Wandelaars kunnen niet langer rechtdoor ZEEUfflDPLRflL O Bevrijdingsmuseum Zeeland kan beginnen met aanleg Bevrijdingspark BOULEVARDPAVILJOEN 24 WALCHEREN Lezing over publiek management Prof. dr. Mirko Noordegraaf, hoogleraar publiek manage ment, houdt vanavond een lezing over 'De eigen kracht (en zwakte) van publieke professionals, Waarom heb ben artsen, rechters, politie agenten en leraren het zo moeilijk?' De lezing is in de raadzaal van het voormalig Stadhuis van Middelburg (UCR) en begint om 19.30 uur. Greenpeace klaagt over kerncentrale Greenpeace stapt naar de Verenigde Naties met een klacht over het openhouden van de kerncentrale in Bors- sele tot 2034. De vergunning voor twintig jaar extra be drijfstijd van Borssele is ver geven zonder een milieuef fectrapportage (MER). Dat is volgens Greenpeace in strijd met internationale verdra gen. Extra schuif voor Kreekraksluis Rijkswaterstaat brengt in één van de kolken in de Vol- keraksluizen een extra schuif aan in de sluisdeuren. Daarna wordt tot de zomer onderzocht of de wachttijd voor de scheepvaart zo met enkele minuten wordt ver kort en meer schepen kun nen passeren. De sluizen ver binden het Volkerak en het Hollandsch Diep en vormen een cruciaal onderdeel van de Schelde-Rijnverbinding. Toeristenkerk opent seizoen Vanaf zondag zijn er dit sei zoen weer diensten in de ka tholieke toeristenkerk aan de Westerscheldelaan in Dis hoek, iedere zondag om 10 uur, en op Hemelvaartsdag. De kerk bestaat vijftig jaar. Dat wordt 3 augustus ge vierd met een jubileum- dienst. De kerk is verder ie dere woensdagochtend open van 9 tot 12 uur. Eén van hen is Fred Kok, die 't Nollehoofd altijd heeft uitgebaat voor eigenaar Johan van der Werf, bewoner van het Wooldhuis dat op het kotje uitkijkt. „Het kotje gaat tegen de vlakte", vertelt Kok. En daar blijft het bij. „Ik heb een strikte zwijgplicht." Een paar weken geleden nog wei gerde Kok het kotje te laten slo pen. Hij maakte dat via spandoe ken duidelijk. Het geschil, dat ging om zijn horecavergunning, is kennelijk opgelost. Over het afgebroken wandelpad over de boulevard lijkt echter het laatste woord nog niet gezegd. Het zou mogelijk blijven voor langs het nieuwe paviljoen naar de Nolledijk te lopen. Maar dat kan nu niet meer. Wandelaars moeten er nu omheen lopen of het terras doorkruisen. Zoals bij Brasserie Evertsen aan het De Ruyterplein in de binnenstad. Ralph Wiessner van BLVD heeft daar geen problemen mee: hoe meer reuring, hoe beter. Maar in de lokale politiek klinkt gemor: de gemeente komt haar belofte niet na. Woordvoerder Pien Wildeman van de gemeente Vlissingen be vestigt dat het plan is aangepast. „Op verzoek van het college heeft inderdaad een kleine verschui ving plaatsgevonden. Het pavil joen is meer naar het water ko men te staan. Daardoor is inder daad de openbare ruimte komen te vervallen. Maar het terras is eyengoed open, en dus openbaar gebied." En ook al mopperen sommige Vlissingers dat het nieuwe pavil joen het zeezicht blokkeert, zo pal aan de kop van de boulevard; vrij zicht is voor de gemeente nou nét de beweegreden geweest om het paviljoen te verplaatsen. „We willen dat automobilisten de boulevard kunnen blijven zien." De benodigde kavels zijn deze week voor het symbolische be drag van een euro overgedragen aan de Stichting Bevrijdingsmu seum Zeeland. De aanleg van het park, drie hectare groot, betekent een forse uitbreiding van het mu seum. De plannen waren er al veel langer, maar het kostte tijd om alle benodigde grond in han den te krijgen. De planning is nu om het park medio mei 2016 te openen. De initiatiefnemers zet ten eerder in op 31 oktober 2014 (70 jaar na de Slag om de Schelde) en vervolgens mei 2015 (70 jaar na de bevrijding), maar dat bleek dus niet haalbaar. De 105 geniecompagnie water bouw en het 101 geniebataljon bie den sinds deze week voor een maand ondersteuning bij de aan leg van de infrastructuur van het Bevrijdingspark. Eén van de hoog tepunten is de plaatsing van een (permanente) Baileybrug. Na vast stelling van het bestemmingsplan en het afgeven van de (bouwver gunningen kan eind dit jaar wor den begonnen met de verdere in richting van het park met onder meer een nieuwe expositiehal. Het Bevrijdingspark vertelt het verhaal van de Slag om de Schel de. De komst van het park is vol gens de initiatiefnemers om meer dere redenen van groot belang. De provincie wordt niet alleen voor (buitenlandse) toeristen aan zienlijk interessanter, ook wordt een verdere invulling gegeven aan de door Provinciale Staten in 2007 vastgestelde motie om structureel aandacht te besteden aan de - on derbelichte - Slag om de Schelde, die de sleutel vormde tot de be vrijding van Nederland. MIDDELBURG BORSSELE WILLEMSTAD DISHOEK door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Aan een tafeltje in het nieuwe paviljoen BLVD zitten vier heren uit te puffen; ze zijn be zig het oude frietkotje leeg te ha len. I Voor Ralph Wiessner en Maartje Kastelein -niet alleen zakelijk partners, maar ook privé - is BLVD een droom die uitkomt, foto Ruben Oreel Kw«k«rij Handel I Advies BOMEN HEESTERS HAAGPLANTEN VASTE PLANTEN BEMESTING Dealer V4H □CM tuutiilkt pUnltnvoadlni) Ravestelnweg 3 GrIJpskerke www.zeelandplant.nl door Luc Oggel NIEUWDORP - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp kan beginnen met de aanleg van het Be vrijdingspark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24