Dealtjes in voetbal zijn zo oud als Metusalem Chili vreest voor Vidal Gemankeerd Dallinga/Frans Bevers 'Sporters makkelijk zet aan voor een waardig afscheid weg bij club in België' Wilson redder van United 30 SPORT PREMIER LEAGUE Ploeg van Brendan Rodgers heeft titelkansen niet meer in eigen hand na 3-3-gelijkspel bij Crystal Palace. tt Er moet snel een aanpassing van de reglementen komen BESCHOUWING De voetbalwereld smult natuur lijk van zo'n relletje. Maar diezelf de voetbalwereld weet dat er niks nieuws onder de zon is. Elk sei zoen worden er in de eindfase wedstrijden gefikst. Op elk ni veau. Wat deden Heracles en Ajax vorige week? Een salonremise was vooraf niet beklonken, maar wél in het slot van de wedstrijd door de spelers onderling, onthul de Daley Blind later. Terneuzen heeft in het verleden al 's een wedstrijd tegen Goes in de verkoop gezet voor de winst premie en een vat bier. De voorzit ter van Kozakken Boys heeft al 's in de kleedkamer van Hoek ge polst over wat te regelen viel. En hoeveel doordeweekse inhaalwed strijden in het reservevoetbal er wel niet louter op papier gespeeld worden... Dan hebben we nog de Brabantse connectie. Volgens de verhalen helpen de Brabantse clubs elkaar Hij deed dat na overleg met de teamarts van de Chileense voet balbond, die ook aanwezig was in de hoofdstad van Catalonië. De regelmatig uit de brand als daar door een Zeeuwse club het haasje kan worden. Liever een uitwed strijd naar Breda dan naar Oost-Souburg. Bij titelkandidaat HW'24 zullen ze zondag bijvoor beeld zo'n Brabants pact bij koplo per Cluzona tegen het uitgespeel de Virtus kunnen vrezen. Het is een ongeschreven wet dat deze deals buiten het zicht van de buitenwereld moeten blijven. Ja ren na dato komen ze vaak pas aan de oppervlakte. Dan is de ac tualiteit verdwenen en wordt het vermakelijke barpraat. In 'het ge val Smerdiek' (als het al een geval is) zijn de kaken niet stijf op el kaar gebleven en daardoor is er deining ontstaan. Interessanter dan het vermeende belletje van Van Poortvliet is de aanvullende aantijging van Barga dat de scheidsrechter een envelop heeft ontvangen van Smerdiek. Een afspraak tussen twee teams onderling is tot daaraan toe. Maar als een scheidsrechter in een com plot wordt betrokken zonder me deweten van één van de teams, kunnen er zomaar akelige situa ties op het veld ontstaan. Dealtjes op het veld zijn natuur lijk een vorm van competitiever valsing. En als het bewezen kan worden, moeten passende maatre gelen getroffen worden. Ook in het geval van Smerdiek. Maar la ten we niet roomser zijn dan de paus: dergelijke afspraken zijn zo oud als Metusalem en zullen nog véél ouder worden. sterspeler van Chili hoopt op tijd fit te zijn voor het WK, waarin zijn land het onder meer tegen het Nederlands elftal moet opne men. Voor een kijkoperatie aan een buitenmeniscus staat een her stelperiode van vier tot zes we ken. Chili maakt zich grote zor gen over Vidal. De middenvelder van Juventus heeft al langer knie klachten. Maar wacht eens even. Gaat ieder een nu niet te gemakkelijk voor bij aan het feit dat City vanavond eerst de inhaalwedstrijd tegen Aston Villa nog 'even' moet win nen om boven Liverpool te ko men? De kans dat dat gebeurt is weliswaar vrij groot, zeggen alle insiders, maar in Birmingham hebben ze zo hun eigen ambities. „Wij gaan er alles aan doen om Li verpool kampioen te maken", zegt Karim El Ahmadi, de Ensche- dese middenvelder van Aston Vil la. El Ahmadi heeft de wedstrijd van maandag van Liverpool niet beke ken. En dus heeft hij ook de hart verscheurende beelden van de huilende Luis Suarez niet gezien. Of je nou een Suarez-fan bent of niet, de tranen die hij verstopte onder zijn shirt, maakten diepe in druk. Suarez was door niemand te troosten, ook niet door aanvoer der Steven Gerrard die hem vast pakte en meenam naar de kleed kamer. „Bijna iedereen in Enge land gunt Liverpool de titel", zegt El Ahmadi. „Liverpool tegen City is de underdog tegen de club van het grootkapitaal met al die bui tenlandse sterren. Het is de club met de grote traditie tegen de rela tieve nieuwkomer in de top." „Ik vind het sneu voor Liverpool wat er in de laatste weken is ge beurd, want na hun overwinning op City een paar weken geleden dacht iedereen dat zij kampioen zouden worden. Ik heb persoon lijk geen voorkeur voor een van de twee. Daar ben ik niet mee be zig. Ik vind alleen wel dat City de beste ploeg heeft van Engeland." Voor Aston Villa staat er van avond in Manchester niets meer MANCHESTER - Ryan Giggs heeft als interim-coach van Manchester United een reddende engel gevon den in de persoon van James Wilson. De achttienjarige debutant scoor de gisteravond op Old TrafFord te gen Huil City tweemaal. Matt Fryatt deed van afstand iets terug namens Huil City. Robin van Per- sie bepaalde de eindstand met rechts op 3-1. Door de zege kwamen de Mancu nians, zonder de geblesseerde Wayne Rooney (lies), op 63 pun- op het spel. De ploeg van Ron Vlaar en El Ahmadi speelde zich afgelopen weekend definitief vei lig. „Misschien is dat wel een voor deel. We kunnen vrijuit spelen. We gaan naar Manchester om daar een goed resultaat neer te zet ten", zegt El Ahmadi, die de zeker heid heeft gekregen van een basis plaats. „Wij hebben dit seizoen bewezen dat we tegen de topploe- gen heel goed uit de voeten kun nen en dat willen we nu een keer laten zien. Al beseft iedereen heus wel dat het heel lastig gaat worden. Zo reëel moet je ook zijn." „Doet Sergio Agüero (de Argen tijnse spits) niet mee? Nou, poeh hahaha... dan zullen ze wel een spitsenprobleem hebben, maar niet heus", doelt de T\ikker op het enorme potentieel van het steen rijke Manchester City. En die kracht is Liverpool waarschijnlijk te machtig. Of El Ahmadi en de zijnen moeten de Premier League vanavond nog een keer op de kop zetten. „Daar gaan we in elk geval alles aan doen." ten, drie minder dan de nummer zes van de ranglijst Tottenham Hotspur. Giggs gaf Alexander Büttner een basisplaats en speel de de volledige wedstrijd, Robin van Persie begon op de bank. De spits van het Nederlands elftal verving Wilson halverwege de tweede helft. Later stuurde de veertigjarige Giggs ook zichzelf het veld nog in. Hij gaf de voorzet waaruit in valler Van Persie vlak voor tijd het derde doelpunt maakte van Manchester United. Twee weken na het beëindigen van de reguliere competitie wor den morgen en zaterdag de halve finales gespeeld. Dallinga/ Frans Bevers neemt het in een uit- en thuiswedstrijd op tegen De Distel Biljarts uit Roosendaal. Kikken: „Onder waardig versta ik het kam pioenschap en niets minder." Vo rig jaar pakte de ploeg de dubbel (beker en titel) en ook dit seizoen is dat het doel. Spijtig vindt Kik ken het dat deze halve finale wordt overschaduwd door regle mentaire problemen. Daardoor kan De Distel de strijd met slechts drie spelers aangaan en be schikt Dallinga zaterdag eveneens slechts over drie spelers. Er is geen dispensatie verleend aan spe lers die minder dan de helft van de wedstrijden hebben gespeeld. Voor De Distel is dat Hans van der Wurf, voor Dallinga zijn dat Peter de Backer en Jerry Her mans. Een verzoek bij de biljart bond KNBB werd mede na over- leg met de teamleiders van de an dere finalisten afgewezen waar door beide teams gemankeerd aan de start staan. Meerten Dallin ga, voorzitter van de Stichting Driebandenpromotie Zeeland, vindt het te knullig voor woor den. „Er moet snel een aanpas sing van de reglementen komen. Je zou een mindere speler dan de gene die niet kan spelen moeten toestaan de leemte op te vullen. Dan is elke wedstrijd een strijd tussen vier man, zoals het hoort." Morgen speelt Dallinga in Sluiskil met Frédéric Caudron, Eddy Lep- pens en Jean Paul de Bruijn. Glenn Hofman hoeft niet in actie te komen. Zaterdag ontbreekt Caudron die verplichtingen in Frankrijk heeft. De finale is op 24 en 25 mei. De andere halve finale gaat tussen Pressplate/Machielse FA en De Heeren/Millers Biljarts. De arbeidsrechter stelde de prof sporter gelijk aan 'gewone' werk nemers. Volgens het Belgische Sporza schept deze zaak een pre cedent en kunnen voetballers en andere professionele sporters in ieder geval in België makkelijker onder langlopende contracten uit. „Zo wordt het voor ons moeilijk concurreren met omliggende lan den", feageerde algemeen direc teur Dirk Degraen van Genk. „Voetballers met een langlopende contract kunnen dus voor weinig geld weg." Dahmane verbrak in 2008 na een ruzie met hoofdtrainer Hugo Broos zijn contract bij Genk en vertrok naar Bergen. Genk sleepte hem voor de rechter en kreeg gè- lijk. Dahmane moest een ontslag vergoeding van 36 maanden loon betalen, zo'n 880.000 euro. Dah mane ging in beroep, aanvanke lijk zonder resultaat. De arbeids rechter veroordeelde de voetballer gisteren niet tot het terugbetalen van 880.000 maar 220.000 euro, ongeveer zijn jaarloon. Opvallend was dat Dahmane werd bijgestaan door Luc Misson, bekend van het Bosman-arrest. Sinds dat arrest zijn spelers op het einde van hun contract trans fervrij. Overal ter wereld besloten clubs daarop spelers langdurig vast te leggen. El Ahmadi wil Liverpool helpen door Rudy Boogert MIDDELBURG - Peter van Poortvliet beleeft zware dagen als trainer van voetbalvereniging Smerdiek. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij de laatste competitiewedstrijd afgelo pen zaterdag tegen Barqa wilde fik sen. Van Poortvliet ontkent, maar de KNVB gaat de aantijging onder zoeken. Na het tumult van de afge lopen dagen is een nuancering nu op zijn plaats. TURIJN - Arturo Vidal heeft giste ren in Barcelona een onderzoek on dergaan aan zijn gekwetste rechter knie. De Spaanse specialist Ramón Cugat heeft besloten hem vanoch tend te opereren. door Leon ten Voorde BIRMINGHAM - Heel Engeland is het erover eens. Zelfs Brendan Rod gers, de succesvolle manager van Liverpool, heeft zich inmiddels ver zoend met het onvermijdelijke: Manchester City wordt kampioen. „Voor ons is het over, City wint de laatste twee thuiswedstrijden", zei Rodgers na de dramatische wed strijd maandagavond bij Crystal Pal ace, waarin zijn ploeg in een krank zinnige slotfase een 3-0 voor sprong verspeelde. En daarmee nor maal gesproken ook het kampioen schap. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers willen een waardig afscheid geven aan de af zwaaiende hoofdsponsor Frans Be vers. Het team uit Sluiskil gaat in de halve finale van de playoffs voor de landstitel daarom voor niets an ders de winst. „Na zes jaar sponso ring heeft hij dat wel verdiend", meent teamleider Jan Kikken. Meerten Dallinga 1 door Jochem Lippmann HASSELT - Sporters kunnen hun Bel gische club verlaten als ze maxi maal een jaarloon aan hun werkge ver betalen. Dat oordeelde de ar beidsrechter in Hasselt gisteren in een slepende zaak tussen Racing Genk en oud-voetballer Mohamed Dahmane.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30