Zomerfïlm Hulst viert jubileum met dubbelslag ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Opening dorpshuis in voormalige kerk Het nieuwe multifunctio neel centrum in de voorma lige rooms-katholieke kerk opent vrijdag 23 mei feeste lijk de deuren. Burgemees ter Jan Lonink verricht om 17.00 uur de officiële ope ning van het 'glazen huis' in de kerk. Van 19.00 tot 20.00 uur is iedereen welkom om een kijkje te nemen. Veulentjesdag bij Paardenmelkerij De Paardenmelkerij aan de Brugsevaart bij Oostburg houdt vandaag veulentjes dag. De jonge paarden zijn te bekijken, er is een film te zien en een proeverij. Bezoe kers kunnen meerijden op de rug van een paard, in een koets en zelfs zelf ringste ken. De dag begint om 10.30 uur. Entree kost 3 euro. Voedingscoach aan de slag bij De Lieve Vanaf woensdag 21 mei heeft De Lieve in Hulst een voedingscoach in huis: Em ma Keoghan. Keoghan gaat mensen coachen bij het af vallen: via een dieet, maar ook gericht op verandering van levensstijl. Woensdag de 21ste is er een inloopoch tend van 09.00 tot 11.45 uur. Informatie via 06-40718771. Duo D'Anca treedt op in kerkje Daniëlla Buijck uit Oostburg (alt/mezzo) treedt zondag middag vanaf 15 uur op in het kerkje in St. Anna ter Muiden. Zij vormt samen met sopraan Kathelijne van Dongen het Duo D'Anca. Ze brengen muziek van oa. Brahms. Kaarten: kunstkringsintanna@gmail. com Internationale banenmarkt In tegenstelling tot wat deze krant gisteren meldde, kun nen ook niet-aangemelde werkzoekenden vrijdag bin nenlopen tussen 10.00 en 15.00 uur op de jobbeurs in De Route. De inschrijving is alleen gesloten voor deelne mende bedrijven die er ver tegenwoordigd zijn. Een ie der kan vrij inlopen vrijdag. Paters Maristen zetten deuren open Rond roepingszondag zet ten zo'n dertig kloosters in Nederland hun deuren even open. Zaterdag gebeurt dat ook bij de paters Maristen aan de Zandstraat in Hulst. Belangstellenden kunnen er tussen 10.00 en 12.00 uur te recht Ze worden onder meer geïnformeerd over het werk van de missionarissen. Het is de vijfde editie van het Zo merfilm-festival. Vandaar dat er niet één film wordt vertoond, maar twee, op twee avonden: vrij dag 22 en zaterdag 23 augustus. De organisatie heeft het program ma al rond. De vrijdagavond is gereserveerd voor een jeugdfilm. De keuze is gevallen op een Noorse rolprent, De Superheld, geschikt voor kin deren vanaf zes jaar. De Super held is, aldus de organisatie, 'een hilarische anti-pestfilm' en een persiflage op klassieke superhel denfilms. Zomerfïlm Hulst heeft voor de za terdagavond het oog laten vallen op een film van de maatschappij kritische Britse regisseur Ken Loach: The Angels' Share. Loach won met The Angels' Share de ju ryprijs op het festival van Cannes in 2012. Robbie, een crimineel, staat centraal in de film. Hij geeft zijn leven een andere wending door zich op het destilleren van whisky te storten. The Angels' Share staat omschreven als 'zwar te komedie'. Welke film op het Molenbolwerk ook draait, het decor en de sfeer zijn altijd goed, zeker als het weer meewerkt. WOENSDAG 7 MEI 2014 W/fftVii WESTDORPE OOSTBURG HULST ST. ANNA TER MUIDEN SINT GILLIS WAAS HULST Ooit fantaseerde Clijsen over een openluchtzwembad aan het Vijverhof in Jaren geleden werd de Infirmerie bij het Arsenaal in de Nieuwstraat ge- combinatie met het iets verderop gelegen overdekte bad de Honte. sloopt. Clijsen ontwierp een andere oplossing. Die werd genegeerd. HULST - Hulst zit nog altijd met smart op een echte bioscoop te wachten, maar niet getreurd, fana tieke filmliefhebbers pakken dit jaar uit met twee films tijdens het Zomerfilm-festival op het Molen- bolwerk in Hulst. Zomerfilm-editie 2013. foto Harmen van der Werf Peter Clijsen in de Grote Kerk in Terneuzen. Hij exposeert er tot eind juni. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63