Oranje zorgt voor collectief schouderophalen SPORT 31 Stand Premier League - Er is geen huis ingepakt, er hangt geen wimpel en er is geen vlagge tje te zien dat verwijst naar het WK. Volgens straatwoordvoerder Toon hebben de bewoners hele maal geen zin in het WK, want door onderlinge irritaties zijn er problemen ontstaan over geld. Als Oranje straks aftrapt in Brazi lië is de Irenestraat voor het eerst sinds het WK van 1998 in Frank rijk een doodgewone straat. Als ze zelfs op deze plek al niet meer warm worden van Oranje - door welke omstandigheden dan ook - waar dan nog wel? Waar worden we dan nog blij en opti mistisch gemaakt? Wie verdrijft ons lome, slome gevoel? Die neer slachtigheid? Wie laat ons straks toch weer dromen, hopen en ver langen naar iets moois? Het zijn bijna smeekbedes van een voetbal land in verwarring. Als bondscoach Louis van Gaal om 18.00 uur in de bossen van Hoenderloo voor de eerste keer op zijn fluit blaast, zal de echo niet het startsein zijn voor een volksfeest. De eerste Oranje-prul- laria liggen inmiddels wel in de etalages, op de tv zijn deze week voorzichtig de Oranje-spotjes ge start en Johnny de Mol begint van avond met een WK-programma, „want", zo liet hij vorige week in Voetbal International weten, „het is hoog tijd dat het gaat leven." Er komt straks vanzelf weer een moment in de voorbereiding dat de blaar op de voet van Stefan de Vrij wereldnieuws is, maar voor alsnog is er het collectieve schou derophalen. Ook zonder de offi ciële bevestiging van Maurice de Hond, kun je nu al vaststellen dat het vertrouwen in een geslaagde Oranje-missie ongekend laag is. Het hoort bij de Nederlandse cul tuur om Oranje bij het uit zwaaien naar een toernooi het predikaat topfavoriet mee te ge ven, maar het land van de over drijving lijkt zich dit keer al bij het noodlot te hebben neerge legd. Hoewel Van Gaal Oranje simpel door de kwalificatie loodste, wij zen de meeste insiders liever naar het laatste optreden van Neder land tegen Frankrijk. Toen, bij het eerste zuchtje tegenwind, werd Oranje weggeblazen door een technisch en fysiek superieure te genstander. Op de Fifa-ranking is Oranje inmiddels weggezakt naar een historische lage vijftiende plaats. Tel daar de blessure van Ke vin Strootman bij op, de twijfels rond de fitheid van Robin van Per- sie, het matige niveau van hofleve rancier de eredivsie, het slechte optreden van de Nederlandse clubs in Europa en het mag duide lijk zijn dat we ons wel eens beter hebben gevoeld aan de vooravond van een feestje. Normaliter kan Van Gaal met zijn overredingskracht de zaak nog wel in beweging krijgen, maar zelfs hij maakte in zijn laatste in terviews een vrij matte indruk. Men is in de rest van de wereld op dit moment drukker met Van Gaal de manager van Manchester United dan met de bondscoach Van Gaal. Frank de Boer ziet altijd wel er gens een lichtpuntje, maar ook hij is op z'n zachtst gezegd gere serveerd. „Ik zou het al een heel knappe prestatie vinden als ze de eerste ronde doorkomen", aldus de trainer van de landskampioen. Het meest vervelende was nog dat iedereen het met hem eens is. ARD zendt Tour weer niet live uit De Duitse televisiezender ARD zendt ook dit jaar geen live beelden uit van de Ron de van Frankrijk. Dat zegt een woordvoerder van de ARD. „We zullen wel de be richtgeving van de Tour ver zorgen, maar gaan het niet rechtstreeks uitzenden." Het succes van een nieuwe lichting Duitse wielrenners zorgt nog niet voor een om slag in beleid. „Laten we eerst afwachten of deze edi tie wel eerlijk verloopt." Klaassen gekozen tot talent van jaar Davy Klaassen is uitgeroe pen tot Talent van het Jaar. De voetballer van Ajax krijgt later dit jaar de Johan CruijfFPrijs uitgereikt tij dens het gala voor Voetbal ler van het Jaar. Hij kreeg van de jury nipt de voorkeur boven Memphis Depay van PSV. „Davy Klaassen is op jonge leeftijd erg sterk terug gekomen van een zware blessure", liet juryvoorzitter CruijfF gisteren weten. Advocaat betaalt tol voor lang seizoen Trainer Dick Advocaat mist vanavond een groot aantal spelers tijdens het eerste duel van AZ met sc Heeren veen in de play-offs om Eu ropees voetbal. De Hagenaar kan voor eigen publiek geen beroep doen op de gebles seerde Roy Beerens, Aron Jo- hannsson, Simon Poulsen, Denni Avdic, Fernando Le wis en Yves de Winter. „Het succes van dit seizoen gaat ons opbreken", liet Advocaat zijn gedachten de vrije loop. Ibrahimovic klaar voor titelduel Zlatan Ibrahimovic is op tijd fit voor de kampioenswed strijd van Paris Saint-Ger main vandaag tegen Stade Rennes. „Zlatan is in goede vorm", vertelde zijn trainer Laurent Blanc. „Hij is weer beschikbaar." Ibrahimovic stond ruim een maand aan de kant met een dijbeenbles sure. De Zweed scoorde dit seizoen 25 keer in dertig duels. Een zege volstaat van daag voor de titel. Uniek drieluik van Britse ruiters De internationale paarden sportfederatie (FEI) heeft de ze maand een primeur. Voor het eerst voeren Britse rui ters de wereldranglijst in drie olympische disciplines aan. Het zijn Scott Brash (springen), Charlotte Dujar- din (dressuur) en William Fox-Pitt (eventing). De laatste nam de kopposi tie gisteren over van de Nieuw-Zeelander Andrew Nicholson. WOENSDAG 7 MEI 2014 ZAPTt* 1 Liverpool 37 81 +50 Champions League 2 Manchester City 36 80 +59 Champions League 3 Chelsea 37 79 +43 Champions League 4 Arsenal 37 76 +25 Voorronde CL 5 Everton 37 69 +20 Europa League 6 Tottenham H. 37 66 +1 Europa League 7 Manchester U. 37 63 +21 Bij een gelijke stand is het doelsaldo doorslaggevend Resterende programma titelkandidaten 7 mei: Manchester City-Aston Villa (20.45 uur) 11 mei: Cardiff City-Chelsea (16.00 uur) 11 mei: Manchester City-West Ham United (16.00 uur) 11 mei: Liverpool-Newcastle United (16.00 uur) I Ondersteund door aanvoerder Steven Gerrard en reserve Kolo Touré verlaat topscorer Luis Suarez huilend het veld na het 3-3-gelijkspel van Liverpool bij Crystal Palace. foto Walton/VI Images door Leon ten Voorde HOENDERLOO - Normaal gesproken kun je de Oranje-temperatuur het beste opmeten in de Irenestraat in Goirle. In het Brabantse dorp begin nen de voorbereidingen op een groot voetbaltoernooi doorgaans al in september, maar in de bekend ste Oranjestraat van Nederland is het nu maar een kale bedoening. HANNOVER AMSTERDAM ALKMAAR PARIJS LAUSANNE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67