Speciaal klasje slimme Noord-Bevelandertjes Raad: Klooster mag naar 200 arbeidsmigranten 1 i Verkiezingsborden Goes 'plakken' weer Alles over nieuwe regels op zorgmarkt Hansweert 24 BEVELANDEN en THOLEN BUITENBAD Niet voor het eerst is zwembad Stelleplas onderscheiden met goede kwaliteitscertificaten. Bart Kooijman nieuwe Goese citymarketeer EF Volgens de statistieken vinden slechts twee op de honderd leer lingen in het gewone basisonder wijs onvoldoende uitdaging. Zij dreigen uit pure verveling onder maats te gaan presteren. Voor dat soort kinderen is excellent onder wijs aangewezen, maar dat is moeilijk te realiseren in de kleine scholen op een eiland als Noord-Beveland. Het antwoord is dan ook samenwerken. De drie openbare basisscholen op Noord-Beveland hebben nu sa men een Plusklas voor excellent onderwijs. De kinderen krijgen niet alleen in hun gewone klas extra verdieping en uitdaging aan geboden, ze komen ook eens in de week bijelkaar in het Plusklas je waar ze samen dingen doen. Uit de geestdriftige reacties van ouders en kinderen blijkt dat de aanpak werkt. De kinderen genie ten niet alleen van de extra aange boden leerstof, ze vinden het ook fijn om samen te werken met ont- wikkelingsgelijken. Het blijkt in het leren motiverend om niet altijd zeker te weten dat je toch wel de beste van de klas bent. In de Plusklas van Noord-Be veland motiveren de kinderen el kaar meer dan ze in hun eigen klas ervaren. Uit die evaluatie blijkt dat er nau welijks klachten zijn. Ook vanuit omwonenden, die de gemeente had uitgenodigd om hun ervarin gen met de gemeenteraad te de len, was weinig kritiek te horen. De enige buurman die de moeite had genomen om gisteravond tij dens de opinieraad in te spreken, vroeg zich alleen af of de situatie met meer arbeiders net zo rustig zou zijn als met 129 man. „Een compliment waard. Tegen de verwachtingen in zijn de zor gen die voorafleefden geen werke lijkheid geworden", zei wethou der Izak Vogelaar (WD). Alle par tijen deelden de opvatting van Vo gelaar en zien de evaluatie als be vestiging van het gemeentelijk be leid dat arbeidsmigranten zoveel mogelijk centraal moeten worden gehuisvest. Dat zou minder over last opleveren dan Poolse of Portu gese arbeiders in woonhuizen in de dorpen of op vakantieparkje te laten wonen. Een deel van uit zendkrachten van De Jager Deta chering woont daar nu nog. Peter Koeman van het CDA wilde weten of het verruimen van de vergunning voor het Klooster be tekent dat De Jager de recreatiewo ningen op het Yersekse vakantie parkje Kijkuit in de verkoop zet. Volgens Koeman zou die toezeg ging in het verleden gedaan zijn. Eigenaar Rien de Jager bestreed dat gisteren. „Dat hebben we nooit hard toegezegd. Maar we gaan bekijken of we deze wonin gen recreatief kunnen verhuren." Hij gaf wel aan dat verkoop van woonhuizen 'op het verlanglijst je' van het staat en herhaalde zijn betoog dat een uitbreiding van het Klooster bijdraagt aan even tuele overlast in de dorpskernen. Eind mei stemt de raad over het voorstel voor de uitbreiding. Al leen Leefbaar Reimerswaal hield nog een slag om de arm en wil er zeker van zijn dat de certificaten van het bedrijf in orde zijn. HEINKENSZAND - Schoon, veilig en leuk: Zwembad Stelleplas in Hein- kenszand zit weer bij de beste zwembaden in Zeeland. Dat zal niemand verwonderen die dezer dagen een bezoekje brengt aan het bad. Terwijl Anita de Vos, al 35 jaar aan Stelleplas verbonden, de be zoekers telt - een uur na de ope ning zit ze al tegen de 150 man - installeren jonge stelletjes zich op de ligweide. Thssen de goals wordt een potje gevoetbald, oude ren trekken baantjes in het diepe en een hele slinger meiden spet tert al voor de zoveelste keer van de glijbaan. Op de banken langs het ondiep houden moeders in het zonnetje hun kroost in de ga ten en badmeester Patrick Moison, ook al 27 jaar in Stelleplas te vinden, stelt een diagnose bij een jongetje dat onzacht terecht kwam bij het duiken: het doet wel een beetje zeer maar het jon getje wil ab-só-lüüt niet met zijn moeder terug naar huis. Hij wil zemmen en verder duiken. Intussen doet zich bij de kassa een klein probleempje voor. Een moeder met haar zoontje hoorde op de naastgelegen camping het vrolijke en vooral aanstekelijke zwembadgesnater, maar door een misverstand is de zwembroek niet meegekomen. Of ze bij Stelle plas ook zwembroekjes verkopen? Nee, wel snoep, koffie, thee en ijs, maar zwemkleding niet. Het te leurgestelde gezicht van het zoon tje klaart op als Anita toch raad blijkt te weten. Ze roept Patrick erbij om even tussen de gewassen gevonden voorwerpen van vorig jaar te gaan zoeken. Als daar een zwembroek maat 128 tussen zit, is het ventje geholpen. En ja hoor, zo'n broek is erbij, en nog een mooie ook. De service van Stelle plas gaat ver. Twee stralende vriendinnen, Sa rah Mutombo uit Heinkenszand en Marije Schelling uit Eindewe- ge, snappen wel waarom Stelle plas goed in de kwaliteitscertifica ten zit. „Je kunt hier echt van al les doen: lekker buiten zitten, dui ken van twee duikplanken, spor ten en van de glijbaan. Het is ook heel goedkoop." Dat laatste heeft niets met kwali teit te maken, maar zeker met de populariteit van Stelleplas. Marije heeft er haar diploma's gehaald en dat heeft haar ouders geen ver mogen gekost. Anita de Vos: „Voor 133 euro zijn kinderen hier het hele seizoen onder de pannen als ze twee keer per week les ne men. Dat is aanmerkelijk goedko per dan zwemles in veel overdek- Plakkers die met behangplaksel de posters op de metalen borden probeerden te bevestigen, kwa men deze week tot de ontdekking dat dat niet werkt; zodra de lijm is opgedroogd, valt of waait het papier er weer vanaf. „Dat wisten wij niet en de leverancier ook niet", zegt een woordvoerster van de gemeente Goes. Volgens haar is er geen sprake van een foutje. „De leverancier dacht wellicht dat ze ergens anders voor waren be doeld." De borden - in totaal staan er der tien in de gemeente - zijn giste ren behandeld met een speciaal laagje, waardoor de posters er nu wel met behanglijm kunnen wor den opgeplakt. „Het is getest en het werkt", aldus de woordvoer ster. De politieke partijen kunnen vanaf vandaag dus weer naar har telust met posters en plaksel in de weer. GOES - Het bestuur van Stichting Goes Marketing heeft Bart Kooij man aangesteld als nieuwe city marketeer voor Goes. Hij volgt Jonneke Schuurbiers op, die eind vorig jaar vertrok. Kooijman heeft zijn sporen ver diend op het terrein van gebieds- communicatie en citymarketing. Hij was eerder voor zowel over heid als bedrijfsleven actief in de wereld van bouwen, wonen, ge- biedsontwikkeling, infrastruc tuur en vastgoed. Kooijman werkt nauw samen met evenementen coördinator Tom de Koning en is te bereiken via 06-46962041 en bart@goesmarketing.nl. Rinus Kriekaard van Stichting Ge handicaptenbeleid Reimerswaal: „Vorig faar hebben we geen zorg markt georganiseerd, omdat toen nog heel veel onduidelijk was. Nu de nieuwe wet is aangenomen, weten we wat er gaat veranderen vanaf 2015." Op de zorgmarkt in Maria-Oord zijn mensen van de stichting en de gemeente aanwe zig om uitleg te geven. „Bijvoor beeld over de gevolgen van bezui nigingen op de AWBZ." Op de zorgmarkt zijn verder kraampjes van zorginstellingen als Ter Weel, Psyiënt en Allévo te vinden. Ook de Seniorenraad, de Anbo en andere verenigingen zijn vertegenwoordigd. Tijdens de openingsuren van de zorgmarkt (tussen 14.00 en 16.00 uur) kunnen mensen een kijkje nemen in het nieuwe zorgcen trum. Een officiële open dag volgt begin volgend jaar, als ook de bouw van twee groepswoningen aan de Eendracht achter de rug is. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Nobego, de bestuur lijke paraplu waaronder het open baar basisonderwijs in Goes en Noord-Beveland opereert, heeft een zogenaamde Plusklas voor slim me Noord-Bevelandertjes opgezet. door Joeri Wisse KRUININGEN - Als het aan de ge meenteraad van Reimerswaal ligt, mogen in het Klooster van Rilland nog meer arbeidsmigranten wor den gehuisvest. Een evaluatie over de afgelopen jaren, waarin eige naar De Jager Detachering maxi maal 129 mensen in de voormalige hotelkamers kwijt mocht, geeft de raad voldoende vertrouwen om uit breiding naar 200 toe te staan. Zwemdiploma laagdrempelig in Stelleplas door Mieke van der Jagt I Sarah Mutombo en Marije Schelling: „Je bent lekker buiten en je kun veel doen. Er zijn duikplanken en vooral een glijbaan." door Luc Oggel GOES - Het probleem van de nieu we, niet-plakkende verkiezingsbor den in Goes is opgelost. Een giste ren aangebrachte coatinglaag moet voorkomen dat de posters voor de verkiezingen van het Europees Par lement op 22 mei er na het opplak ken weer afdwarrelen. door Joeri Wisse HANSWEERT - Inwoners van Rei merswaal die afhankelijk zijn van zorg of hulpmiddelen kunnen zich volgende week woensdag 14 mei in Hansweert bij laten praten over de veranderingen in de zorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54