door zand. Dat hebben de gemeente en eigenaar Heij mans zo afgesproken. Maar dat gebeurt pas als zij ook over eenstemming hebben bereikt over de allerlaatste details, en die is er nog niet. Wethouder Saskia Szarafinski zei daarom onlangs al in de PZC dat het niet duidelijk is wanneer de waterput gedempt wordt en omgetoverd in een park je. De meest accurate omschrij ving is: 'zo snel mogelijk'. Als het nog lang duurt, is een an dere reactie op Buitenbad Middel burg misschien haalbaar: in de winter een ijsbaan. DEN BOSCH - De van drugssmok kel verdachte Henk H. kon zijn za ken gewoon regelen via het be zoekuur in het Middelburgse huis van bewaring Torentijd. Die situa tie blijkt uit het strafdossier van de 46-jarige Eindhovenaar. In het dossier staat dat verschillen de medeverdachten op bezoek zijn geweest bij de man die vol gens het Openbaar Ministerie (OM) een criminele organisatie leidde. Onder die medeverdach ten ook de van origine uit Polen afkomstige Mariola P. De 35-jarige vrouw zou als tussenpersoon heb ben gefungeerd tussen de ver meende bende van H. en bedrij ven in Polen, die onder meer apaan konden leveren, één van de belangrijkste grondstoffen voor speed. In de Middelburgse gevangenis zou H. zelf een verzoek hebben ge daan om op één cel te komen zit ten met Gerard van den D. uit Bre da. Dat verzoek werd gehono reerd. De twee zouden ze een gro te rol hebben gespeeld bij de che- micaliëntransporten tussen Polen en Nederland, waarbij de politie er in juni één onderschepte met 18,6 kilo speed. Voor de rechtbank in Den Bosch beriep H. zich woensdag op zwijg recht en ook als getuige in de za ken tegen medeverdachten zei hij niets. Hij zei dat hij niks kon ver tellen, omdat hij het dikke dossier nog niet heeft kunnen uitlezen. De drie verdachten horen op 25 augustus een strafeis. Tot die tijd zullen er nog enkele getuigen moeten worden gehoord. Elke maand Samsung Galaxy S4 49,- bijbetalen 300 min 500 MB 100 sms Iss telfort.nl 08001707 Telfort winkels MIDDELBURG - Het opruimen van asbest in het Park Toorenvliedt in Middelburg is met zeker een week uitgesteld. De gemeente moet extra onder zoek laten doen naar de mogelijke aanwezigheid van asbest in de bo dem, voordat de aannemer aan de slag kan. De wet schrijft dat voor, verklaart een medewerker van de gemeente. Dat extra onderzoek wordt deze week gedaan. De ver wachting is dat de uitslag daarvan begin volgende week beschikbaar is. Dan kan alsnog snel worden be gonnen met het weghalen van de asbest. De tijd tot de officiële opening van het heringerichte park wordt wel snel korter. Op zaterdag 24 mei is het groot feest in het park. De gemeente verwacht nog steeds dat het lukt alles schoon te hebben voor dat feest. Het oprui men van de asbest duurt naar ver wachting twee dagen. VLISSINGEN - Sari Moerman-Wa genaar heeft samen met haar man Cees misschien wel tonnen in Vlissingse culturele en maatschap pelijke doelen gestoken: de stich ting Moerman Promotie is nog steeds een belangrijk fonds voor de stad. Oprichtster Sari Moer man overleed afgelopen zondag, op 90-jarige leeftijd. Het echtpaar was succesvol met luxe geschenkartikelen, servies goed en kristal. In 1988 zetten ze hun stichting op. Toen Kees Moer man in 1999 overleed, bleef Sari lid van het bestuur. Het bijzonde re was dat het echtpaar vond dat het geld dat in Vlissingen was ver diend, ook weer aan de stad toe moest komen. In de loop der ja ren ging er geld naar onder meer Sail, de jeugdbrandweer, het Mu- zeeum, sport en boeken. Op dit moment wordt er nog gewerkt aan nieuwe verlichting van de Sint Jacobskerk. Sari Moerman kreeg in 2006 de Vlissingse fles. Ze ontving die on derscheiding van de stad bij de onthulling van het beeld De Le vensboom van Marte Röling aan de boulevard, een beeld dat óók betaald was door de Moerman stichting. Sari Moerman is woens dag in besloten kring gecremeerd. Buitenbad in de bouwput uit door Maurits Sep Op een paar levende eenden na die al snel weer waren verdwenen, was gisteren geen levend wezen te bekennen in de bouwput. Zelfs geen badeend. foto Lex de Meester www.facebook.com/Buitenbad- Middelburg Toestel is van j°u 32 IS u 3 NECROLOGIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26