Hoofdverdachte Koewachts Investering in terminal drugslab zit vast in Spanje Mor Bij defecte lift moet meneer Janssen op z'n billen trap af Rozenwedstrijd Ambulancedienst ZorgSaam krijgt Komende tijd Photo Academy meer geld en zet extra wagen in bu De Klaroen 26 ZEEUWS-VLAANDEREN bij Zeeuwse 0 veel te doen Het amfetaminelab in Koewacht was onderwerp van een regiezit ting in het gerechtsgebouw in Bre da. De advocaten van de verdach ten mochten zogeheten onder- zoekswensen indienen. De aanwe zige verdachten waren een man (31) en een vrouw (30) uit Ooster hout, een 46-jarige inwoner van Veere, een 51-jarige man uit Oos terhout en een inwoner van Zwijndrecht (57). De hoofdverdachte was er niet. Deze 48-jarige man zit een gevan genisstraf in Spanje uit voor de ex port van hasj. Hij is daarvoor al in 2008 veroordeeld, maar toen de Spaanse autoriteiten hem aanhiel den op verzoek van Nederland bleek dat hij nog een straf moest uitzitten. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk verdenkt de 48-jarige man ervan dat hij het lab heeft opgezet. Omdat zijn de tentie in Spanje pas eindigt in au gustus 2015, kan de hoofdverdach te alleen voorlopig niet in Neder land worden berecht. De ontdekking van het lab in Koe wacht was 'bijvangst' in een on derzoek gericht op de 48-jarige man en een medeverdachte, er kende Suijkerbuijk op zitting. Vandaar ook dat in eerste instan tie niemand werd opgepakt na de ontmanteling van de productie plaats. Justitie richtte zich eerst op de 'grote vissen'. Op de vrouw uit Oosterhout na, zitten alle verdachten die gisteren waren gedagvaard nog vast. Het verzoek van hun advocaten om hen vrij te laten, werd afgewezen. De rechtbank stemde wel in met het verzoek van de advocaten om de hoofdverdachte in Spanje als getuige te horen. De verhuurder van het pand moet getuigen bij de rechter-commissaris. De zaak wordt op 18 juli voortge zet met een nieuwe regiezitting. De Kloosterboer Groep die in Vlisr- singen-Oost een grote opslagcapa citeit voor diepvriesproducten heeft, investeert in een nieuwe terminal voor de aan- en afvoer van koelcontainers. Het bedrijf verwacht veel belangstelling van uit onder meer de landbouw- en voedingsector. In Vlissingen-Oost wordt door de Kloosterboer Groep al veel ge werkt met koelcontainers. Die ko men echter veelal uit Antwerpen en Rotterdam en gaan weer leeg terug. De opzet van de nieuw te bouwen terminal is de containers voor transport aan te bieden aan regionale exporteurs en producen ten. „Het mes snijdt aan twee kan ten", volgens directeur Jack Kloos terboer. „Wij hoeven geen lege containers terug te sturen en de exporteurs hoeven geen lege con tainers te laten brengen. Trans port- en behandelingskosten kun nen daardoor worden vermin derd. Alle betrokken partijen win nen erbij." Vlissingen-Oost is al een belang rijke haven voor agrarische pro ducten, met name uien en aardap pelen. De nieuwe investering van de Kloosterboer Groep kan die po sitie verder versterken. Klanten moeten nog wel worden gevon den. Kloosterboer houdt voor hen donderdag 26 juni van 15.00 tot 19.00 uur een voorlichtingsbijeen komst. HULST - Een lift die niet werkt is altijd vervelend, al helemaal als je slecht ter been bent. Zoals Juliën Janssen uit Hulst. De lift in het ap partementencomplex aan de Kor te Bellingstraat werkte vorige week niet, met als gevolg dat hij op z'n billen de trap op en af moest. Woonstichting Hulst be treurt het voorval, maar spreekt van overmacht. Juliën Janssen (70) zit in een rol stoel omdat hij een deel van zijn rechterbeen heeft moeten laten af- zettten. Volgens Janssen komt het regelmatig voor dat de lift buiten gebruik is, maar dat blijkt niet uit cijfers van Otis, het bedrijf dat de lift in beheer heeft. „De laatste melding dateerde van eind no vember 2012", aldus persvoorlich ter Willem TXirkenburg. Jos Val- ckx van Woonstichting Hulst: „Wij vinden dit voorval heel ver velend, maar hier is sprake van overmacht. De motor van de lift was doorgebrand en Otis had niet zo snel een nieuwe op voorraad. Daarom duurde het nu langer." „De melding kwam ook op een ongunstig moment, op vrijdag na melijk", gaat Turkenburg verder. „Dan gaat er snel een weekend overheen. Het betreft hier een hy draulische lift, waarvan de repara tie, mede door milieuwetgeving, lang kan duren. Zeker als er een probleem is met de motor." De lif ten worden elk jaar gekeurd. „De ze is een jaar of twintig oud", al dus Valckx. „Toch komt hij altijd door de keuring heen. Anders had den we natuurlijk al lang een an dere geplaatst." Janssen kan er weinig mee. „Ik moest nu op m'n kont de trap op en af. Had ik nog geluk dat ik twee zusters op de trap tegen kwam, zij hebben mijn rolstoel naar boven gebracht. Anders zat ik zonder rolstoel thuis. Maar ik wilde naar buiten, ik zit hier toch niet in een gevangenis?" Turken burg: „Helaas zien we dit vaker, als er slechts één lift is voor een hele flat, die dan ook nog eens buiten gebruik is. We proberen de overlast tot een minimum te beperken." Jansen: „En wat als er iets gebeurt dan? Mijn broer was hier eens, toen hij last kreeg van hartritmestoornissen. De bran card paste niet in de lift, dus hoe hij beneden is gekomen, weet ik niet." Want ook het formaat van de lift steekt meneer Janssen. En inder daad: het is flink passen en meten als hij achteruit de lift in rijdt. „Als ik in m'n rolstoel zit, past er ternauwernood nog iemand an ders bij." Valckx: „Dit model lift is uit 1992, 1993. De liften van nu zijn inder daad wat groter. Maar een nor maal formaat rolstoel past er ge woon in. Naast de lift hebben we ook evacuatiestoelen, dus mocht er iets gebeuren, kunnen bewo ners altijd beneden komen." OOSTBURG - De Zeeuwse photo academy houdt in het kader van moederdag een rozenactie. Ieder een kan tot 11 mei een foto van een roos sturen naar zeeuwse- photoacademy@xs4all.nl, onder vermelding van naam en mail adres. Wie de mooiste foto in stuurt, krijgt een gratis cursus en een grote afdruk. De academy start op 12 en 13 mei met een nieu we reeks korte cursussen. Die richten zich vooral op praktische vakantietips, zoals: hoe werkt de camera als het warm is, of in wa ter, en hoe maak ik een mooie fo to in de zon. Zie www.zeeuwse- photoacademy.com. ZorgSaam kan de ambulance-in zet uitbreiden dankzij een lande lijke herverdeling van de finan ciële middelen en de erkenning van de uitgestrektheid van het verzorgingsgebied. Dat vereist extra inspanningen. Woordvoer der René Maas van ZorgSaam: „Volgens de richtlijnen moeten de ambulances bij spoedgevallen binnen 15 minuten ter plaatse zijn. In de praktijk verloopt dat tot nu toe heel goed. We gaan het komende half jaar testen of de extra capaciteit verdere winst op levert." De ambulancedienst beschikt over drie posten: in Terneuzen, Hulst en Oostburg. Per post zijn sowieso twee ambulances beschik baar. Bij een uitruk wordt gescho ven met de positie van de ambu lances. Maas: „Dan wordt bijvoor beeld een ambulance geposteerd bij Vogelwaarde of in IJzendijke, zodat we die twee gebieden kun nen bestrijken." De extra ambu lance wordt dagelijks ingezet tus sen 14.00 en 22.00 uur. In het toe ristenseizoen gebeurt dat vooral in West-Zeeuws-Vlaanderen. En dat geeft, volgens Maas, de colle ga's in Terneuzen en Hulst wat meer lucht. Die hoeven daardoor minder vaak ondersteuning te ver lenen aan de post in Oostburg. Over een half jaar wordt bekeken of alles volgens plan verlopen is. De ambulancedienst beschikt over acht ambulances. Bij de dienst werken 25 ambulancechauf feurs en 25 verpleegkundigen. In 2013 rukten de ambulances bijna 5000 keer met spoed uit. KLOOSTERZANDE - Café De Klaroen aan de Cloosterstraat in Kloosterzande houdt zaterdag een dertigplusparty. Muziek uit de jaren '70,.'80 en '90 wordt afge wisseld met nummers van nu. Aanvang is om 21.00 uur, toegang is gratis. De dertigplusparty's, die De Klaroen maandelijks houdt, zijn onderdeel van een reeks nieuwe activiteiten bij het café. Zo wordt op 30 mei de eerste 'Teenage par ty' gehouden voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar, en is er regel matig live muziek, zoals op 24 mei Jeelz. Meer informatie op www.facebook.com/deklaroen. door Caroline Moerland KOEWACHT/BREDA - Een drugslabo- ratorium met een industrieel karak ter. Zo noemde de rechtbank in Breda gisteren het amfetaminefa briekje dat de politie in juni 2013 oprolde in een loods aan de Eiken laan in Koewacht. Vier verdachten van betrokkenheid bij het lab blij ven dan ook vastzitten. door Frank Balkenende VLISSINGEN-OOST - De Westhofha- ven in Vlissingen-Oost moet een scharnierpunt worden in het trans port van containers met koella- ding. Het is flink passen en meten, maar Juliën Janssen past dan toch met zijn rolstoel in de lift. Dan is de lift wél zo goed als gevuld, foto Mark Neelemans door Bob Maes door Wout Bareman TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse ambulancedienst van ZorgSaam en het Witte Kruis krijgt meer arm slag. De inzet van ambulances wordt uitgebreid om de dekking te verbeteren en in spoedgevallen sneller ter plaatse te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64