Gratis advies inbraakslachtoffers opruimindN BEVELANDEN en THOLEN 25 /yrv te baden. Een groot voordeel is dat het een combinatie is van een abonnement en een leskaart. Kin deren komen bij mooi weer de he le dag om te spelen en doen tus sendoor hun les. Daarmee wordt het plezier van zwemmen extra groot en kost het ook weinig moeite kinderen watervrij te ma ken." Dat het al jaren werkt, blijkt wel uit het feit dat Anita en Patrick in middels de tweede generatie les- klanten leren zwemmen. „Heel veel ouders die nu met hun kinde ren voor de zwemles komen, heb ben wij nog leren zwemmen. Dat maakt het ook gezellig, we ken nen veel mensen die langs de ba lie lopen." Veel buitenbaden die het in het verleden moeilijk hadden, zoch ten de oplossing in een overkap ping. Het sterke punt van Stelle plas is juist dat het niet overdekt is. Wie in een buitenbad leert zwemmen èn spelen, is meteen al bij het behalen van het A-diplo ma zekerder van zijn zwemkunst. Vraag een kind met een zwemdi ploma een eindje op zijn rug te zwemmen. De buitenbadleerling zwemt kaarsrecht. De zwemmer die het in een binnenbad leerde, zwalkt alle kanten op; hij mist de strepen op het plafond. STELLEPLAS: VERWARMD EN VOORDELIG Verbouwings. -r start donderdag 8 mei a.s. De Bevelandse gemeenten en Schouwen-Duiveland zijn daar voor met de politie, het openbaar ministerie en de vier bedrijven een samenwerking aangegaan. Het zogenaamde actieteam in braakpreventie presenteerde zich gistermiddag in het gemeente huis van Kapelle. Het actieteam richt zich in de preventie niet al leen op mensen die al slachtoffer zijn geworden van een inbraak. Op verschillende plaatsen zijn al voetjesacties gehouden of ze staan op het programma. Deskun digen lopen dan door een wijk of dorp om te zien hoe gemakkelijk je bij mensen binnenloopt. Als dat het geval is, wordt een folder in de vorm van een voetje achter gelaten. Omdat mensen nu een- Slachtoffers van inbraak krij gen voortaan gratis vrijblij vend advies over maatrege len voor inbraakpreventie. maal niet altijd rekening houden met het feit dat ze slachtoffer kun nen worden, wil het team het ij zer smeden als het heet is. In de aangiftemap die de politie bij in braakslachtoffers afgeeft zit voortaan een brief met de adres sen van de vier bedrijven: Bouw kundig Adviesbureau Zeeland in Rilland, Enorm d'Achteromme in Nieuwerkerk, Bouwbedrijf Van de Linde in Kloetinge en Schil dersbedrijf Franse in Kwadendam- me. Deskundige mensen komen vrijblijvend langs voor een advies. Ook wordt de slachtoffers in de brief gevraagd in de buurt te mel den dat 'er inbrekers op pad zijn geweest. Dat kan het bewustzijn van de risico's in de buurt erg ver groten. Infobijeenkomst verkiezingen EP In de aanloop naar de verkie zingen voor het Europees Parlement op 22 mei, hou den Vrouwen van Nu Zee land en ProDemos vrijdag een informatiebijeenkomst over alles wat daar mee te maken heeft. De bijeen komst begint om 19.30 in het dorpshuis in 's-Graven- polder, Poelvoordestraat 3. Boerenmarkt bij De Vijf Gebroeders Bij de molen De Vijf Gebroe ders aan de Slaakweg 1 in Heinkenszand wordt zater dag van 10 tot 16.30 uur de eerste van drie boerenmark- ten gehouden. Er worden streek- en molenproducten verkocht. Het is tevens Na tionale Molendag. Veel mo lens, waaronder De Vijf Ge broeders, zijn te bezoeken. Workshop hooggevoeligheid Karma Centrum voor zelf ontwikkeling in Wemeldin- ge geeft morgen en zaterdag een nieuwe workshop over hooggévoeligheid. Iemand die hooggevoelig is, neemt alles binnen én buiten zich zelf versterkt waar. De the madag begint om 10 uur en duurt tot 16.00 uur. Deelna me kost 50 euro incl. lunch. Inloopochtend bij Trefpunt Bij Trefpunt aan de Bieze- lingseweg 6 te Biezelinge kan jong en oud morgen tus sen 9.30 en 11.30 uur komen koffiedrinken met wat lek kers, een gezellig praatje ma ken, een spelletje doen of een potje sjoelen. Voor vra gen en vervoer: 0113-381050 of 06-30462996. Meer info: www.cgk-biezelinge.nl Lentefeest op De Akkerwinde Werk- leerboerderij De Ak kerwinde aan de Lageweg 6 in Nisse houdt zaterdag van 11 tot 16 uur weer een lente feest. De deelnemers laten zien hoe op De Akkerwinde wordt gewerkt en er zijn tal van andere activiteiten. Kin deren kunnen zich laten schminken en er is live mu ziek en een terras. Groenmarkt Groei en Bloei De afdeling Goes en omstre ken van Groei en Bloei houdt zaterdag haar jaarlijk se groenmarkt. Er zijn vele kramen te vinden met een keur aan planten en stekken. De groenmarkt is op het ter rein van het Groen College aan Stationspark 39 te Goes en is van 09.00 tot 13.30 uur geopend. Toegang gratis. WOENSDAG 7 MEI 2014 I De glijbaan is een grote attractie in Stelleplas. foto's Mechteld Jansen Sportfondsen Borsele BV exploi teert zwembad Stelleplas. Het seizoen loopt van 28 april tot 1 september. De baden zijn verwarmd tot 22 a 23 graden. Een abonnement kost 48 euro voor jeugd en volwassenen. Een leskaart voor de zwemdiplo ma's A, B en C kost 75,60 euro. Voor nog geen 125 euro lessen kinderen vanaf 5 jaar twee keer per week tot aan het diploma- zwemmen in augustus. In Stelleplas kost een zwemles nog geen 4 euro, terwijl voor het zelfde geld het hele seizoen vrij kan worden gespeeld en gezwom men. In overdekte baden kost een kale zwemles gemiddeld ruim 7 euro. Naast de basiscursussen worden in Stelleplas ook snorkelcursussen en survivalzwemmen gegeven. Een combinatie van die twee vin den zwemmers in Zwemfun. 1 bij Van de D- 55 door Mieke van der Jagt kapelle - Het aantal inbraken in de Oosterschelderegio mag dan welis waar afnemen, zolang de teller niet op nul staat, zijn het er te veel. Van af nu kunnen mensen die het slachtoffer zijn geworden van een poging tot inbraak of een inbraak die helaas gelukt is, gratis advies krijgen bij vier bedrijven die daar voor gecertificeerd zijn. 'S-GRAVENPOLDER HEINKENSZAND WEMELDINGE BIEZEUNGE NISSE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55