Gratis advies inbraakslachtoffers SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Fietsenstalling bij busstation Zierikzee blijft Explosieven uit haven Breskens vernietigd ZIERIKZEE - De fietsenstalling bij busstation Grachtweg in Zierik zee wordt overgenomen en gere noveerd. Het college van burge meester en wethouders heeft be sloten om het huurcontract van de grond waar de fietsenstalling op is gebouwd, over te nemen van vervoersbedrijf Connexxion. Aanleiding voor dit besluit is de keuze van het vervoersbedrijf om het huurcontract met de Staat (van wie de grond is) te beëindi gen. Het beheer van objecten in de openbare ruimte is geen taak van Connexxion, stelt het ver voersbedrijf. En dat zou het einde van de fietsenstalling betekenen. Het college is echter van mening dat de stalling moet blijven. De fietsenstalling wordt intensief ge bruikt en levert daarmee een be langrijke bijdrage aan het stimule ren van het gebruik van het open baar vervoer. De fietsenstalling is nu alleen rommelig en in slechte staat. Om er voor te zorgen dat reizigers nog lang gebruik kunnen maken van deze faciliteit, moet wel worden gerenoveerd. Dat gaat de gemeen te bijna 14.000 euro kosten. Daar naast moet de gemeente jaarlijks 863 euro betalen aan de Neder landse Staat voor de huur van de grond. Jachthaven decor watersportweekend jachthaven Bruinisse is ko mend weekeinde even het middelpunt van watersport end Nederland. Twee dagen lang, van 10.00 tot 17.00 uur, presenteren tientallen toon aangevende bedrijven uit de watersportbranche en be drijven uit de regio zich tij dens het nieuwe evenement MoreThanBoats. Toegang en parkeren is gratis. Voor deel nemende bedrijven: www.morethanboats.nl Infobijeenkomst verkiezingen EP In de aanloop naar de verkie zingen voor het Europees Parlement op 22 mei, hou den Vrouwen van Nu Zee land en ProDemos vrijdag een informatiebijeenkomst over hoe het Parlement in el kaar zit en alles wat daar mee te maken heeft De bijeenkomst begint om 19.30 in het dorpshuis in 's-Gravenpolder, Poelvoorde- straat 3. Jubileumconcert koor Les Chantres Het interkerkelijk koor Les Chantres uit Papendrecht geeft op 10 mei een jubi leumconcert in Ouddorp. Het thema van het concert is Thanks be to our God Experiencing God'. Het concert wordt gegeven in de Doopsgezinde kerk en begint om 20.00 uur. De toe gang is 7,50 euro. BRESKENS - Bij explosievenonder- zoek in de haven van Breskens is maandag klein explosief materi aal gevonden. Dat is gisteren naar het toekomstige natuur- en recra- tiegebied Waterdunen gebracht en daar vernietigd. Eind vorige week werd in de Bres- kense haven al een zeemijn uit de Eerste Wereldoorlog gevonden. De ruiming daarvan is nog in voorbereiding. Het bommenonderzoek vindt plaats als voorbereiding van be- storting van de vooroever - het deel van de Oosthavendam dat net onder water zit - door Rijks waterstaat. De Bevelandse gemeenten en Schouwen-Duiveland zijn daar voor met de politie, het openbaar ministerie en de vier bedrijven een samenwerking aangegaan. Het zogenaamde actieteam in braakpreventie presenteerde zich gistermiddag in het gemeente huis van Kapelle. Het actieteam richt zich in de preventie niet al leen op mensen die al slachtoffer zijn geworden van een inbraak. Op verschillende plaatsen zijn al voetjesacties gehouden of ze staan op het programma. Deskun digen lopen dan door een wijk of dorp om te zien hoe gemakkelijk je bij mensen binnenloopt. Als dat het geval is, wordt een folder in de vorm van een voetje achter gelaten. Omdat mensen nu een- Slachtoffers van inbraak krij gen voortaan gratis vrijblij vend advies over maatrege len voor inbraakpreventie maal niet altijd rekening houden met het feit dat ze slachtoffer kun nen worden, wil het team het ij zer smeden als het heet is. In de aangiftemap die de politie bij in braakslachtoffers afgeeft zit voortaan een brief met de adres sen van de vier bedrijven: Bouw kundig Adviesbureau Zeeland in Rilland, Enorm d'Achteromme in Nieuwerkerk, Bouwbedrijf Van de Linde in Kloetinge en Schil dersbedrijf Franse in Kwadendam- me. Deskundige mensen komen vrijblijvend langs voor een advies. Ook wordt de slachtoffers in de brief gevraagd in de buurt te mel den dat er inbrekers op pad zijn geweest. Dat kan het bewustzijn van de risico's in de buurt erg ver groten. Biervliet gunde de Lindoy aan Rotterdammer Ed Schouten. „Hij was zo enthousiast. Het was zijn droom, zei hij. De andere kandi daat-koper wilde de Lindoy naar het buitenland brengen. Eddie wilde van de Lindoy een werklo- zenproject maken. Hij kreeg een hypotheek van een bedrijf en de gemeente Rotterdam deed mee. Er kwam een mooi boekje van het project. Maar toen verhuisde Eddie naar Rhoon en die gemeen te had geen trek in een boot als werklozenproject. Dat is nu tien jaar geleden. Al die tijd heeft Ed die er niks aan gedaan. Daar heeft hij het geld niet voor." „Ja, achterafheb ik natuurlijk spijt dat ik de boot niet aan die an der heb verkocht. Ik heb begrepen dat de gemeente het schip nu in beslag genomen heeft. Er zouden al twee bedrijven offerte hebben uitgebracht om het te mogen slo pen en Eddie heeft de masten en de tuigage er al af gehaald. De Lindoy gaat de knijp in. Einde ver haal. Het is wrang. Niemand heeft dit gewild. Het schip is dood, zegt mijn vrouw." De timmerman zit er duidelijk mee. „Ik heb het zelfs nu nog. Als het 's nachts stormt, sta ik op en loop ik naar het raam om te kij ken of de Lindoy wel goed vast ligt. Nee, het schip heeft dit niet verdiend." BERGEN EN SLOPEN WOENSDAG 7 MEI 2014 BRU1NISSE 'S-GRAVENPOLDER OUDDORP door Mieke van der Jagt KAPELLE - Het aantal inbraken in de Oosterschelderegio mag dan welis waar afnemen, zolang de teller niet op nul staat, zijn het er te veel. Van af nu kunnen mensen die het slachtoffer zijn geworden van een poging tot inbraak of een inbraak die helaas gelukt is, gratis advies krijgen bij vier bedrijven die daar voor gecertificeerd zijn. Het zeilschip Lindoy is al twee jaar een last voor de gemeente Schou wen-Duiveland. De verwaarloosde kotter zonk in juni 2012 op zijn ligplaats aan de Vissersdijk in Zierikzee. Oorzaak was stroomuitval. De Lindoy werd drijvende gehouden door een pomp. Er kwam olie in de haven. In oktober 2013 zonk de Lindoy opnieuw door het uitvallen van de pomp. In oktober vorig jaar verordonneer de burgemeester Gerard Rabelink dat de Lindoy de haven van Zierik zee moest verlaten. Na een gesprek en uitstel volgen de in november opnieuw de som matie het eiland te verlaten. Volgens voormalig eigenaar Eugè- ne Biervliet heeft de gemeente nu beslag gelegd op het schip. Het zou naar 't Sas worden ge sleept en daar op de wal worden gesloopt. Beslaglegging en sloopplan kun nen wegens vakantie van betref fende ambtenaren niet door de ge meente worden bevestigd. Timmerman Eugène Biervliet, met aan de overkant van de haven de inmiddels mastloze Lindoy. foto en fotoreproductie Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47