PZC Het tuinieren is Isa Walhout uit Kapelle met de paplepel inge goten. Door haar ouders werd ze al verwend met verse groen ten en fruit uit eigen tuin. Pro ducten uit de supermarkt heeft zij dan ook nooit net zo lekker gevonden als die uit eigen tuin. Witlof uit de winkel bijvoor beeld, smaakt voor haar als 'op geschoten water'. Drie jaar te rug besloot ze te beginnen met een volkstuintje waar ze haar eigen producten in kon verbou wen. Haar man zag het niet zo zitten, maar inmiddels is ook hij helemaal om. Hoe is het om een volkstuin te hebben? „Ik vind het ontzettend leuk om te doen. Het is een hele fijne, ontspannende én gezellige hobby. Daar naast is de smaak van de producten uit de volle grond ook gewoon veel beter. De producten in de supermarkt worden vaak geteeld in water, zand en kas sen en dan zit er nooit zo'n lekkere grond smaak aan; Het gaat er in de winkel alleen maar om dat het product er zo perfect mo gelijk uit ziet. Als je het zelf kweekt, dan ziet er misschien minder glanzend uit, maar de smaak is veel voller. Bovendien weet je wat je eet en dat vind ik een fijn idee. Het is iedere keer weer een feestje om 's middags om je verse krop sla te fietsen en deze 's avonds lekker op te eten. Bespui ten doe ik niet: een blaadje met een gaatje smaakt nog steeds heerlijk." Je hebt een tuin van too vierkante meter. Wat doe je ermee? „Ik kweek voornamelijk groenten en fruit. Er is niets lekkerder dan fruit uit eigen tuin. Het is toch fantastisch om binnen drie weken 27 kilo aardbeien te oogsten. Het fruit eten we gewoon zo op, maar ik verwerk het ook graag in taarten, cake, chutney of jam. Dat is ook altijd weer leuk. Het hele proces vind ik interessant, het is mooi om, al na vijf dagen dat je iets hebt ge zaaid, een plantje te zien opkomen. Zo'n volkstuin kost best wel wat tijd, maar ons lapje grond is prima te behappen. Al zag mijn man het in het begin totaal niet zit ten, inmiddels is het ook zijn hobby gewor den: hij is er net zo vaak te vinden als ik. Ik vind het wel een sport om het zo goed koop mogelijk te doen, dat is aardig gelukt: in het begin hebben we bijna alles gekre gen. Van mijn ouders kreeg ik frambozen- en bramenstekjes, van vrienden een peren boom, van een neef tegels, van een lieve oom gaas en zelfs het schuurtje hebben we gratis bij iemand op kunnen halen. De pa len hebben we van boeren hier in de buurt gekregen. Het moet ook niet teveel kosten: dan gaat de lol er al gauw af. Op de tuin krijgen we ook vaak oogst van een ander, daar wisselen we veel uit. Het is er altijd enorm gezellig: je kunt er zo een hele mid dag blijven voor de gezelligheid. Voor je het weet zit je alweer een uur te kletsen, al is het vooral een mannengebeuren. Voorals nog zijn er maar weinig huisvrouwen." Wat is je favoriete gewas? „Ik vind heel veel dingen leuk, maar fram bozen zijn wel echt heerlijk. Bovendien la ten ze zich makkelijk verwerken. Verder vind ik het ook heel leuk om pompoenen te kweken, het ziet er gezellig uit en ze groeien ontzettend hard. Eerst komt er een mooie bloem te voorschijn en vervolgens de pompoen. Vaak leg ik ze eerst een poos je neer voor de sier en vervolgens maak ik er lekkere soep van. Bijna alle groenten en fruit zijn leuk om te verbouwen, maar ik geniet er het meest van als ik de producten ook weer in iets anders kan verwerken. Het leuke is dan dat je altijd iets lekkers op tafel kan zetten. Dat maakt tuinieren zo lek ker én ontspannend." woensdag 7 mei 2014 Buiten Het Coese Sas, waar inwoner en gast samen genieten PAGINA 2 EN 3 door Matthanja Schipper Isa Walhout in haar volkstuin foto Lex de Meester Een blaadje met een gaatje smaakt nog steeds heerlijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37